Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Ahoj pánové snad píšu dobře do této sekce :-) Nikde jsem nenašel sekci 'Váš Matiz' kde bych mohl založit čistě vlákno jen o mém matizu tak si dovolím to hodit sem co vy nato? :-) Snad nevadí :-)

Dnes jsem se stal novým majitelem Matese :-) motor 0,8 tři hrneček :-) Po nasednutí sem byl trošku překvapen jeho výkonem :-)

Na matesovi musím upravit pár věcí ale to jsou maličkosti :-) Jako volná klika dveří olej anténa na radio :-)

Chtěl jsem se vás zeptat jako skušených jezdců a vlastníků Matize déle jako já :-)

Olej tam je prej už dva roky a je tam Cinol 10W40 polosyntetika co nato říkáte ? Dobrá volba ? Nebo tam dát něco jiného ?
Ještě mám dotaz k motoru tady jsem našel obrázek na netu a v tom místě ktere jsem označil červenou kružnicí jsem oběvil únik oleje .. je to vpoho ? Uniká to tam normálně jakože se nemusím ničeho obávat ? Popřípadě čím to bude ? Stačí vyměňit jen těsnění pod víkem ventilů ? Zvládnu to sám ? Doma na place ?

Obrázek je ilustrační ... realitu mohu zítra vyfotit :-)
matiz_uragan_cz_00011.JPG
Má nalitane 150 tisic km :-) barvu má oranžovou metlu :-)

Jinak je nutné tam vyměňit ložisko v pravém předním kole de slyšet jako bejk :-) Kolik si mám připravit za lepší ložisko(uvedte prosim i znacku) aby aspon vydrzelo 40 tisic km a kolik si muzou rict za praci tak té výmeny jednoho loziska ?

No zítra to jdu přihlásit a vyridit pojistku koupim olej + filtr + vzduchovej filtr a hned to vymenim :-) Jinak dival jsem se na filtrbox a sou tam dve nádobky ta menši slouží jako lapač bordelu ? Asi ano ze ...

Jinak existuje nějaká stránka kde zadám VINko a vypíše mi to něco o aute ? výbavu atd. ? A ještě dotaz rozvo tam je řešený řemenem nebo řetězem ? Dle kouknutí na motor bych řekl řemen kvuli platového deklu ale mohu se mýlit...

Díky moc za info zitra vam sem zas neco pisnu a hodím foto :-) Auto budu používat do práce hlavně :-) 8km tam a zpět :-) Popřípadě napiště naco si u tohodle autíčka dávat pozor a čemu předcházet budu mco rád :-) Díky moc

edit: jo a jeste jsme chtel vedet co to je za válec nad víčkem motoru nebo veboli po leve straně od sání motoru ... černej ... Popřípadě kdyby jste měli nějaké brožury v elektronicke podobě o Matizovi dejte vědět aspoň si budu moct otom přečíst a neotravoval bych vás ;) Jinak jsem s Ostravska :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od 18lukin18 »

Ahoj
Vítám tě tu,ať jsi s matízkem spokojený a přeji mnoho šťastných km -i -i -i
Doplň si prosím bydliště (stačí i okres)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od slidil »

Vítej. :PP:

To VIN-ko zkus tady:

http://vinformer.su/en/ident/vin/decode.php
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

to 18lukin18: Bydliště doplněno šéfe šéfe :-)

to slidil: díky vypsalo mě to tohle :-)

Make (brand) DAEWOO
Car line M100/M150
Model Matiz
Model year 1999
Body type hatchback
Doors quantity 5-door
Windows quantity 4-window

Engine parameters
Engine series F8CV
Engine type petrol
Engine displacement, cc 796
Fuel Export [Euro 2000 (LN1) & N/A] all
Description of engine SOHC, L3, MPFI, 51hp, EUROII

Manufacturer & assembly
Country of origin South Korea
Assembly plant Changwon

s toho se asi moc nedozvim ze ?

Jinak chlapi mám tyto kola přesně v dobrem stavu s pneumatikami Mischelin letní a nemam to kde vysoustružit ten vnitřní průměr tak bych je rád poslal dále kolik si za ně mužu tak říct ? Popřípadě kdyby to byl někdo s fora tak slevička určitě bude :-) vzorek cca 3,5-4 mm :-) letní .-)

Stím olejem asi nevíte co ? Zítra sem hodím foto jak to vypadá přímo u mě :-)
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od 18lukin18 »

jde o to když máš nějaký problém nebo specifikaci tak aby ti mohl někdo doporučit někoho ve tvé blízkosti -i -i
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od 18lukin18 »

parametry motoru
Řada motorů F8CV
Druh pohonu benzín
Zdvihový objem motoru, cc 796
Palivo Export [Euro 2000 (LN1) a N / A] všechny
Popis SOHC motoru, L3, MPFI, 51hp, EUROII

Výrobce a montáž
Země původu Jižní Korea
Montážní závod Changwon

víc nic :D :D
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

18lukin18: jj je mi to jasne nedoslo em to hned ;) Díky

Jinak jak je to stim rozvodem asi nevíš co ? :-)
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Skodovak »

Vitam te mezi Matizakama ;-)
Mam stejneho matize jako ty. Tak pokusim se postupne odpovedet na tve otazky:

Olej: ja tam mam ted Castrol 10w-40, castrol proto, protoze se snazim mazlikovi doprat kvalitu ;-)
Unik pod vikem: pokud je to pod vikem ventilu, tak v pohode zvladas doma, staci imbusak, 6 sroubku po obvodu vika, a krasne ho sundas. Ve viku je zapasovane tenke gumove tesneni.
Rozvody: jsou reseny remenem, ktery najdes vlevo na motoru pod tim plastovym deklem. Interval pro vymenu pokud se nemylim je 90 000km.
Cerny valec: asi myslis tu vec do ktere vedou hadicky, jde o myslim ze nadobku s aktivnim uhlim, kde se nejak shromazduji vypary z nadrze.
Ta vec vedle filtrboxu je pokud se nepletu neco jako rezonancni komora nebo co, me pres ni uz jde minimum vzduchu, udelal jsem si diru do filtrboxu zprava, at muze motor volneji dychat, a je to znat ;-)

Nahod fotky, at se muzeme pokochat ;-)

A hodne stastnych kilometru, a at to jezdi a nezlobi ;-)
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Kristian_PM »

TurboČmelda: Ahoj, vítam ťa tu :PP: a super, že si si založil vlastnú tému, bude fajn ak sem budeš dávať všetko o tvojom aute, rád si to potom čítam ako príbeh (ja mám založené dve témy o našich dvoch Matizoch - ZM-322BP a ZM-329AI).

Na začiatku si sa pýtal na servisné príručky. Nájdi si tému "Matiz - servisní manuál" - je navrchu v priečinku tém MATIZ a choď rovno na poslednú stránku, dal som tam návod v CZ, pôvodný v ENG a aj príručky v Ruštine.

Ten čierny valec :D je krabička naplnená (asi) uhlím - absorbér palivových výparov (zbytočnosť).
Tá menšia skrinka pri filtrovej skrinke je rezonátor.

K tomu prieniku oleja. Zrejme to bude len prestárnuté tesnenie a bude stačiť odskrutkovať 6x imbusový šrób a odpojiť odvetrávaciu hadičku, ktorá je na kryte. Keď to budeš mať dole, nastav aj ventily - vôle sú v knihe. V horšom prípade...no nebudem ťa strašiť :cry: .

A chceš vedieť aké sú časté poruchy, takže od najčastejších: Rozdeľovač, káble rozdeľovača, piestne krúžky (viac ako 180 tis. km nevydržia - do 200 tis. musí mať každý motor generálku), roztrhnuté remene, štartér, spínacia skrinka, alternátor, spojkové lanko, spojka, lanká k prevodovke + problémy so zadnými brzdami a mnoho ďalších... :roll:

Odporúčam vymeniť: Rozvodový, klinový a ak ho máš aj drážkový remeň, palivový, vzduchový, olejový filter, samotný OLEJ :!: , nastaviť ventily, čekovať či neubúda kvapalín (oleja, vody) a doplniť prevodovkový olej.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Kristian_PM »

LOL Skodovak ma predbehol, sorry brate za duplicitu :D ale fakt som nekopíroval, už som to mal napísané :D
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
Skodovak
Příspěvky: 143
Registrován: pon pro 10, 2012 08:01
Bydliště: Plzeň

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od Skodovak »

Kristian: pohoda, ty si to zase rozviedol trochu detailnejsie aspon, ja som pisal len v rychlosti, niesom na PC ;-)
Inak k castym zavadam by som pridal unik chladiacej kvapaliny ;-)
Je toho vela, ale nieje to take strasne ako to pri citani tychto zoznamov problemov vizera :-D
Na Matyska nedam dopustit ;-)
Dokud nás STK nerozdělí!!
EX Daewoo Matiz S0,8 rv. 1998, najeto 200 000km (už na něj nebyl čas)
Daewoo Leganza 2.0 LPG rv. 1999, najeto 306 000km
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Skodovak: castrol davam do sveho auta ktere mam jen na vylety taky ale to je diesel...

ty teda dáváš ten zelený castrol , magnatec 10w40 ? Kolik vubec vleze oleje do matize ? polosyntetika

Kristian_PM:drážkový ? ten je asi na klimu ne ? tu já tam nemám neni tam ani výhřev zadního okna.

Jinak chlapi nevíte jake má číslo to těsnění pod víko ventilů co drží na 6 imbusech ? ja jen jak to mám říct v mototechne pokud budou mit na daewoo vubec toto...

Jinak predchozi majitel rikal ze brzdy sou komplet delané pred 3 lety včetně medenych brzdovych trubek cili by nemeli byt reznute. A v rijnu na STk auto proslo bez problemu zadna rez nic.. Prahy sou pevne bez znamky rzi atd... Akorat mam vymenene predni blatniky a kapota je na cerno :-) to prej uz tak koupil kdysi ... Zitra hodim nejake foto at ho vidite :-) Jo a ceho jsem si jeste vsiml ze je velmi svetla vyska auta projel jsem mensi dirou a asi jsem skrtnul hned olejovou vanou nastesti bez poruchy ....

Jinak rozvody je klasiky ? Řemen + vodici kladka + napínací kladka + vodni pumpa je tam ?

A co obnáší GO motoru ? :-) Já jen ze v léte mam jeste scootřika ze neni problem to udelat kdzy to neni velky zasah a predejit tomu :-) Matesa si hodlám nechat určitě tak 6 let :-) Do té doby snad vyhraju ve sportce a uz nebudu potebovat zadne auto :-D No budme realisti budu drit az do smrti :-D

edit: jeste mam presne tyto kola a nevim co s nema poradite chlapi ? Asi je prodam a koupim na plechy nove zimáky
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1522
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od LordMMX »

neviem či to tu spomenul niekto ale olej každých 10 000km alebo 1x ročne vymeniť...
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Cau cau tak matesa du prihlasit za momentík :-)

Jinak byl sem pro olej ale nemeli olejový filtr tak bude zítra :-) tak ho zítra vymenim :-) dám tam co tam bylo predtím Cinol 10W40 to jsem dával kdysi do felicie tak snad bude klid :-)

Olejový filtr by mel být W67/2 :-) kolik má mates obsah olejové náplně vubec? :-) 3 litry ?
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Koupil jsem Matize :-) ( Matýska )

Příspěvek od TurboČmelda »

Zdar tak sem dávám fotku matese mojeho jak jsem slíbil :-) Mates je pojistenej a taky prihlasenej :-)

Co nejdrive pujde na vymenu loziska ale porad newim jake tma dát.

Jinak ceho jsem si vsiml ze ma malou svetlou vysku pribral sem spodkem asi motorem :-) A taky sem si nemohl nevsimnout jak pekelne zrychluje na dvojku a trojku :-) Nato jak je to malej motůrek jsem prekvapen :-)

Jeste koupim vzduchovou vlozku do filtru novou :-) Palivovej asi kaslu ten vydrzi hodne :-)

forum1.jpg
forum2.jpg
Jo a jeste jsem se chtel zeptat jestli je normální, že mi ukazuje palivomer i pri vypnutém zapalování toho jsem si všiml ted :-)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“