Ako odpojiť gong na Aveu...

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od ministry »

saamm píše:Ministry – ano jseš dobrej. :lol: Ale položil jsi si otázku proč to bombání tam je? :?:
Pro pásy ? Aby tě to upozornilo abys se zapnul !!! Pokud se nezapneš - porušuješ vyhlášku. Nebo tě to bude obtěžovat tím zvukem a po minutě jen červenou kontrolkou.
Otevření dveří ? Když nedovřeš dveře a k autu příjdeš za 4 dny tak pravděpodobně již nenastartuješ. Bude vybytá baterie. A netvrď mne že se ti to ještě nestalo že se ti nepodařilo odejít od auta v garáži kdy ti dveře zůstaly na první zarážce a vnitřní osvětlení zůstalo svítit.
Pro ostatní ANO upřímně řečeno taky mne to sere ale škoda vynaložené energie a ať mne to radši upozorní.
Saamm> Zapinam sa mimo mesta, v meste skoro vobec. Ano porusujem vyhlasku ale ohrozujem seba a nikoho ineho. Kontrolka nesvieti pretoze si system mysli ze som zapnuty. Kedze som odcvakol kabel ktory ide k zapinaniu pasov. Co je fajn.
Dvere> Mam garaz, a mam uz stvrte auto ale este sa mi NIKDY nestalo ze by som koli zle zatvorenym dveram vybil bateriu.Neviem ako Vam ostatnym ale mne sa to nestalo. Raz sa mi to stalo koli zapalenym svetlam na aute. Ale tu v Aveu svetla zhasnu automaticky. Navyse GONG bimbal aj ked som mal packu svetiel vypnutu a kluc mal v zapalovani a otvoril som dvere. To ma ma upozornovat nejaky GONG ze mam otvorene dvere ???? Dakujem, neprosim. To vidim - zatial. Cize cely GONG pride mne zbytocny, preto som sa rozhodol ho dat prec. :lol: Nikoho na to nenavadzam, len som sa chcel podelit so skusenostami.
A navyse - Mna to baví upravovat si veci a hrabat sa v elektrike. Jednak mam na to skolu, a na druhej strane ma to zaujíma. Cize tá energia ktoru som vynalozil bola pre mna prospešná :D
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Reklama
 

Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od sacurovca »

No mne to vadí, dám príklad- na benzínke tankujem a to skoro stále s mojou polovičkou, ona sedí v aute a ja tankujem, keď len tak privriem dvere,tak som to robyl na predošlom aute, tak jej to tam bymba, takže ich musím pribuchnúť a to je už iný zvuk, kľúče nechávam v zapaľovaní, aby mohla počúvať rádio... Alebo keď schádzam autom od svokry- bývame na kopci, tak tých pár metrov sa mi ani neoplatí zapínať si pás, idem sotva dvojkou, tak som to stále robil na predošlom aute a tu mi to bymba a lezie mi to tiež na nervy... takže to je vec názoru... ;)
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od xwing »

Viete co je na tom cele uplne chore ?
Ze ked je motor vypnuty a kluce su v zapalovani, tak pri otvorenych dverach sofera to proste cinka. Naco ? Preco ?
Ked nastarujem a otvorim dvere, tak to uz preco necinka ? Ma to logiku ? Skor by to malo upozornovat na otvorene dvere pocas behu motora ako vystaraha.
Jedine teda ze ten gong je tam preto, ze ked vystupujem z auta (vypnuty motor), aby som nezabudol kluce v zapalovani, to je jedine logicke vysvetlenie.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od ministry »

xwing píše:Viete co je na tom cele uplne chore ?
Ze ked je motor vypnuty a kluce su v zapalovani, tak pri otvorenych dverach sofera to proste cinka. Naco ? Preco ?
Ked nastarujem a otvorim dvere, tak to uz preco necinka ? Ma to logiku ? Skor by to malo upozornovat na otvorene dvere pocas behu motora ako vystaraha.
Jedine teda ze ten gong je tam preto, ze ked vystupujem z auta (vypnuty motor), aby som nezabudol kluce v zapalovani, to je jedine logicke vysvetlenie.
Jasne ze je to chore. :x Prave koli tomu som ten sprosty GONG vyhodil. :P toto som si ale vsimol na viacerych americkych autach. napr znamy mal chrysler le barone a tam to gongalo tiez. Aj na Jeep cherokee taktiez. Ked auto stoji tak naco mi je informacia ze mam otv. dvere. Doteraz som to nemal a vobec mi to na ziadnom aute nechybalo. Ale tak poriesené uz :D
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od xwing »

A ked to mam doplnit, tak ked uz to ma cinkat, dobre... ale preco to necinka, ked otvori dvere spolujazdec alebo este lesie niekto vzadu ???
Mam 5 rocneho syna a on si otvara dvere uz sam, takze tam by sa mi to zislo, ked sa otvoria aj zadne dvere, aby to cinkalo...
Ako som pisal, je to chore... ved ako vodic viem, ci mam otovrene dvere, ale ci ich ma niekto vzadu, to uz nie.
Resp. podme riesit problem opacne... da sa to cinkanie prepojit na vsetky dvere ? a hlavne aby to islo len pri zapnutom motre ?
Ked si elektrikar je to super, mozno najdes riesenie ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od FoXo »

Na ostatne dvere by to nemal byt problem.
Treba len najst kablik ktory je napojeny na vodicove dvere a ten rozsirit na vsetky ostatne.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
sk.kk
Příspěvky: 67
Registrován: čtv led 21, 2010 22:13
Bydliště: Kežmarok

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od sk.kk »

Ja mam uplne opacny problem, sam od seba mi prestal pipat gong aj zhasla kontrolka nezapnuteho pasu a som z toho trosku nervozny...
Kablik pod sedackou mam v poriadku, takze neviem, poradte mi... ;)
Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil, siva Urban
Chevrolet Cruze LT Plus 1,6 16V, 124k, Biela Summit
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od lomngi »

skoč do servisu najprv reklamovať pravdepodobne zapínací zámok pásu bude zaseknutý
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Ako odpojiť gong na Aveu...

Příspěvek od Jarik »

A nepípa ti ani ked je klúč v spínačke a dvere otvorené?
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“