ZÁHADA

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

ZÁHADA

Příspěvek od michal.vrzak »

Ahoj klucí, potřeboval bych poradit. Včera jsem přijel s Matesem do garáže, vše bylo OK, dneska jsem potřeboval někam vyrazit. Matese jsem nastartoval a chtěl jsem vyjet z garáže, ale po cca 2min najednou chcípl motor jako když utne. Teď to vypadá tak, že když otočím klíčkem začne čerpat benzínová pumpa, ale běží dost dlouho a přitom cvaká v motoru nějaké relátko. Když zkusím nastartovat, tak pouze startér točí s motorem, ale nenastartuji. Při startování svítí kontrolka CHECK.
Neví někdo čím by to mohlo přibližně být?
Reklama
 

Parnik
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 03, 2013 21:17
Bydliště: Třebíč

Re: ZÁHADA

Příspěvek od Parnik »

Jako první bych zkusil odpojit přívod benzínu na palivové rampě a podívat se,jestli vůbec funguje dodávka paliva ke vstřikům v okamžiku,kdy se roztočí čerpadlo v nádrži.Pokud ano,bude spíš problém v ovládání vstřiků,kdy by je řídící jednotka neotvírala.
Daewoo Matiz 0.8 / 2004 - manželka
Citroen C4 Grand Picasso 1.6HDi / 2008 - já
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: ZÁHADA

Příspěvek od michal.vrzak »

Zítra zkusím odpojit palivovou hadičku od vstřiků a uvidim.
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: ZÁHADA

Příspěvek od michal.vrzak »

Tak jsem dneska zkusil jestli chodí zapalování, dal jsem svíčku přímo na kabel od indukční cívky a žádná jiskra. Indukční cívku jsem vymontoval a zkoušel na stole přímo na 12V s přerušovačem a jiskra funguje=cívka Ok. Zkusím ještě optické čidlo u rozdělovače, ale nevím jak ho zapojit :-(
Nevíte někdo?
michal.vrzak
Příspěvky: 36
Registrován: pát kvě 19, 2006 00:22

Re: ZÁHADA

Příspěvek od michal.vrzak »

Tak už mi Mates jezdí ;-) Bylo to optickým čidlem u rozdělovače, tak jsem objednal celý rozdělovač, měl jsem před tím DAC verzi a teď mi přišlo MANDO, ale nevím jak nastavit předstih. Nový rozdělovač už tam je, Mates normálně jede, ale nevím jestli je ještě potřeba nařidit předstih. Někde jsem tady četl, že si to nastaví rozdělovač sám.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“