Centrální zamykání

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Drakkar
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 08, 2008 12:13

Centrální zamykání

Příspěvek od Drakkar »

Zdravím! Mám Aveo 5d, stáří teprve cca 10měsíců a občas, když ho odemykám se mi neodemknou pravý zadní dveře...měl s tím tady někdo taky problém? Pokud jo, odezní to samo, nebo mám jet raději do servisu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Stává se ti to za každého počasí, nebo jen když je hodně silný mráz?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Drakkar
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 08, 2008 12:13

Příspěvek od Drakkar »

No, asi tak od začátku prosince, takže v podstatě při teplotách kolem a pod nulou. A vždycky jen ty pravý zadní.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Sice může být problém v nějakém mechanizmu (to poradí spíš kolegové zdatnější - Palikx a další), ale nám totéž dělá jak jedna, tak i druhá Nubira když je fakt velkej mráz. U Kombika jsou to dveře spolujezdce, u Sedana zase pravé zadí dveře....mám dojem, že se to už leckde na fóru řešilo....nevím jak moc je jinej systém u Avea, ale tady je to u Nubir:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... +centr%E1l

a tady u Esper:

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... +centr%E1l
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Drakkar
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 08, 2008 12:13

Příspěvek od Drakkar »

Díky..takže uvidíme na jaře, jestli je to mrazem, nebo mechanikou :? I když mi nepřijde, že by byl nějak extrémní mráz..no, třeba se to spraví samo :D Sice to není velká závada, ale po deseti měsících provozu na můj vkus celkem brzo
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

U Kombika jsme to měli myslím taky přibližně takhle brzo....pokud by se ti to ale stávalo při teplotách dejme tomu okolo -5 stupňů, tak bych ale hledal závadu (jak jsou popsané v těch odkazech)....předtím jsem měl na mysli tak - 10 a víc pod nulou.
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

teplota na central nema zadny vliv pokud se tam nedostala do zamku voda a nezamrzlo to, nebyl si ted v mycce??? Auto mas 10 mesicu tak bych to neresil a jel s tim na reklamaci
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Drakkar
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 08, 2008 12:13

Příspěvek od Drakkar »

V myčce jsem sice byl, ale to už ten problém byl předtím, spíš mě zajímalo, jestli to třeba nepřestane samo..takže asi zajedu do servisu ( a při mým štěstí jim to bude fungovat normálně a budu za blbce :D )Dneska mi to udělalo jen když jsem odemykal ráno, pak už to neblblo...je to prostě náladový
sanko12
Příspěvky: 14
Registrován: sob úno 24, 2007 16:22

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od sanko12 »

Drakkar píše:Zdravím! Mám Aveo 5d, stáří teprve cca 10měsíců a občas, když ho odemykám se mi neodemknou pravý zadní dveře...měl s tím tady někdo taky problém? Pokud jo, odezní to samo, nebo mám jet raději do servisu?
Ja mám AVEO 4d a mám ten istý problém. Pravé zadné dvere sa mi v mraze neodomknú a ani nezamknú. Keď nemrzne tak to funguje. Bude treba asi premazať mechnizmus dverí.
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

a jak ztezka jde vytahnout nebo zastrcit ten cudel oproti ostatnim, treba nekde drhne a ten moturek to neutlaci, ma vytlacnou silu jen 5 kilo
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
JDuchac
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 30, 2006 22:28
Bydliště: Machov

Re: Centrální zamykání

Příspěvek od JDuchac »

Drakkar píše:Zdravím! Mám Aveo 5d, stáří teprve cca 10měsíců a občas, když ho odemykám se mi neodemknou pravý zadní dveře...měl s tím tady někdo taky problém? Pokud jo, odezní to samo, nebo mám jet raději do servisu?
Zdravím, mám totéž auto o něco déle, nejdřív se mi to stávalo u levých zadních, v servisu mi to automaticky rozvolnili, teď se mi to za současných teplot (nemusí být pod nulou) stává u pravých zadních. Při studeném startu. Jakmile ujedu tolik, aby auto začalo topit, problém zmizí. Tedy možná tužší mazání nebo tak něco. Po předchozí zkušenosti nahlásím v servisu, i když prohlídku mám v červnu a to bude (snad!) teplo natolik, že se to neprojeví. ;)
Jirka
Drakkar
Příspěvky: 6
Registrován: úte led 08, 2008 12:13

Příspěvek od Drakkar »

Tak, včera jsem byl na roční prohlídce v servisu, tak jsem jim to nahlásil..proměřili mi elektroinstalaci, zvětšili otvor přechod. gumičky kolíku a promazali táhla centrálního zamykání, tak uvidíme, zda to vše pomohlo :)
Chevrolet Aveo 5d,barva Urban Grey
Obytňák, stěhovák, teréňák, Ave zvládá všechno :D
lucass
Příspěvky: 22
Registrován: pát črc 06, 2007 19:04

Vliv teploty na centrál

Příspěvek od lucass »

Zdravím,

mně se podobné stávalo v zimě, a to nemuselo ani mrznout. Když jsem měl v průběhu února auto v opravě u známého, tak ten mi táhla zamykání promazal/prostříkl nějakým mazivem, že prý to bylo totálně zadřené. Od té doby se mi nestalo, aby mi dveře zůstaly zamčené.

Ale narazil jsem na jiný problém teď, když se teploty zvedly;) Jak je tepleji, tak se mi při odemykání přes DO ihned všechny dveře zase zamknou. Toto se opakuje cca 5x, než to zůstane odemčené. Nemá s tím někdo zkušenosti?

Jen doplním, že se jedná o centrál Jablotron a alarm Sentinel 1100, kde na DO k alarmu se zamykání a odemykání provádí různými tlačítky. Ještě mě napadlo zkusit centrál otevřít samotným DO pro ten Jablotron, který ještě někde mám, jestli se to také stane. Pak by to mohlo být spíš chybným DO alarmu. Ale je to jen domněnka bez praxe.

Díky za reakce.
Daewoo Nexia 1,5 Hatchback, r.v. 1995, zelená metalíza
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Centrál.

Příspěvek od Vazoun »

saamm píše:Mám takový skromný dotaz. Na AVEU 1,4 centrální zamykání. Dveřma u řidiče odemknu celé auto (všechny dveře) ale u spolujeztce odemknu jen ty dané dveře (ostatní zůstanou zamčeny) Dotaz? Je to normální? Auto .vlastním od 9.12. tak se teprve seznamuji. Děkuji za odpověď.
---------------------
Je to normální jev kolego " saamme " u Matize mi to dělalo také před zabudováním dálkového ovládání - měj se " Vazoun " :lol:
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“