Zabezpečenie auta

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

sanko12
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 24, 2007 16:22

Re: Zabezpečenie auta

Příspěvek od sanko12 »

jozo29 píše:Ahojte,
chel by som vedieť vaše názory a tipy ohľadom zabezpečenia vášho auta,či niečo mechanické ako Construct,Zeder alebo nejaký alarm,čo uprednostniť a či máte popr.nejaké skúsenosti s alarmom Magicar 8000 ( ohľadom montáže, záruky na auto, spoľahlivosti atď. ).

Vopred ďakujem za vaše postrehy, názory a rady.
Ja som to v každom aute čo som doteraz mal riešil tajným vypínačom vo vnútri auta. Teraz mám AVEO 4d a spravil som si v nútri tajný vypínač. Keď je vypnutý, nedá sa naštartovať. Na drahé alarmy a podobné zariadenia sa nespolieham, lebo pre dnešných zlodejov - profíkov to nieje žiadný problém.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

Megicar8000 je zbytecny, za prve je drahy za 2 neviuzijes stejne vsechny funkce co nabizi. Pokud chces alarm s pagerem tak si vyber neco levnejsi, treba dobry jsou na to tady www.9000.cz a maji na nektere auta i navody a popis zapojeni, mam od nich alarm a naprosta spokojnost.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já nějak alarmům moc nevěřím....stačí kolikrát silnější vítr a auto houká jak na lesy....páky na volant a další jsou taky lehko odstranitelné, tak věřím asi nejvíc zamykání zpátečky....profíci, kteří si s tím dovedou poradit nekradou Daewoo, ale BMW, Mercedesy atd. a ti běžní zlodějíčci s tím mají víc problémů....a navíc, když někdo chce vykrást auto, tak ho nezastaví ani alarm ;) ...takže zamykání zpátečky a stačí ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Nedávno se mi dostal do ruky prospekt, jak skutečně dobře zajistit auto před ukradením. Je to výrobek české firmy a v současné době probíhá schvalovací řízení.Pokud projde, bude brzo k dostaní za velmi příznivou cenu. O co jde:
Do vozidla se namontuje zařízení , obsahující malé kódovací zařízení s časovačem , "patronou" plnou pepřového paralytického plynu a elektrické odpalovací zažízení. Patrona je umístěna mezi sedadly nebo pod nimi v duralové trubce o rozměrech asi 120 x 30 mm.
Pokud je vozidlo otevřeno ať už klíčem nebo násilím a do 15 vteřin/dá se nastavit/ není el. kódovací zařízení vypnuto, dojde k uzamknutí dveří centrálem a odpálení slzáku s pepřem.Celý systém se urychluje spínačem pod sedadlem řidiče.Jakmile zloděj usedne do vozidla ..... Hrůzná představa sedět v takovém prostředí 10 minut! :roll: :roll: :cry: Dveře se dají po odpálení odemknout pouze speciálním peagrem, dodávaným se soupravou.
Na můj dotaz, co se stane, když na zařízení majitel zapomene, přišla strohá odpověď. : " Zapomene jen jednou!" :D :? ;) To je panečku hlídač!!!Nějaký houkání, toho si dnes nikdo ani nevšimne!!!
_____
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

No tak to už stojí za myšlení....akorát by mě zajímalo, jestli se ten pepřák z auta vyvane jednoduše, nebo tam zůstane nadobro :lol: ...a taky kolik bude stát náhradní náplň... :lol: Aby to nebylo jako u hol. strojku Gillete....sice si můžeš koupit náhradní hlavy, ale ty stojí stejně jako nový strojek :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

alarm

Příspěvek od Serpico »

....to Ivoš máš pravdu - zbytečné houkání při větru mi se.. taky - mám Jablotron - senzor na pohyb vozu není zapojen ( úmylsně právě proto... ) - senzor na pohyb ve voze je ovládán DO - vypínání zapínán - ve své době 2002 byl jeden z nejlepších - měl i alarm na mobil - druhý immobilizér ( zapojeny jsou startér a benzín čerpadlo do ECU jsme ho nezapojily...tam už jeden je ) - zkušenosti s 6 letým provozem - závady relé otvírání ( 320 Kč ) opravili zdarma ( po uplynutí 2leté záruky, jinak na základ je 5letá - nepřiznaly možnost poruchy ( tak mám dva, opravoval jsem to rychle - koupí nového )...ale vše je překonatelné...zámek zpátečky je dobrý - dobrý mechanicco ale vleze pod kapotu a ručně rozpojením táhel zařadí 2st. a odjede...
...to Hynek to se mi líbí - ale myslím, že to neprojde...zloděj může vše a ty nic, viz případy projednávané soudně ( případné možné poškození zraku )...ale fakt se mi to líbí, zapomenutí lze lehce překonat zapojením, spřažením s DO...škoda dobrého nápadu ( byly už v minulosti vysoké napětí v sedačce...) prostě naše společnost potřebuje trošku " americké zákony " aneb zastřelím, tě na svém pozemku a tedy neměl si tam co dělat...aktivní ochrana vlastního majetku...a už jenom posuzování " přiměřené " obrany je nesmysl, prostě pokud se bráním, obrana musí značně převyšovat atak, aby byla účinná a vyřadila útočníka...a přemítání o přiměřenosti nelze akceptovat - na to prostě neníé čas...nejspíš máš větší zkušenosti, nemám tvou praxi...
Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Patrona do toho "zařízení " má stát něco kolem 120,- KČ. V tom plynu je přimíchán nějaký přípravek, který způsobí po určitém čase "vločkování" a to se pak vyluxuje.Pracuje to s vzdušnou vlhkostí.
Po takovém vyluxování byl do auta odložen "drogový " pes, který tam byl asi 15 minut a pak šel "do akce". Úkoly splnil, tedy žádný vliv na jeho jemný čuchometr.
Naději na schválení to zařízení má poměrně vysokou. :roll: ;) :? :) :D
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ty jó nebol by dáký cesnakový - mám ho rád :D Ale jinak dobrý nápad já by som bol za aby chmatákúm aj rypák odpadol :evil:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Serpico: Přesně jak píšeš....trocha US zákonů je nutnost......dneska v TV novinách říkali, že prošetřují nutnou obranu taxikáře, kterýho pobodal chlap, vytáhl na něj pak pistol (asi plynovou)...taxikář vytáhl svou, legálně drženou....vystřelil do vzduchu a když nic , tak do chlapa a ten byl hned mrtvej....tohle je správnej přístup....snad to dopadne dobře pro tágaře...držím moc palce...

Jinak ta patrona je za hubičku....snad to schálej.....a jestli pak půjde spolehnout se na to, že např. při bouřačce nevystřelí, tak myslím, že bude odbyt jak hrom! ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Deaktivace nábojky při havárii, je jedna z podmínek atestu, jak jsem to tak zevrubně četl. To by bylo hustý, nabít si kušnu a ještě si napálit kůži pepřákem!!! :P
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

zabezpečení

Příspěvek od Serpico »

...to Ivoš, o tom vím ( myslím, že byl z Hradce nebo Brna, ten drožkář ), jenom jsem zvědavý na soud - obrana s následkem smrti... kamarád z vojny a bývalý kolega z DP DS byl ubodán v roce 2002, blbá smrt - a policie to nakonec odložila pro nedostatek důkazů...( jenom opak dnešního případu... ) a jak si má vybrat...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

poškozený zámek

Příspěvek od xpet »

Obrázek

Můžete mi někdo říct, co si o tom myslíte?
Chevrolet Aveo, 5D HB, r.v. 2006 1,2 8V
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Našťastie amatér ale aj tak by mu mali ruky odpadnúť hajzlovi :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od xpet »

Dá se to opravit a kolik by to tak mohlo stát?
Chevrolet Aveo, 5D HB, r.v. 2006 1,2 8V
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“