Automatický spinač světel pro Daewoo matiz

Moderátor: Blue Lanos

jirnov
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 04, 2006 11:14

Automatický spinač světel pro Daewoo matiz

Příspěvek od jirnov »

Už někdo vymyslel automatické spínání( a vypínání) denních světel na Matize ?
Reklama
 

ss2men
Příspěvky: 40
Registrován: stř bře 08, 2006 14:06

Příspěvek od ss2men »

neviem či je to dobrá vec robiť také niečo keď si ich vieš zapnúť otočním páčka aj sám, ale ak by som to robil ja postupoval by som nasledujúco.

Jednoduchá schéma zapojenia s jedným tranzistorom a fototranzistorom resp. fotoodporom zapojená do klopného obvodu + relé na 12V. Snímač osvetlenia umistniť niekde na prístrojovku a napájanie dať od zapaľovania.

Funkčnosť. Ak sa zníži množstvo svetlá dopadajúceho na fototranzistor tranzistor T1 zopne, resp. odpojí napájanie relátka. Zopnnuté relátko , svetla svietia, rozopnuré relátko, svetlá zhasnuté.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Vymyšlené to určitě je, ale já to považuji za zbytečnost. Já jsem namontoval červenou blikající diodu a pokud nezapnu světla, tak to bliká. Mám ji umístěnou v přístrojovce a těžko se přehlídne. Takže zapnout světla nezapomenu.
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Vojta píše:Vymyšlené to určitě je, ale já to považuji za zbytečnost. Já jsem namontoval červenou blikající diodu a pokud nezapnu světla, tak to bliká. Mám ji umístěnou v přístrojovce a těžko se přehlídne. Takže zapnout světla nezapomenu.
Vojto dobrý nápad,já mám udělán bzučák a někdy mě to již štve.Píská když nesvítí,píská když otevřu dveře že jsem nechal rosvíceno.Upřesni kam jsi umístil diodu(doufám že jsi kvůli tomu nerozebíral přístrojovku a nebylo by špatné hodit(plánek,foto) i popis kam jsi to zapojil.
Dík.
Vojta

Příspěvek od Vojta »

Je to vlastně falešný alarm, k dostání v každém autoobchodě. Fotka umístění je v galerii. Napojený je na páčku zapnutí světel, ale na který drát, to už si nepamatuju. Zkoušečkou jsem si ověřil, na kterém kontaktu je proud při zapnutí světel a na ten jsem to zapojil jeden fous. Druhý je na kostře.
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Vojta píše:Je to vlastně falešný alarm, k dostání v každém autoobchodě. Fotka umístění je v galerii. Napojený je na páčku zapnutí světel, ale na který drát, to už si nepamatuju. Zkoušečkou jsem si ověřil, na kterém kontaktu je proud při zapnutí světel a na ten jsem to zapojil jeden fous. Druhý je na kostře.
Ještě jednou děkuji,jsi rychlík i s fotem,to nemá chybu.
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Dobrá inspirace

Příspěvek od Vazoun »

Vojty řešení je dobrá inspirace pro mnohé Matízkáře - mně také chybí ta
vizuální kontrolka zapnutých světel a zkusím si to dle návodu zabudovat též.
Na nevypnutá světla můj Matiz upozorní ale zda jsou zapnuté nikoliv.Není
kontrolka, mimo přídavná světla ty kontrolku mají.
Pěkný den všem přítomným na foru přeje - Vazoun. :roll:
Uživatelský avatar
Miloš
Příspěvky: 102
Registrován: pon zář 06, 2004 10:34
Bydliště: chomutov

Příspěvek od Miloš »

Značkový servis již montuje modul do Matesů na trvalé svícení od července :)
Cena cca 800kč
New Spark LS 2011 oranž.metla 1000km :-))[
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tak se zkusime zeptat v servisu.... nebude levnejsi to spachat na zahrade??? :D
Uživatelský avatar
Bergman
Příspěvky: 143
Registrován: čtv bře 23, 2006 18:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bergman »

Miloš píše:Značkový servis již montuje modul do Matesů na trvalé svícení od července :)
Cena cca 800kč
Kdo má dostatek peněz,ať tam utíká,ale já to nebudu.Je to předražené,jde to řešit určitě levněji :lol:
Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Dobré, ale pokud je člověk trochu šikovný, tak to určitě zvládne i na zahradě :lol: :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

ss2men píše:neviem či je to dobrá vec robiť také niečo keď si ich vieš zapnúť otočním páčka aj sám, ale ak by som to robil ja postupoval by som nasledujúco.

Jednoduchá schéma zapojenia s jedným tranzistorom a fototranzistorom resp. fotoodporom zapojená do klopného obvodu + relé na 12V. Snímač osvetlenia umistniť niekde na prístrojovku a napájanie dať od zapaľovania.

Funkčnosť. Ak sa zníži množstvo svetlá dopadajúceho na fototranzistor tranzistor T1 zopne, resp. odpojí napájanie relátka. Zopnnuté relátko , svetla svietia, rozopnuré relátko, svetlá zhasnuté.
K čemu fototranzistor? To jako bude reagovat na denní světlo a pak se zapnou světla? A co když vjedeš do podzemních garáží, nebo tunelu? :D
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Jo tohle s tím fototranzistorem se používalo kdysi jako automatické zapnutí světel, když se setmí, ale vzhledem k celodennímu svícení je tohle teď už pasé a nastupuje automatický spínač světel od kontrolky tlaku oleje. ;)
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Habron píše:Jo tohle s tím fototranzistorem se používalo kdysi jako automatické zapnutí světel, když se setmí, ale vzhledem k celodennímu svícení je tohle teď už pasé a nastupuje automatický spínač světel od kontrolky tlaku oleje. ;)
Přesně tak 8)
Mitch z ráje Českýho
Příspěvky: 40
Registrován: úte kvě 23, 2006 19:57

Autom.svícení

Příspěvek od Mitch z ráje Českýho »

Přesně tak 8)[/quote]

Včera jsem koupil v Jičíně po kratším "židování" "ARS1" za 300,- původně chtěl prodejce 450,- Funkce : ad1)Po nastartování automaticky zapne světla(se zpožděním) ad2) Po vypnutí motoru automaticky světla vypne.
Napájecí napětí 9V-15V
max.zatížení kontaktů relé : 30A
Lze vyřadit pomocí připojeného vypínače(je v balení) a když místo něj dáte vypínač s ledkou,tak máte i vizuální kontrolu. Matízkům zdar!


http://www.automaxhk.cz/index.php?nid=1 ... t=0&epc=13
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“