Baterka

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Bodzindo
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 29, 2004 09:14
Bydliště: slovensko

Baterka

Příspěvek od Bodzindo »

Pani, po 7 rokoch mi pomaly ale isto odchadza original baterka na Nubire I. Viete mi poradit aku novu si vybrat :idea: . Dik moc.
Palo
Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

baterka

Příspěvek od simone »

hlavne aby pasoval rozmer ostatne je asi jedno :lol: :lol:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

pozor na polaritu , mám blbou baterku ( já jí nekupoval) a kabely tam vedou blízko expanzky chlazení. Musíš mít póly k bloku motoru a plus k expanzi . Já je mám ven k blatníku a je to na fous . Akorát nevím , jestli je to pravá nebo levá , čím se to řídí.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Je potreba dat si pozor nejen na umisteni koliku, ale i na jejich rozmery.
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

No, to mě bude čekat taky...Taky tam mam ještě originál se zelenym okem. :D Z roku 1998. Celkem držák. :)
Jaký baterky se tam dávají v servisu?(Otázka pro kluky z Golce... :lol: )
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Ja som v Nubire I vymieňal baterku po 4 rokoch. Kúpil som Vartu Silver. Len treba dať pozor, lebo Nubira potrebuje akumulátor opačnými pólmi.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Na 100% je to takhle : po selsku :lol: stojím před baterkou v prodejně , když mám baterku podélně před sebou a kontakty dál od sebe , tak plus ( červená ) musí být v pravo.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

Je lepší kupovat baterku na asiaty, buď origo s okem (bezúdržbovou)...

Já tam mám z 98 origo a starty v pohodě, jsou fakt držáky. Tuším že tam dávají Delcor nabo tak nějak se to jmenuje....

Ohledně tý baterky už se to na 4u psalo, asiatská zvládá přepětí (14.7V, které způsobuje u jiných vyvařování elytu)
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

Pavel Beneš píše:Je lepší kupovat baterku na asiaty, buď origo s okem (bezúdržbovou)...

Já tam mám z 98 origo a starty v pohodě, jsou fakt držáky. Tuším že tam dávají Delcor nabo tak nějak se to jmenuje....

Ohledně tý baterky už se to na 4u psalo, asiatská zvládá přepětí (14.7V, které způsobuje u jiných vyvařování elytu)
Já mam taky ještě origo, ale ten její věk mě už trošku znervózňuje... :D
Ale teda v tom dobrym smyslu. U žigula mi vydržela baterka pět let a šla... :lol:
Nubira 1,6 Wagon, 98
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

baterky se dávají různý u nás máme skladem většinou jednu lepší Banner a jednu polskou ty polský jsouz n astejný bázi jako oriiginál taky bezůdržbový a s okem já mám ve svým autě univerzální Bannerku se čtyřma pólama :P takže ji dám kamkoliv bezúdržbová a vápníková ;)
Jiří Samek
Příspěvky: 2
Registrován: pon led 23, 2006 23:18
Bydliště: Praha

baterka

Příspěvek od Jiří Samek »

pánové stále nemluvíte o provedení - póly "nad baterkou"- to má význam pro majitele vozu s originálními kabely, které mají na sobě plastové krytky (proti vodě při mytí atd.), protože baterka s póly resp. kolíky pod úrovní horní plochy baterky - se tam potom NEVEJDOU tyto originální koncovky kabelů, jsou totiž větší. A polarita úplně jednoduše polopaticky- jako s dveřma v bytě - když máš baterku s kolíky před sebou, plus musí být NALEVO, je to Levá baterka, tedy pro Nubiru ok :D. Pokud jde o druh baterie, obecně vřele doporučuji koupit typ s větší hodnotou proudu, takže správná volba je lépe 55 A než 45 A, ještě lépe ještě víc ampér hlavně v zimě a na horách. Ona ta silnější se ztuhlým motorem a olejem zatočí jako nic. Proto fabrika dává originály "kalciovky, ty mají větší zkratový -startovací-proud. Ale pozor. Nenechte tu "vodovou" stárnout rychleji- je silná- každé 2 měsíce si ji dobijte na maximum, začněte dobíjet vždy, když má napětí ještě 12,4 Voltu, čím má méně V, je blíž své smrti. Nepodceňujte tuto pravdu a bude vám sloužit dlouho. A rozměr je samozřejmost. Nubiře sláva. :lol:
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Baterka Delphi pro Nubiru

Příspěvek od SKUBI »

Tak pro zájemce o novou baterku.
Do Nubiry 98 1.6 pasuje přesně baterka Delphi, u Auto Štangl katalogové číslo BE05531. Je stejná s původní Delcorkou jak rozměrem, tak tvarem (kontakty jsou na vrchu, takže jak dělaná pro origo kabely). Je to taky kalciovka a má taky zelený oko. A cena 2240,- Kč. Myslim, že jestli vydrží jako ta původní Delcorka 8 let, tak celkem dobrá investice. :lol:
Nubira 1,6 Wagon, 98
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Skubi to je dobrý výber súhlasím v plnom rozsahu :D :D :D
Uživatelský avatar
SKUBI
Příspěvky: 147
Registrován: sob kvě 28, 2005 22:40
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SKUBI »

A to ta stará šlapala ještě obstojně... Ale lepší si sehnat v klidu novou, podle svých představ, než pak v nouzi koupit nějakou sr.... na nejbližší pumpě. :D
Nubira 1,6 Wagon, 98
Pavel Beneš
Příspěvky: 310
Registrován: pon črc 04, 2005 19:56
Bydliště: Sokolov - Oloví

Příspěvek od Pavel Beneš »

tak teď se podělí(á)m já o své zážitky..taky mi dosloužila origo s okem, a chtěl jsem stejnou... našel jsem Akumu Excluvise 60Ah, se startovacím proudem 600A (delkor měl 580A tuším..) a rozměrově byla stejná, akorát nižší místo 190 měla 175.... Stála kolem 2200-2500 přes net..... tak jak blbec prodlužuju závity na kotvících tyčkách aby to drželo a ouha!!!

Tu baterku jsem nikde nemohl sehnat, oni ji snad mají jen na papíře ale sehnat jí je oříšek... tak jsem na to hodil boba a řekl si, že koupím v auto-motu... měli tam nějakou PERION, s okem 55Ah ale pravou... ukážu na tu baterku a řeknu: Přesně tuhle chci ale levou (mimochodem stála 1275,-), prodavačka mě hnala přes půl města do jejich ijné pobočky, kam před tím volala...a že jí mají...no a neměli!!!!Tak zpět a objednat...nechal jsem tam zálohu 1000... druhý den volala (asi 5x) máme, nemáme, vůbec se nedělá, sehnala jsem, ve skladu nemají..... a to vše mi volala kolem osmý ráno a já byl po noční...

tak jsem jí poslal někam (přímo), zajel si pro zálohu a jel do KV Kelly, tam našel Vartu s okem a 60Ah, start. proud 640A!!!, tak na ní ukážu (byla samozřejmě pravá) a říkám, chci přesně tadytu, ale levou a rovnou jí vysvětluju můj příběh a asi 5x opakuju: levou, s okem 242x175x190, blue dynamic (stála 2400) a ona že to pochopila, zopakovala požadavek a já spokojeně odjel s tím, že druhý den tu bude....

Jak to dopadlo? Kráva objednala obyč blue dynamic (55Ah, 420A) a ještě průser, normálně i přes shodné rozměry mi nešla do kastlíku (prostě se tam nevešla) a ani ty plastový krytky na pólech nešly zakrytovat, protože póly měly kolem sebe málo místa

takže když budete kupovat baterii, doporučuju buď Asia dynamic od varty (je s okem a veškeré rozměry sedí (asi 2500) a nebo to máte úplně jedno a budete na tom líp než já s nervama po tomhle....)

bál jsem se toho nízkýho startovacího proudu ale jede zatím OK.....

Hlavně bacha ať zvládá vyšší nabíjecí napětí, nebo kontrolujte elyt častěji (vyšším nabíjecím napětím dochází k vyvařování elektrolytu)))

Vyčerpávající...tak sorry... :roll:
Černá met. Nubira Wagon SX 1998, 2 airbagy, ABS, Klima, komplet v el.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“