Klapání v motoru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

robilad
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 16, 2010 20:57

Klapání v motoru

Příspěvek od robilad »

Nazdárek chlapi.Jsem tady nový. Mám Nexii z riku 1996.Auto celkem v pohodě.Ale v poslední době se mi začalo oběvovat nepříjemné klapání.Jde to z motoru.Auto jede normálně.Jen ten zvuk.Nemá s tím někdo z Vás zkušenosti?Budu rád za jakoukoliv radu.Předem děkuji.
Reklama
 

Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Klepanie z motoru je široký pojem. Skús trocha popísať , kedy to počuť, ako dlho a tak.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
robilad
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 16, 2010 20:57

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od robilad »

Nejvíc je to slyšet při volnoběhu.Ale klape to pořád.Jak kdyby tam bylo něco uvolněného.Ale vzhledem ktomu že autům moc nerozumím tak nevím co by to mohlo být.Ale jak říkám auto jede normálně.Syn má citroen poccaso a když nedoleje olej tak to klapání je podobné.Ale já tam oleje mám dost.Prostě to klape hned jak se nastartuji motor.Pří volnoběhu víc a při zařazení a rozjezdu vlivem zvýšených otáček to není už tolik slyšet.Děkuji Sedláček
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Mal som obdobný problém. Mne vymenili všetky hydraulické zdvihátka, váhadlá , prečistili ho a od tedy nemám klepanie. Inak o tomto probléme sa tu písalo veľakrát a tiež o riešeniach.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od dzanoka »

Tiež by som sa prikláňal k hydroštelom.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od hlavna »

Mne sa to tiež objavilo, ale potom, ako mi menili rozvody a prečistili prieduchy. Mechnik mi povedal, že sa to stratí. Stratilo sa to po výmene kvalitného oleja. Ale teraz v poslednej dobe sa mi objavuje klepanie po prejdení cca 40 - 50 km keď je motor v pracovnej teplote, nepomohla výmena oleja. Na výkone a spotrebe sa to neprejavuje na 1500 mám spotrebu podľa mňa dobrú pri razantnej jazde asi 6,4 l na 100 km. Bude treba asi vymeniť tie zdvihátka. Ahoj. Hľadaj problém len asi tam.
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od mikikoti »

No mne nič by tak neklepe len ked je studený motor tak volake 3 alebo 4 minúty ale v mňa sa používa zlý olej 15w-40. A dávam tam shell. Vykon je veľmi dobrý ale tá spotreba. Dlhodobo nejde sme 9l. Pri športovej jazde 10l. Ale vykon parádny.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Mikikoti, ja mám olej Castrol GTX High Mileage 15W-40 A3/B3 , tankujem na Shell Natural-95 a neklepe mi motor. Aspoň zatiaľ nie. Spotrebu mám tiež v norme podľa popisu v technickom, ba o niečo menšiu. Doteraz som spokojný.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od mikikoti »

Inak veríš mi že som pokukoval po tom oleji? Tak hovoríš že je dobrý ten olej. Najbližšie ho teda skúsim.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
vladaprokes
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 04, 2010 18:58

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od vladaprokes »

na 100pro jsou to hydroštely,skus napřed kvalitní olej,když to nepomuže tak vyměnit hydroštely a možná i vačku,yáleží vjakém bude stavu,ja ji měl na prvním válci na výuku sjetou o 1mm.Jako první koukni do sání vzduchu před klapku,jek je tm olej,máš jistotu že jsou to hydroštely
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Joe13 »

Ahojky
To klapání mám taky ale jen když je chladno a do doby než se motor zahřeje,pak je vše OK.
Oleje je dost. :(
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Duffy »

Mne tiez zaklepu ked nastartujem nastudeno :roll:

Tiez tankujem iba na Shellke 95ku inde nie :-)

A tiez mam olej v sani ,, :roll: :roll:

Po chvilke to stichne,, pouzivam Castrol Magatec 15W40 No musim skusit aj ja nejaky lepsi olej :PP:
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Serpico »

...pokud máš olej v sání ve filtru, tak ho dáváš moc nad horní rysku pozor na stání při výměně oleje jde hlavně o stranovou rovinu motor je uložen napříč a udávaný obsah olejový vany 3,8 litru je prostě moc, při výměně naleju necelý 3 litry ( 2,9 litru ) a jsem na horní rysce.
...klepání za studena u 15W - 40 je normální olej nestačí zaolejovat hydroštely - minimálně 10W - 40 nebo i 5W - 40 / 30 ale pozor tyto oleje lépe čistí a může dojít k ucpání kanálků, hodně záleží co tam bylo předtím.
...každý olej tmavne, rozdíly jsou podle provozu a délce výměny, buď 1 rok nebo 10 - 12 tisíc a kvality oleje

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Duffy »

Dakujem za odpoved Serpico .. :PP:

Takze skusim tam dat nejake 10W/40 tiez by som zvolil asi castrola,, ci navrhujes nieco ine ?

Dakujem
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Dark69 »

Castrol Magnatec 10W-40 ...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“