schéma na elektriku

Moderátor: Blue Lanos

saralulu1
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 17, 2007 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

schéma na elektriku

Příspěvek od saralulu1 »

Ahojte,

kúpila som si pred mesiacom Tico, veľmi som si ho obľúbila.
No ale my žienky zábudlivé, stalo sa mi, že som nechala zapálené svetlá :( . Moja batéria dostala zabrať. Bola súca len na nabitie. Preto som poprosila známeho, či by mi nevedel prepojiť svetlá tak, aby sa mi zapálili a zhasli automatiky. Vravel, že by to šlo, no potrebuje schému elektriky. Neviete mi s tým poradiť? Nemám totiž návod k údržbe, ani servisnú knižku, nič... Našla som už na stránkach (www.volny.cz/daewoo_tico) nejaké info o údržbe, no schému som nikde neobjavila. :cry:
Ak mi to niekto môže oskenovať, bola by som veľmi rada.... :P

Lívia
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Najlepšie,keď sa priamo obrátiš na Deda-Mikiho ,elektrika je jeho obor,vyzná sa navyše je tiež z Košíc.
tu je link na jeho stránku a aj kontakt na neho:
url https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=8601
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Schéma je na adreseSchéma
Ináč ta pozdravujem tu na fore a prajem vela najazdených kilometrov na tom matízlkovi.
Inak ak chceš tak ti poradím najednoduchšie riešenie. Kúpiš signalizáciu -pípak v Askofe-(Škodovácka predajna na Jantárovej ulici) a to taký čo pípa ak do 10 sekúnd nezapneš svetlá .To sú len dva tenučké dráty čo môžeš zapojiť aj v poistkovej skrinke a to tak že poistku vytiahneš strčíš drát a naspäť zastrčíč.A bude to fungovať tak ,že ked naštartuješ a za 10 sekúnd nezapneš svetlá tak začne pískať.Ten pípak predávajú aj z vypínačom a ked sa nemusí svietiť tak prepneš a potom nesignalizuje-po 10sekundách nezačne pípať.Celé dokáže zapojiť hocikdo kto má knižku od auta a vie ktorá poistka je na čo.
A ešte malá poznámka čo to je za mechanik čo tak jednoduchú vec nedokáže napojiť.V Košiciach sú predsa aj autoelektroservisi a v Tahanovciach servis na daewoo.Ak si neporadíš tak ma vyhladaj a spravime.
saralulu1
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 17, 2007 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

schéma

Příspěvek od saralulu1 »

Dík za milé privítanie dedo Miki aj tebe za tip Alvin.

Pozerala som sa na ten odkaz čo si mi nechal, to je to čo máš aj na stránke, že? Ja mám Tico a v tej ponuke som našla len Matiz, dá sa tá schéma použiť :?: Ak ju vlastne budem potrebovať... lebo uvažujem nad tým, čo si mi poradil :idea: . Taký pipačik by mi mal stačiť. Bude mi to signalizovať aj v prípade, že tie svetlá zabudnem vypnúť?
Prajem pekný deň...
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Vítej do našich řad

Příspěvek od Vazoun »

Aj my členové Matiz clubu Tě vítáme do našich řad milá kolegyně"saralulu"
která máš vlastně předchůdce Matize a nyní již i Sparka.
Přeji Ti hodně štastně najetých kilometrů bez problémů a hlavně v pohodě. :lol: zdraví kolega " Vazoun " :lol: ta signalizace je perfektní,také o ní uvažuji protože mám zapomětlivou hlavu.
..................................
Matiz SE r.v. 07/2002 - sv.zelená metlina U 38 - STK+Emise do 07/2008
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma

Příspěvek od dedo.miki »

saralulu1 píše:Dík za milé privítanie dedo Miki aj tebe za tip Alvin.

Pozerala som sa na ten odkaz čo si mi nechal, to je to čo máš aj na stránke, že? Ja mám Tico a v tej ponuke som našla len Matiz, dá sa tá schéma použiť :?: Ak ju vlastne budem potrebovať... lebo uvažujem nad tým, čo si mi poradil :idea: . Taký pipačik by mi mal stačiť. Bude mi to signalizovať aj v prípade, že tie svetlá zabudnem vypnúť?
Prajem pekný deň...
Samozrejme ,že môže signalizovať aj ked nevypneš svetlá ,ale pri kúpe to musíš povedať aby ti taký predali.To stojí okolo 200sk.
A prepáč ale tu je už správna schéma.Tico
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

Signaluizace zapnutejch světel je jen poloviční řešeni.Vhodné je automatické zapnutí světel při běžícim motoru.Dá se to koupit za asi 300 kč.A mimochodem toto zvládne zapnout i bez schéma pruměrně zdatnej člověk
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ano,ale ak nepotrebujem svietiť tak musím aj ked to nepotrebujem a niekedy to zatažuje dobíjanie ,lebo zapína ihned po naskočení.Pipák to zasignalizuje ,ale zapnúť nemusím hned.A dá sa to aj vypínať.
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Příspěvek od aumirek »

dedo.miki píše:Ano,ale ak nepotrebujem svietiť tak musím aj ked to nepotrebujem a niekedy to zatažuje dobíjanie ,lebo zapína ihned po naskočení.Pipák to zasignalizuje ,ale zapnúť nemusím hned.A dá sa to aj vypínať.
to je sice pravda ale poloviční pípák mi pomuže nevybít baterku ale neochrání od pokuty pokud zapomenu zapnout což je pro mne větší zlo a mimochodem toto se dá ošetřit jedním vypinačem jenž ti to zařízení vyřadí pokud potřebuješ mám to již rok k plné spokojenosti a o nic se nemusím starat.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

aumirek píše:Signaluizace zapnutejch světel je jen poloviční řešeni.Vhodné je automatické zapnutí světel při běžícim motoru.Dá se to koupit za asi 300 kč.A mimochodem toto zvládne zapnout i bez schéma pruměrně zdatnej člověk
Ja som mal na Ticu "nezábudku" na svetlá s dvojpolohovým prepínačom letná poloha bola že upozorňoval len na zapnuté svetlá,zimná upozorňovala aj na potrebu zapnutia svetile,t.j. začalo pípať hneď po zapnutí zapaľovania.Ale nieviem,ako to bolo zapojené,elektrika nieje môj silný odbor,ovládam len tie najzákladnejšie veci.To dával robiť ešte svokor (tchán) ten človek,čo tam tam kedysi zapájal,nuž reku keby to mal byť jediný servisák na Slovensku,čo by mi bol ochotný a schopný pomôct,radšej by som v takom prípade meral cestu do Prahy k Palikxovi :lol: :lol: :lol: :lol: .nič proti jeho práci,ale ako človeka ho nemusím :P :P :P .
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
saralulu1
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 17, 2007 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma

Příspěvek od saralulu1 »

dedo.miki píše: Samozrejme ,že môže signalizovať aj ked nevypneš svetlá ,ale pri kúpe to musíš povedať aby ti taký predali.To stojí okolo 200sk.
A prepáč ale tu je už správna schéma.Tico
Ach jaj, no túto schému som už našla (niekde som to čítala v tvojej téme), ale dúfala som, že sa dopracujem aspoň k angličtine..., ale ďakujem veľmi veľmi pekne.
Nakoniec som sa rozhodla pre signalizáciu..., to bude asi najjednoduchšie a splní to účel...
Chlapci naozaj dík za názory a rady. :lol:
saralulu1
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 17, 2007 09:05
Bydliště: Košice, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

už to mám

Příspěvek od saralulu1 »

:PP:
Chlapci, už sme to zvládli. Môje malé zlatíčko už signalizuje zapnuté svetlá.
Najprv sme to chceli zapojiť tak, aby signalizovalo, keď vyberiem kľúč zo zapaľovania a svetlá svietia. Ale niečo spôsobovalo netypické bzučanie signalizátora, keď bol motor naštartovaný a svetlá svietili (ak motor nešiel, aj keď svetlá svietili, netypické bzučanie sa stratilo). Tak sme sa rozhodli využiť radu z
http://www.volny.cz/daewoo_tico/radyf.htm
a pripojili sme signalizátor na dverný spínač. Je to výborné a dajú sa používať aj parkovacie svetlá (ak potrebujem vystúpiť, nechať svietiť a zamknúť auto). :lol:
Prajem pekný deň.
miysho
Příspěvky: 28
Registrován: čtv dub 14, 2011 13:50

Re: schéma na elektriku

Příspěvek od miysho »

zdravim. potreboval by som surne schemu na elektriku na Tico. Hlavne co sa tyka zapojenia motoru elktriky. budem velmi vdacny
jawa250-ex, peugeot 405 1,9D-ex, honda jazz maxiscooter-ex, opel vectra 2,0DI-ex, AUDI a4 1,9TDI-ex, AUDI A6 1,9TDI-ex,
Honda Silver wing 600 maxiscooter-now
AUDI A6 1,9TDI-now
buggy-tico-now
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: schéma na elektriku

Příspěvek od kesko »

Ak si prečítal tuto stranku celú, klikni na slovíčko tico v odkaze od dedo miki, alebo http://www.anagabriela.ro/Manuale%20Dae ... omplet.pdf , je to sice v rumunčine, ale schemy su tam. A nech sa darí.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: schéma na elektriku

Příspěvek od Vazoun »

kesko píše:Ak si prečítal tuto stranku celú, klikni na slovíčko tico v odkaze od dedo miki, alebo http://www.anagabriela.ro/Manuale%20Dae ... omplet.pdf , je to sice v rumunčine, ale schemy su tam. A nech sa darí.
.....................
Zdravim a chválím -i kolego Vojto alias " Kesko " tu rychlost a akce schopnost ... poradit -i :o) ahoj všem na foru " Vazounek " :o)
Odpovědět

Zpět na „TICO“