Mizne voda v chladiči

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
mAto424
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 23, 2012 22:14

Mizne voda v chladiči

Příspěvek od mAto424 »

Riešime problém s Captivou r.v. 2011, 2,2 VCDI 135kW - mize voda v chladiči.
Za posledný cca mesiac sme doliali už asi 1L chadiacej kvapaliny,proste niekde to mizne.Keď sme na auto pozerali aj ,,odspodu,, nikde nebolo vidno žiadne známky presakovania,prípadne tečenia.
Na piatok 27.7. 2012 sme objednany do servisu,že to napoja na prístroje a pozrú sa na to....nemáte niekto podobný problém?
Už sme boli v service aj, asi pred mesiacom,mlady servisman (skuseny ak hovado) auto odspodu ani len neodkrytoval a povedal ze vsetko je OK.
Teraz ideme znova na kontrolu...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od Richard »

předpokládám, že máš auto v záruce, tak to řeš s autorizovaným servisem, voda nesmí "mizet" ! Jen tak voda nemizí, může kapat na výfuk, ale i tam by jsi našel "mapu" ..... jinak by byly kapky pod autem..... jsou ještě další možnosti, ale ty jsou dost nepříjemné...... těsnění pod hlavou, ev. prasklá hlava, někdy se stane že přibývá olej..... tedy teče to do oleje a to je dost nebezpečný hlavně pro turbo a ložiska!!!!!
Každopádně zespoda odkrytovat a hledat netěsnost nejdřív na všech spojích hadic na chladiči atd..... pokud nikde nic tak zbývá ten motor.... každopádně se nenech odbýt že je to normální, NENÍ !!!!!!!

Mám 12 let starou Nubiru a chladicí kapalinu jsem 5 let ( do výměny) nedolíval ........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od saamm »

Sice na AVEU ale prasklé těsnění pod hlavou. Na víčku oleje se ti po zahřátí objeví kondenz . A tď ti napíši co se ti asi nebude pozdávat – jednu kapku si dej na prst a olízni a vyplivni. Pokud je to sladké tak ti jde chladící kapalina do oleje. Neboj neotrávíš se a ani se toho nepoxxxxx.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od Richard »

Je něco novýho? Jak to dopadlo v servisu ? Bývá zvykem pokud zde nakousneš problém, tak napsat taky o způsobu jeho vyřešení, pro poučení ostatních, o tom forum je..... ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
mAto424
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 23, 2012 22:14

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od mAto424 »

Tak prinášam nové správy.Nebojte,samozrejme by som sem napísal ako to dopadlo,ale až teraz som sa dostal k internetu.
Takže prišli sme do sevisu,dopodrobna sme popísali problém - miznúca voda v chladiči (po 500km sme dolievali zhruba 0,5l...potom po daľších 500km sme zase dolievali asi pol litra)
Čo sa týka spenenia,nič sme nespozorovali,olej je v normále.

V servise to teda napojili na nejaky pristroj a celu sustavu natlakovali.Auto nechali stat asi hodinu a nic vaznejsie sa nepreukazalo.Teda povedali ze nejake straty tam su ale su take minimalne ze take mnozstvo vody nie je mozne aby zmizlo.To bol ich zaver.
+ sme reklamovali aj klucku na dverach sofera,musia ju objednat.Cize ked po nu pojdeme,tak im mame hlasit ako to je s vodou v chladici,kolko jej zmizlo...

Kedze v servise nevedia pomoct,s otcom sme dali auto na rampu a chceli sme sami popozerat ci to niekde netecie.Nenasli sme nic nove.Mali sme chvilku pocit ze sme to nasli,voda odtial dost kvapala,ale nakoniec sme zistili ze to je nejaka skondenzovana voda z klimy.Stale to odtial kvapalo,ale bola to cista voda...
Aby to nebolo vsetko tale ruzove,tak sme zistili ze mechanik nam na spodny kryt motora zabudol dat 3ks srob a este aj koberceky ktore su v blatníkoch a zabranuju necistotam pristup k motoru zalozil opacne.
Captivu asi videl prvykrat odspodu...
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od Richard »

no nechci malovat čerta na zeď, ale něco podobnýho jsme měli se Suzuki Vitara, tak nějak po půllitrech mizela voda a nemohlo se přijít na to kde, měnilo se těsnění pod hlavou a všechno se tvářilo OK ......motor se několikrát rozělával a nikdy nic.... nakonec to byla prasklá hlava........ každopádně voda by neměla mizet !!!! soustava je uzavřená !!!!!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od rastom1556 »

Ahoj.
Voda by nemala miznúť. Keď som mal Ladu 1200, tak mi začala miznúť voda. Stále som nemohol zisťiť odkiaľ.
Zisťil som to, až pri naštartovanom motore vo vyšších otáčkach. Voda unikala cez zvar na trubke. Ale bol to taký jemný prúdik ako z rozprašovača. Nebolo ho vidieť ale keď som tam dal ruku cítil som vodu na ruke. Vymenil som trubku za novú a voda, už nemizla.
Každopádne tlačiť na servis. Nech zaznamenajú do protokolu, koľko vody doliali. Keď zmizne znova voda, tak znova ísť do servisu nech znova zaznamenajú do protokolu koľko doliali. Pri treťej návšteve upozorniť, že ak závadu neodstránia budeš požadovať výmenu vozidla. Tlačiť na servis a nedať pokoj.
Mám aveo a voda vôbec nemizne.
Určite tam bude nejaka netesnosť, len dokopať servisáka k robote. Alebo zmeniť servis. Dúfam, že nechodíš do MaH.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
mAto424
Příspěvky: 12
Registrován: pon črc 23, 2012 22:14

Re: Mizne voda v chladiči

Příspěvek od mAto424 »

Uvidime ake bude vyjadrenie v servise pri dalsej navsteve.
Do servisu chodime do PK auto Poprad,uz nas tam aj poznaju,brali sme od nich uz viacej aut.Dufam ze s tym nieco spravia,kazdopadne sa nenechame odbit...
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“