ROZMĚR PNEU...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Již naposledy se vyjadřuji k pneu.Mě jenom zaráží, že si tu každý hraje na odborníka a montuje co ho napadne a ještě to radí ostatním.A tak je to se vším.Třeba s dodržováním předpisů v dopravě.Ale dost polemik k tomuto tématu.Každý je strůjcem svého štěstí.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

V manuálu k Matizu je dokonce psáno, že při montáži širších pneu je třeba vyměnit převodku řízení, asi pak budete mít menčí rejd :lol: :lol:
Jinak 145/70/ R13 nebo 155/65/ R13 jinak nic ! :o :o :o
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Tomáš píše:V manuálu k Matizu je dokonce psáno... Jinak 145/70/ R13 nebo 155/65/ R13 jinak nic ! :o :o :o
Manuál je v tomto ohledu cár papíru, který snese cokoli :D . Použít je možno jakýkoli rozměr zapsaný do TP od dovozce, nebo dopsaný později na základě potvrzení od dovozce auta nebo kol. Proto jsou legální i 185/50R14, určitě půjdou zapsat i moje budoucí 155 nebo 165/55R14 a věřím, že problémy by nedělali ani s 165/50R15...
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Tomáš píše:V manuálu k Matizu je dokonce psáno, že při montáži širších pneu je třeba vyměnit převodku řízení, asi pak budete mít menčí rejd :lol: :lol:
Jinak 145/70/ R13 nebo 155/65/ R13 jinak nic ! :o :o :o
tak tohle nechapu,

1) 185/50/14" - rejd bez problemu (naprost)
2) pokud prijmu teorii, ze co je jednou napsano, tak nelze menit, pak si nepostavite barak, nedostanete povoleni vlastne na nic, jediny problem je, ze si to tam nemaj lidi montovat samo domo, uz jsem to psal taky nekolikrat, cili jeste jednou

ve velkem technicaku je jen a pouze to, co se tam obtezoval zajistit napsat importer, ten vsak resi hlavne protlaceni auta na trh

vzhledem k zamereni auticka (kabelka pro zensky) se proste nebude zabyvat vyrizovanim povoleni k jinemu rozmeru, protoze se to tyka nekolika malo jedincu v republice a efektivnost takoveho ukonu je tudiz nula - fullstop

je to jak rict, ze si nemuzete v panelaku vymenit kotel - ano, souhlasim, ze to nemate delat samo-domo a odpalit pritom barak, ale kdyz to prijde udelat profik, da vam na to nejaky car papiru, co si rika revize, tak nevidim problem ? nechapu (opakuji snad uz poste), proc zaujmout k necemu tak extremisticky postoj jako:

jinak nic !
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

jakub píše:
Tomáš píše:V manuálu k Matizu je dokonce psáno, že při montáži širších pneu je třeba vyměnit převodku řízení, asi pak budete mít menčí rejd :lol: :lol:
Jinak 145/70/ R13 nebo 155/65/ R13 jinak nic ! :o :o :o
...

jinak nic !
jen tak btw: ja tvrdim, ze diky tomu, ze tam mam gumu za tri litry kus teto sire, tak auto
- lepe sedi, da vice prace ho dostat do smyku (ale jde to :lol: )
- subjektivne lepe brzdi (i z vyssich rychlosti), klidne bych to nekde i zkusil, ale kde nasimulovat laboratorni podminky ...
- drzi stopu a to i za mokra (mozna spis dano gumou, nez rozmerem)

- jediny proti je, ze je "tvrdsi", ale to je muj osobni problem ...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Já nepoužívám žádné větší gumy, takže nevím , ale pochopil bych , že ty širší (podle manuálu) asi drhnou o podběh v rejdu , proto menší rejd !
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Tomáš píše:Já nepoužívám žádné větší gumy, takže nevím , ale pochopil bych ,
pochopil bys spatne ...
Tomáš píše:že ty širší (podle manuálu)
ehm, manual je manual ...
Tomáš píše:asi drhnou o podběh v rejdu ,
asi ne
Tomáš píše:proto menší rejd !
a zase ne
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak proč se má měnit převodka řízení při použití šířky 175 ???? :? :? :?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Tomáš píše:Tak proč se má měnit převodka řízení při použití šířky 175 ???? :? :? :?
ja nevim, to rikas ty, ja o tom nemam nikde ani slovo a udivuje me, proc to budu muset napsat znovu

manual i velky technicak mi prijde, ze snad kazdy z nas ma neco jineho, tudle tu nekdo psal, ze ma ve velkem rozmery tri, ja tam mel treba vzdy jen dva - z tohoto duvodu mi prijde napul neduveryhodny a resil bych to konzultaci se servisem
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Kluci,to je vsetko pekna debata,ale ja som u nas narazil na problem. Uz som to niekde pisal,na Nexii mam cez leto 195/50 R15 a oficialne su dovolene iba 185/60 R14. Dovozca diskov AEZ mi sice dal potvrdenie od vyrobcu na schvaleny rozmer diskov aj pneu,ale potvrdeny len nemeckym skusobnym ustavom TUV,samozrejme v nemcine. U nas na odbore dopravy mi to sfukli zo stola,ze co s tym vlastne chcem a nezapisali mi to do TP. Mozno snad uradny preklad toho povolenia by akceptovali ale aj to nie je iste. Takze jazdim na "nedovolenom" rozmere.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tomáš píše:Tak proč se má měnit převodka řízení při použití šířky 175 ???? :? :? :?
Jo tak tohle je bohužel pravda a jednou sme si na to pěkně nalítli když prodejce vnutil zákazníkovi na auto krásný elektrony bohužel právě 175 gumy a kola opravdu drhly o vnitřky podběhů a tak sme museli vyměnit na garanci řízení za jiné a bylo po problému taky sme nechápavě kroutili hlavama :shock:
Ozzik

Pneumatiky....

Příspěvek od Ozzik »

Ze své skušenosti.. koupil jsem výhodně starší AL kola AEZ už s pneu 165/70 R13. Hliníky jsou od výroby trochu víc ven a tak mi při větším zhoupnutí auta nebo při větší díře guma dřela o lemy.. Nic příjemného. Dále to fakt spomalovalo auto, nejvíc se to poznalo na dálnici. Ale jinak v zatáčkách to sedí... super! Na jaře koupím 155/65 R13 a uvidím.. V zimě jezdím na plecháčích a gumy 145/70 ... spokojenost, sedí to dobře i na vrstvě sněhu.. :?:
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Re: Pneumatiky....

Příspěvek od jakub »

Ozzik píše:Ze své skušenosti.. koupil jsem výhodně starší AL kola AEZ už s pneu 165/70 R13. Hliníky jsou od výroby trochu víc ven a tak mi při větším zhoupnutí auta nebo při větší díře guma dřela o lemy.. Nic příjemného.
predpokladam, ze vzadu, vpredu jsem se s tim nesetkal
Ozzik píše:Dále to fakt spomalovalo auto, nejvíc se to poznalo na dálnici.
to je imho dano tim, ze jsi zvetsil sirku i vysku gumy a tim nezachoval obvod kola, nicmene sirsi kolo imho vzdy zpomali - valivy odpor
Ozzik píše:Ale jinak v zatáčkách to sedí... super!
to je ten centimetr tak znat ;)
Ozzik píše:Na jaře koupím 155/65 R13 a uvidím.. V zimě jezdím na plecháčích a gumy 145/70 ... spokojenost, sedí to dobře i na vrstvě sněhu.. :?:
155/65 je klasika, cili prekvapeni se nekona
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: ROZMĚR PNEU...

Příspěvek od misojogi »

185/50/14" - rejd bez problemu
ako si pouzil disky? pokial viem MAtiz ma nestandardne disky a teda aj roztec srobov ci stredova diera. Preto ma zaujima ze ake si pouzil disky 14 ze ti sedeli
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: ROZMĚR PNEU...

Příspěvek od misojogi »

viaceri tu pisete ze pri rozmere 175/60 R13 iny rejd a prevodku riadenia
zaujimalo by ma to ci to plati aj pre pre plechove disky a ci pre plechove by nebolo lepsie dat 165/60 R13 pretoze podla kaukulacky pneu rozmerov je prave 165/60 R13 idealna guma pre Matiz a 175 ma uz rozmery trocha mimo tolerancie (na hranici)
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“