Par problemov s Nubirou

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

DjRastik
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 07, 2007 17:01
Bydliště: Prievidza - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Par problemov s Nubirou

Příspěvek od DjRastik »

Chcem sa spytat na par problemov a dufam ze sa najde niekto kto, ich mal tiez a vedel ich odstrani, takze vopred dakujem za odpovede :

1. problemos : nejak mi zacalo na prednej naprave nieco skret, mala jamka, nerovnost, a hned otravny zvuk .... ako keby mi suchali zasterky, ale ako som pozeral, zasterky su dost vysoko, takze som z toho mimo, co vlastne ten suchajuci zvuk vydava + mensie vrzganie.

2. problemos : zima zacala, teplota klesla, dvere na Nubire by som pomalicky mohol otvarat pacidlom, pripada mi to ako keby zamrzli panty a mam niekedy strach normalne ze ich odtrhnem, stacilo by panty prejst nejakym WDckom ??? ... alebo ak viete poradte...thx :(

3. problemos: krasne sychrave pocasie, v interiery mam nenormalne zarosene vsetky okna okrem celneho a zadneho ktore je vyhrievane, neviem ci tak bvelmi dycham, ked nestaci ventilator odsavat tu vlhkost, alebo mam prsotze smolu, fakt uz neviem ako to nenormalne zahmlenie odstranit !!

...dakujem vopred za odpovede !!
Reklama
 

Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

1.Predna náprava v zime vrzga na nerovnostiach - to ma každy z nás tento problem

2.Rozobrať tapacir dverí a dôkladne premazať mechanizmus prípadne ešte ošetriť gumene tesnenie dveri

3.Skus pozrieť na peľový filter,tiež časta zavada pri zahmlievani okien
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

S prvním problémem ti neporadím. Druhý problém, pokud to opravdu "drží" v pantech,by mělo bez problémů WD vyřešit i bez rozebírání tapecírunku. A s třetím problémem si poradíš ,když zjistíš, kudy ti do vozu proniká vlhkost.Jinými slovy, kudy tam teče. Prověř,zda je všude suchá podlaha a vše co na ní leží.Usnadní ti to hledání. Není možné, aby šlo o "normální" kondenzát.Doufám, že nenecháváš v autě koberce plné sněhu nebo vody z něj. ;) A ještě něco: Ventilátor žádnou vlhkost neodsává!!! To umí jen klimatizace!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

1 problem gumy stabilizatoru na 100 procent.
2 problem hodne dobre promazat panty a omezovace dveri wd cko je jen na chvilku chce to vazelinu ve spreji.
3 rosi se mi taky a mam tam sucho a nejsem sam dela to spousta tehle aut ale dobre to neni.a samo pokud je venku mokro a do auta vlezu mokry a treba jeste s nekym tak se to odrosi az za 50 km.je to normalni jelikoz to auto ma naprosto debilni topeni a cirkulaci vzduchu takze to proste odrosit jen tak nejde.soudruzi korejci opravdu zabodovali.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jo souhlasím s Palikxem, topení a cirkulace vzduchu v Nubiře opravdu nepatří mezi dobře vyřešené..... Není ani třeba jet mokrý a stejně se odmlžuje tak 30 km, pomůže jen klima a ta má u mě malej tlak, tak neodmlžuju :cry:
Vyhrabal jsem v garáži ještě jednu asi 20 let starou utěrku Clarin ( taková žlutá s emblémem Spolany) a skla zevnitř utřu a je to OK, hlavně s ní neutírat čelní sklo, pak tam jsou šmouhy!!!!!
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Tak k vlhkosti ja som Legu preliezol všade a nenašel som ani náznak vlhka ale vyjedu z garáže nasadne rodinka a zadné okna sú nepriehladné ale ako si pamatujem tak som jazdil zo služobnou Legou ta bola fungel nová a hned prvá jazda ma šokla lebo okna boli celkom zarosené a to robila celú zimu tak som sa s tým zmieril ;) jo ješte stále zabúdam ale chcem kúpiť tu uterku proti zamlžovaniu a uvidíme aj keď so vybral aj pelový filter ten bol suchý a PALI ma inšpiroval že dole v kúrení a filtrácii môže byť vlhko ale nič a okýnka sa mlžia tak hold treba vydržať do jari ;) ;) ;) Jo a na jar viete čo bude STRETKÓÓÓÓ :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..no a keby ste si do auta dalo pokrcene novinove stranky..
taq tie tu vlhkos zo vzduchu vysajuu..a okna sa nebudu rosit..
..
alebo moznost cislo dva..
pouzit SILICA GEL,
teda take tie sacocky s tymy gulickami...

kedze ja to najdem v kazdom jednom tonety do dellu,..
tak mam v aute na palubke asi 2-3 sacky..
a v priehradkach na dverach po jednom..

velkost sackov je cca 4x6cm..
obcas ich vytiehnem a dam na radiator vysusit..

a odftedy je "z vnutra" na oknach SUCHO..
..
predtym som maval namrazu aj z vnutra...:mrgreen:
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od simone »

ty koksa to JRD fakt dobrý nápad skusim ho zrealizovať :D
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Uživatelský avatar
maros26
Příspěvky: 53
Registrován: ned úno 22, 2009 11:11

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od maros26 »

palikx
ja mam rovnaky opisany problem s napravou. mohlo by pomoct trochu prestreknut tie capy? aspon docasne pokial sa neotepli?
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od Ivoš »

Kluci, ik dyž ty gumy vyměníte, za chvilku vám to bude vrzat zase. Jakmile je trochu víc zima, tak Nubiry vržou. S tím se nic nenadělá. pamatuju si, že nám onehdy dělalo totéž. Výměna proběhla a dělá to každou zimu....je to podle mě a jednoho servisáka "dětská" nemoc Nubir ;)

Jinak rosení neřeším...jen snad když je opravdu deštivo, tak se trochu zamlží, tak pustím klímu a je to pryč.

Zamrzlé dveře - stačí to prostříknout Silikonovým olejem - jak gumyčky, tak panty a pohoda ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od cobyll »

Ivoš píše:Zamrzlé dveře - stačí to prostříknout Silikonovým olejem - jak gumyčky, tak panty a pohoda ;)
Raději WD 40. Ten i vytěsňuje vodu (prý) a tak už tam potom nemá co zamrzat.
Kdysi jsem na zámky použil SILKAL a začaly mi některé díly zámku rezivět a zasekávat se (tou rzí).
Vyčistil jsem to a prostříkal WD 40 a od té doby je klid ...
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od palikx »

maros26 píše:palikx
ja mam rovnaky opisany problem s napravou. mohlo by pomoct trochu prestreknut tie capy? aspon docasne pokial sa neotepli?
no pokud se alespon nepovoli aby se tam ten olej dostal tak je to na nic.a pokud se tam dostane tak to na par tydnu pomuze.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ilkoilko
Příspěvky: 22
Registrován: pon dub 26, 2010 10:48
Bydliště: Bardejov, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od ilkoilko »

Zdravim :)

viete mi poradit, kde najdem ten pelovy filter? v servisnom manuale som nasiel kde je filter klimatizacie (ked stojim pred otvorenou kapotou, tak v lavej hornej casti za ciernym obdlznikovym krytom). pelovy filter je z interieru alebo sa k nemu dostanem cez kapotu?

a problem so zarosovanim okien mam tiez. teraz, co tolko prsalo, ani jazdit sa nedalo. bolo by mozne dat tie silikonove sacky proti vlhkosti, ktore tu boli uz spominane (a su napr. v krabiciach od topanok a podobne), bolo by mozne ich dat tam, kde vstupuje vzduch bud zvonku, alebo zvnutra (vnutorny obeh) aby vysusovali vzduch? myslim, ze by to malo vyssiu ucinnost ako ked su len tak polozene vo dverach alebo na palubovke, ale nie je zdraviu skodlive dychat taky vzduch?

prajem vela slnecnych dni :PP:
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od -peha- »

Nazdaz no pelový filter ako taký tam nemáš jedná sa len o tzv. kabínový alebo filter klimatizácie a ten je presne tam ako si opísal na lavej strane pod tým čiernym krytom,no vzhladom k zarosovaniu pokud ti to robí len za vlhka tak to môže spôsobovať práve deklarovaný filter a tak ten vymeň a uvidíš no pokud nastane zôlepšenie až tak že sa nebudú rosiť máš vyhráno ale napríklad u mna bol problém v tom že mi prepúšťal radiátor,nie vela proste sem tam kvapka ale bordel to narobilo perfektný v zime som málem musel odstaviť auto.takže vymen ten filter a uvidíš Já si myslím že u teba je ten problém len v tom, a mimochodom tie sáčky treba aj s ryžou pomáhajú :D
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Par problemov s Nubirou

Příspěvek od mzprx »

Ked ides, pootvor si okno (staci na 3cm), potom uvidis... :D
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“