Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od LordMMX »

neviemaky, ja som teraz menil nexiacke brzdy za brzdy z Astry GSi, takže tie pôvodne mi ostali. LENŽE, mám nexiu vo full vercajchu, čo znamená že mám od novoty 14" kolesá a teda, ak by som ti predal nexiacke brzdy, budeš 14ky kolesa potrebovať tiež. Sú ale bez kotúčov, lebo tie nabrali podivné tvary (lebo boli "lacné a dobré" podľa môjho fotríka) a takisto bez platničiek (teda platničky sú ale zodraté že už sú tak na 1000km normálnejšej jazdy)
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Reklama
 

Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od neviemaky »

LordMMX píše:neviemaky, ja som teraz menil nexiacke brzdy za brzdy z Astry GSi, takže tie pôvodne mi ostali. LENŽE, mám nexiu vo full vercajchu, čo znamená že mám od novoty 14" kolesá a teda, ak by som ti predal nexiacke brzdy, budeš 14ky kolesa potrebovať tiež. Sú ale bez kotúčov, lebo tie nabrali podivné tvary (lebo boli "lacné a dobré" podľa môjho fotríka) a takisto bez platničiek (teda platničky sú ale zodraté že už sú tak na 1000km normálnejšej jazdy)
hm, ja to mam na 13"kach, v minulosti som zvazoval vymenu za lepsie Opelacke brzdy, no nejak som sa k tomu nedostal....a v dnesnej dobe sa uz skor priklanam k tomu, dat Nexinu ako tak do poriadku a vymenit ju za uplne nieco ine...tym nevravim ze je v zlom stave, no je par drobnosti, ktore by sa mali poriesit...brzdove strmene vyhrkane, zadne pruziny, mozno aj tlmice, zadny naraznik prasknuty, alebo skor zlomeny, samozrejme nejaka ta hrdza, par dni dozadu zacalo piskat nejake lozisko - asi alternator alebo kladka ? tesnenie hlavy valcov trochu pusta a vsimol som si ze aj chladiaca kvapalina niekde unika...raz za cas dolejem a ide sa dalej. Inak na svoj vek (uz som tesne pred 200tis) celkom dobre slape, na dialnici stale da aj 170kmh, ked vietor nefuka :-)
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od LordMMX »

ja žiadny z podobných symptomov čo sa motora týka nemám a to nexia má už cez 200 000 , hrdzu takisto mám minimálnu (naozaj, veľmi málinko).
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od neviemaky »

LordMMX píše:ja žiadny z podobných symptomov čo sa motora týka nemám a to nexia má už cez 200 000 , hrdzu takisto mám minimálnu (naozaj, veľmi málinko).
priznavam, sem tam ho vytocim do vyssich otacok, nehladim na spotrebu, mozno tym to bude...
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od LordMMX »

u mňa jediný následok ktorý po poriadnom vytáčaní motora ostáva je že asi minutku na voľnobeh klepú dva ventily. toť vsio :D a tiež radím pri 5500rpm hlavne na prvom , druhom, treťom prevodovom stupni.

btw, máš 8 či 16 ventil?
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od neviemaky »

podla toho co som cital kadetade o nexiach, tak toto je ich castym problemom, tesnenia hlavy valcov...
po tom co som toto zistil, som si to zacal vsimat a zistil som ze na mojej sa mi to objavi vacsinou ked sa mi podari vytacat to na max otacky, par krat sa mi uz podarilo aj obmedzovac otestovat...

mam 8V...cize ziaden pretekar...i ked sa casto k tomu tak spravam....
expeeters
Příspěvky: 3
Registrován: úte led 17, 2012 17:39
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od expeeters »

Dobrý den, vidím že prodáváte některé náhradní díly na Nexii. Měl bych zájem o
ramínko stěrače, do kterého se zasouvá samotný stěrač. Tohle ramínko se
přišroubovává k liště pod kapotou. Doufám že mi rozumíte, lépe to asi napsat
nedokážu.
Jestli byste mi ho prodal, tak prosím napište cenu. Díky moc.
Jsem už celkem zoufalý, nikdo ho nemá.
Shuya
Příspěvky: 5
Registrován: pát lis 30, 2012 08:08

Re: Predam nahradne diely na Nexiuuu :-)

Příspěvek od Shuya »

Ahoj ak to je este aktualne potreboval by som zadnu listu nad spz, je klasicky zlomena, neviem ci to ide osve ale madlo tapaciru spolujazdcove, a u vodica tiez madlo, (to vybranie zaco zatvaras dvere) ak máš prosím SZ
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“