Přesnost ukazatele paliva

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od martincakl »

Jak moc či málo je přesný ukazatel paliva u Avea?
Zatím mám najeto u nového auta jen 240km...,ale podle ukazatele jsem nespotřeboval ještě ani 1/4 nádrže...respektive max 1/4.To by ale odpovídalo spotřebě cca 5,1 l/100km...,tomu se mi u nového auta (byť jezdím s lehkou nohou-u Škodovky 105 jsem měl spotřebu i 5,8 l/100km) nechce moc věřit.
Jezdil jsem zatím převážně mimo město...trasy 30-50km,a na přesnou spotřebu to zatím není,tu začnu hlídat až po 5tis km...,ale přeci jen mne to zajímá...
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Často se stává, že v druhé polovině nádrže ručička klesá rychleji...

...například u mě funguje palivoměr taky tak trochu jako ekonoměr :lol: ...když na to šlapu, klesne ručička o milimetr nebo o dva...když jedu z kopce bez plynu, zase o milimetr vyleze nahoru...takže ta ručička je skutečně jen orientační...
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincakl »

No..ve druhé polovině klesal o něco rychleji i palivoměr u Š105,na druhou stranu..je to možná otázka spíše psychologická (pokud jsem nenatankoval "až po víčko",pak je jistá prodleva v klesání ručičky pochopitelná).
Tajně jsem doufal že s Aveem se dostanu se spotřebou níž než s Š105 (ačkoliv v některých testech je Aveo 1,2 prezentováno jako žrout benzínu,čemuž se mi nechce věřit).V autosalonu mi technik říkal,že pokud se starou Š105 jezdím za 5,8 tak s Aveem se tam musím dostat 100% také..
Styl jízdy s Aveem je samozřejmě jiný než s naším starým autem,a po těch několika málo kilometrech není ještě zajeté,ale i tak mi připadá spotřeba subjektivně velmi dobrá až výborná.Zřejmě průprava ze Škodověnky přináší své ovoce:-).
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

No, ehm, posuzovat spotřebu podle toho, jak rychle klesá ručička palivoměru je hooodně nepřesný.

Nicméně u fábie (se kterou momentálně jezdím) je zhruba do 3/4 nádrže ručička na max a pak hodně rychle klesá ... ;)
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
vaculcim
Příspěvky: 200
Registrován: stř kvě 02, 2007 15:21
Bydliště: Dolní Kounice

Příspěvek od vaculcim »

martincakl píše:No..ve druhé polovině klesal o něco rychleji i palivoměr u Š105,na druhou stranu..je to možná otázka spíše psychologická (pokud jsem nenatankoval "až po víčko",pak je jistá prodleva v klesání ručičky pochopitelná).
Tajně jsem doufal že s Aveem se dostanu se spotřebou níž než s Š105 (ačkoliv v některých testech je Aveo 1,2 prezentováno jako žrout benzínu,čemuž se mi nechce věřit).V autosalonu mi technik říkal,že pokud se starou Š105 jezdím za 5,8 tak s Aveem se tam musím dostat 100% také..
Styl jízdy s Aveem je samozřejmě jiný než s naším starým autem,a po těch několika málo kilometrech není ještě zajeté,ale i tak mi připadá spotřeba subjektivně velmi dobrá až výborná.Zřejmě průprava ze Škodověnky přináší své ovoce:-).
Mě si ta ručička padá taky jak se jí zlíbí, opravdu je to spíš orientační. Když už mi padne až pod červené pole, tak mám v nádrži ještě tak 7L. A ta spotřeba by mohla být reálná. Já mám s 1,6 kolem 6,2L a maximum 8,3 - to už bylo plnej plyn po městě a 170 po dálnici...
2x Škoda Felicia, Seat Cordoba, Škoda 105L, Škoda Favorit a konečně Lanos 1,6 SX r.v.98, 195/50 R15, na zimu 185/60 R14
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od ladinek »

Já mám ručičku uplně nalepenou na konci a hladový oko se ani nerožne.Tak jsem to dnes prubl a už se rožla ale nevím kolik je po rožnutí v nádrži benzínu protože pak zese zhasne a rožne se až za chvili :o)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od Feva13 »

Tá ručička je dosť nepresná.
Keď natankujem po uzáver tak po 100 km sa mi ručička ani nepohne.
Už jazdím podľa počítadla km. Po natankovaní nastavím na nulu a okolo 650 - 700 km najazdených už viem že zachvíľu zabliká kontrolka.
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od ladinek »

Aha tak to zkusím aspoň zjistím spotřebu :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od Jarik »

ladinek píše:Já mám ručičku uplně nalepenou na konci a hladový oko se ani nerožne.Tak jsem to dnes prubl a už se rožla ale nevím kolik je po rožnutí v nádrži benzínu protože pak zese zhasne a rožne se až za chvili :o)
Takže gazda daj žrat sa rosvieti neskoro? mne ešte nesvietila a ručička visela dole tak som radšej natankoval no asi to skusím. Do bandase zo 2l a uvidíme či svieti.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od saamm »

U mne začne problikávat a natankuji tak 38 l odhaduji že mám tak na 80-120 km dojezd. Přitom ručička je pod nulou. ( odhaduji to podle velikosti nádrže)

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesnost ukazatele paliva

Příspěvek od LIFELIKE »

Už som to tu niekde písala, že som asi 2-3x skúšala natankovať až vtedy, keď sa kontrola rozsvieti trvalo. Vtedy som natankovala vždy cca 40 l. Nádrž Kalosa má 45 l a predpokladám, že Aveo má nádrž obdobnú.
Pokiaľ ide o rýchlosť klesania ručičky, tak potvrdzujem, že na prvú polovicu nádrže sa mi zdá, že najazdím viac km, ako na druhú. Možno je to len psychologická záležitosť, ale ja to tak vidím :)
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“