Závada Cruze 1.8

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Life5 »

Zdravím nesetkal se někdo s tím že po nočním stání auta rano příjdete nastartujete rozjezd a po chcili se ozve plechova rána( tuknutí).Jak když něco odlehne po tom co auto stálo přez noc.
Přílohy
r.JPG
r.JPG (16.02 KiB) Zobrazeno 11707 x
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od -peha- »

Môže to robiť rucná brzda alebo proste sa ohrievá výfuk a vydá také plechové puknutie :idea:
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

No me spavaji na aute a pod kapotou kocky, uz mi ty svine vytrhaly izolaci u motoru, takze pokud se jednou rano ozve trhava rana, budu se jen skodolibe usmivat :twisted:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Life5 »

To ti tam nespí kočka ale kuna pač ja ji tam mam taky včera jsem to nastřikal a dal tam granule .Už mi na kousala tapet kapoty motoru.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Proc si nelehne nekam jinam, svina jedna. Jo, mam to tam dotrhane jak noviny, no snad to nijak nevadi, je to dira tak 20 na 20 cm, necekam od toho problemy. Ty granule jsou otravene? I ty tyrane :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Kjub »

Kamos ma tiez 1.8 Cruze a ked sme sa stretli, tak mi hovoril ze nech pocuvam to klupnutie, ze aj jemu to robi. Pocul som nejake veeeeeeeeeeeeelmi jemne tuknutie, az take jemne ze som skoro nepocul :?
Hovoril, ze sa na to spyta v servise a zatial nic nehovoril, takze je to asi v pohode.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od honza72 »

Tak to klapnutí dělá po rozjezdu studeného motoru mě i kolegovi, taky s bílým Cruzem... Podle mě je to přepnutí klapy v sání. Dělaj to i jiná auta.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Tak jestli mate oba bilou, tak to bude barvou, to je jasne :)

No hele, kdyz uz jsme u toho motoru, chtel bych se zeptat: moc jsem nesledoval, jak je to u jinych aut, nikdy jsem to neresil, ale: kdyz se rozjizdim, musim se dost snazit, aby mi auto pri razeni dvojky a trojky neposkocilo, bez ohledu na otacky. Kdyz tam bezohledne vrazim kvalt, pustim ledabyle spojku a pridam plyn, proste nekoukam na to, tak auto poskoci. Docela me to stve, chce si to pri razeni pohrat a to me neba. Tak me zajima, jestli to pozorujete taky a je to normalni, nebo to muze byt nejaka vada spojky. Uz mam najete 13000, takze na nejake sedani soucastek je pozde, tim to nebude
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od honza72 »

Ani jsem si toho moc nevšiml. Mám nalítáno přes 20tkm, spojka ujde, je sice jiná, než jsem měl v Kalosu a Nexii, ale to bude jinak provedenou talířovkou ve spojce a jejím ovládání, protože máme echt novou převodovku s jiným vypínacím systémem, než měly dosavadní Daewa.
A dělá to, když pustíš spojku rychle a nemáš moc plynu? Nebo jinak a jindy?
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Daff.Cz »

chrudoš píše:Tak jestli mate oba bilou, tak to bude barvou, to je jasne :)

No hele, kdyz uz jsme u toho motoru, chtel bych se zeptat: moc jsem nesledoval, jak je to u jinych aut, nikdy jsem to neresil, ale: kdyz se rozjizdim, musim se dost snazit, aby mi auto pri razeni dvojky a trojky neposkocilo, bez ohledu na otacky. Kdyz tam bezohledne vrazim kvalt, pustim ledabyle spojku a pridam plyn, proste nekoukam na to, tak auto poskoci. Docela me to stve, chce si to pri razeni pohrat a to me neba. Tak me zajima, jestli to pozorujete taky a je to normalni, nebo to muze byt nejaka vada spojky. Uz mam najete 13000, takze na nejake sedani soucastek je pozde, tim to nebude
Tak tohle cukani pri pousteni spojiky do zaberu pozoruju taky, malo kdy se mi povede ze to necukne, ale at se snazim jak chci tak vetsinou cukne mrcha :lol:
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od lluubboo »

No mozno treba vytocit do vyssich otacok a potom preradit ...
resp. pridavat velmi jemne plyn a pustat pomaly spojku .. .. asi to inac nepojde
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od chrudoš »

Tak vidim, ze je to u tohoto auta normalni, to beru. Jak to neni zavada, neda se nic delat. Otacky prave zadny vliv nemaji, spis to chce normalne poustet spojku a zaroven hodne pridavat plyn (samozrejme at to nerve :) , a to jako ze hodne, tak do 2/3, pak to neposkoci. Anebo jemne poustet spojku a jemne pridavat plyn, coz je ale pracnejsi :) No kazdopadne neda se sviti, je to mrzuje, nicmene taky si toho nevsimnu vzdycky, no ted uz se na to sleeovani vyprdnu zvysoka, kdyz to neni zavada
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Life5 »

honza72 : Ja ti nevim je mi to divne to tuknuti ta plechova odezva se mi ozve i kdyz to je zahrate jedes po 10 m po kazde kdyz se s tihnu rozjet 1 a dat 2 a hned pak se to ozve a ne vzdy jen nekdy ale i pri ohratem motoru je to dost divny.Obtizne se to sleduje .
cruze11
Příspěvky: 5
Registrován: pát čer 18, 2010 14:09

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od cruze11 »

no ja mam bieleho cruzika 1,8 LT asi 3 tyzdne a mam nabehane 1600 km a motor je tichucky a ziadne rany som este nepocul. Mna zas hneva ze to auto vobec vo vyssich otackach netaha.
Co som zatial pocul a cital tak hovoria ze si to sadne a ked budem mat nabehane 5000 km tak to pojde ako besne.Som zvedavy.
a este jedna vec zajtra idem reklamovat sedacku vodica lebo stresne vrzga dufam ze mi ju v pohode vymenia.
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Závada Cruze 1.8

Příspěvek od Life5 »

Tak vrzajici sedacky jsou bolest u vsech Cruzu pac to vrze operadlo jak to ma stelovani packou tak se to po par km otlaci a zacne to vrzat .Jedine co muzes udelat ze s operkou zahejbes a das do stejne polhy a bude zas klid.)).Je to na hovno vim to sam.A ta plechova rana nejde asi z motoru ale bud spojka nebo brzdy nebo nejaka pruzina pod vedenim radici paky zatim jsem neodhalil co to dela ozve se to nekdy kdyz se rozjedu radim 1 a pak 2 a hned se ozve tuknuti do plechu.
Odpovědět

Zpět na „Benzín“