kontrolka check oranžová

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
MARTAS1974
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 24, 2016 21:40

kontrolka check oranžová

Příspěvek od MARTAS1974 »

Zdravím všechny, koupili jsme si v bazaru Matize r.v.2002 a najeto 136000,-km. STK 14 dni nova i emise. Po 3 dnech na křizovatce to samo zhaslo a neslo chvíli nastartovat, ale pak to startlo. Udělalo to pak ještě 1x. Dnes jsem startl na volnoběh a motor zhasl. Ale opět jsem nastartoval. Pak jsem zajel natakovat 13.38l b,protože jsem jel na rezervu. Nastartoval jsem ručička byla hodně za půlkou (divné) a navíc mi při jízdě z kopce začala svítit kontrolka check. Netuší někdo asi problém?Děkuji všem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od Richard »

Já ti odpovím.....
to "grilované kuře" (CHECK) může svítit ze spousty důvodů, je to kontrolka žlutá tudíž jen informační že se něco v motoru či v palivovém, výfukovém systému děje. Takhle na dálku se to fakt nedá, chce to diagnostiku.... Palikx ji má, a co víc ji umí i použít , ale nevím odkud jsi, zde na foru je zvykem uvést aspoň město, kde bydlíš, pomoc je snažší.
Celkem nedávno tu na foru Palikx byl ,můžeš mu poslat SZ (soukromou zprávu)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od Ondrapb »

A na diagnostice jsi byl? Tím bych asi začal...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
MARTAS1974
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 24, 2016 21:40

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od MARTAS1974 »

Ahoj jsem z Havířova a Palikx mi odpověděl, že to může být špatný benzín, snímač otáček motoru nebo přehřívání cívky zapalování. Včera jsme jel na Morávku a z Morávky do Havířova na rezervu ke Globusu kde jsem natankoval. Vše v pohodě. Dojedu na křižovatku chci se rozjet a chcíplo to nastartuji poskočí a zhasne zase nastartuji a jedu a z kopce se rozsvítí check. Akorát nevím, kde by mi v Havířově udělali diagnostiku a za kolik.
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od Ondrapb »

Dneska ti udělají diag snad už v každým servisu, nejezdil bych do značkového, tam se platí jen za vyčtení závad od 1500,- nahoru, v neznačkovém tak kolem 500+-...
Jinak pokud nespěcháš tak si můžeš koupit OBD2 adaptér http://nakup.eshop-zdarma.cz/index.php?s=product&id=604 a vyčíst si to sám, je to dobré vodítko.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
MARTAS1974
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 24, 2016 21:40

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od MARTAS1974 »

dík za odkaz
MARTAS1974
Příspěvky: 12
Registrován: pát čer 24, 2016 21:40

Re: kontrolka check oranžová

Příspěvek od MARTAS1974 »

Dnes jsem teda jel na diagnostiku, ale světe div ráno kontrolka zhasla, auto jezdí normálně a v servise řekl jak to nastartoval že to jede normálně a kdyby nastal nějaký problém, že mám přijet. Jinak ty prob,émy mohl dělat závadný benzín. Dík všem za rady a ochotu.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“