Matiz nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

Zdravím prosím může mi někdo poradit:o) mám matizka 0,8 RV.1999 a nestartuje.Točí ,ale nechytá,z cívky jiskru dává ale přes rozdělovač na svíčky nedává.Víčko rozdělovače nové cca 4 roky,palec původní v dobrém stavu...může mi někdo poradit či koupit nový rozdělovač a nebo zapalovací modul v rozdělovači http://shop.autodilykrc.cz/cz-detail-55 ... ovace.html a nebo kde by mohl být zakopaný pes....Díky předem za radu....
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Richard »

Marku, víčko co bylo nové před 4 roky bych ani omylem neoznačil za nové ;) jestliže ti cívka jiskru opravdu hází - "pěknou a tučnou" co skočí minimálně na 1cm a z rozdělovače nic, bude to něco s rozdělovačem tedy nejspíš víčko a palec ...... kdysi když jsem ještě v autě rozdělovač měl jsem víčko měnil co 2 roky ;-) jak to začlo škubat a hůř startovat za vlhka tohle vždy pomohlo....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj Richard děkuji za odpověď je fakt že ten můj rozdělovač je docela už jetej,víčko drží na jednom šrubu ten druhý je urvaný spíše ulomený závit kde se šrub šrubuje.o víkendu si mám vyzvednout na vrakovišti druhý rozdělovač za 500kč tak že bych to nějak nakombinoval popřípadě koupil palec i vičko nové.Nebo se na to vybodnout a koupit nový rozdělovač za 2200.kč.to opravdu nevim :( a nevite k čemu složí ten zapalovací modul v rozdělovači?
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Richard »

i když Matýzka nemám, myslím, že ten modul v rozdělovači je bezkontaktní snímač a ve spojení s nějakým tranzistorovým či tyristorovým zapalováním zajišťuje napětí pro klasickou zapalovací cívku, samo v rozdělovači může být jen čidlo a vlastní zapalování může být u cívky, nebo přímo v ní...... jde jen o impulzy které na cívce indukují vysoké napětí pro svíčky.....
pokud ti opravdu cívka dává jiskru (pořádnou!) ta jde do rozdělovače a ten středovým kontaktem pomocí palce distribuje jiskru na správnou svíčku.... takže pokud na svíčce nic není je to palcem či víčkem, ev kabely..

já nedávno na Nubiru na vrakáči kupoval zapalovací modul, odmontoval jsem si ho vyzkoušel a pak teprv platil, ale to asi u tebe nepůjde když ti Mates nestartuje..... zkoušel jsi startovat se startovacím sprejem ?
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

Startovací sprej nemám a ani nevim jak ho použit :shock:
Jinak už mám ten náhradní Rozdělovač a prý funguje tak uvidíme o víkendu to vyzkouším vyměnit ....tak že pokud je špatný snímač v Rozdělovači tak to nechytne?protože jiskru nebude mít co spustit?pochopil jsem to správně? :lol: :lol
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Richard »

pokud je vadný ten snímač nebude ti na cívce vznikat žádná jiskra, tedy to nechytne, pokud nějakou jiskru na cívce máš, spíš se bude jednat o problém v distribuci vysokého napětí, tedy palec víčko kabely
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj zdravím ta už to je ok...rozdělovač vyměněný,a už mi jiskry házeli i na svíčkách,ale furt to nechtělo naskočit.Bylo to přechlastané tak jsem vydělal všechny svíčky a protočil motor všechen benzín z komor se vyfoukl a svíčky jsem našruboval.Pak jsem musel nastavit předstih zapalování pootočením rozdělovačem do stran buď to do předu nebo zadu a eihle šlape jako hodinky :D tak doufám že tento problém co jsem měl já někomu pomůže :o)
A když jsme u toho mohl by mi někdo poradit jak vyčistit karburátor u tohoto prdítka?díky
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Viper54 »

To prdítko je moderní stroj a má vstřikování paliva :lol: .Vstřiky se dají vyčistit buď tady :
http://www.jetservis.cz/
nebo nalít do benzínu nějaké aditivum a doufat,že to pomůže,např.toto:
http://www.olejgroup.cz/olejgroup/eshop ... tion#anch1
Matiz 0,8 (2003)
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

A dá se to vyčístit doma na koleně?Jen bych chtěl vyčistit karburátor profouknout,vyčistit atd..nechce se mi stim nikam jezdit..pokud to tedy jde jako prevance...Dik :o)
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Viper54 »

Matiz nemá karburátor a do čištění vstřiků doma na koleně bych se nepouštěl,nejspíš to ani nejde.Zkus nejdřív tu přísadu do benzínu.Jestli Ti to už jezdí dobře,tak s tím nedělej vůbec nic.
Matiz 0,8 (2003)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Richard »

K tvé aktivitě asi toto: VŠECHNY DOBRÉ SKUTKY BUDOU PO ZÁSLUZE POTRESTÁNY ...... takže pokud vše funguje, jsou pokusy o vylepšení stavu odměněny dalšími a dalšími problémy..... já osobně nezasahuju ze zásady do věcí které fungují !
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Marek007 »

Pánové děkuji za odpověď :D jsem už o něco chytřejší :lol: ale naskytl se mi další problém a to že mi z výfuku valí bílý kouř,při jízďě to tak hrozný není ale při stání to dými... Olej a kapalina se zdá v poho že by kondenzovaná voda ve výfuku ...nebo jestli jsem si s tím něco nepodělal když jsem vyďělával rozdělovač..diky :shock:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Richard »

V zimě je normální, že z výfuku jde bílý kouř, hlavně z počátku jízdy, kdy není motor ještě prohřátý.... prohřátý motor, ale neznamená že ručka teploměru je na svém obvyklém místě..... prohřátý motor je takový, kde teplota oleje je na správné provozní teplotě, což bývá v zimě tak po ujetí min. 15 km ;) v té době je samozřejmě spotřeba vyšší a tím i možnost kondenzace vody ve výfuku, ta se následně odpařuje a vzniká ta vodní pára.... jde o jev vcelku běžný, pokud pojedeš delší dobu obvykle zmizí či je podstatně menší.... samo pro jistotu několikrát mrkni na vodu zda neubývá , či na olej, jestli nepřibývá a pokud se nic takového neděje neřeš to..... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Viper54
Příspěvky: 51
Registrován: stř říj 02, 2013 08:22
Bydliště: Pardubice

Re: Matiz nestartuje

Příspěvek od Viper54 »

Přesně tak,specielně z Matýska se páří jak z parní lokomotivy,to už se tu taky někde probíralo.
Matiz 0,8 (2003)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“