Koncove svetla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Mirou píše:...Na dotaz že na rádio není přes den vidět mi řekli ať si na chvíli zhasnu a bude to krásně vidět :lol:
Teda ať jdou do p......
Jsem pro, ale ať nám dají love na pokuty a body ať berou servisům a ne nám, sami máme málo,ne? :twisted: :twisted:
(teda já spíš budu mít, dneska mě změřili v Brně vedle EuroCaru, takže už asi nebudu mít čistý konto :roll: )

Jinak na cenu tý zátky jsi se asi neptal, že?

Nesmíš si upravit vůbec nic, to je pravda. Ale platí co řekl jeden přijímací technik mě, upravte si co chcete, spravte si to sám, ale tak ať to nikdo nepozná, co nepoznáme, tak jako že není. Proto se chci snažit všeupravit tak, aby to bylo jen na origo konektory s odnímáním během pár minut.

Já osobně začnu řešit tyto nedostatky hlavně až mi skončí semestr, pak tady přibude pár návodů. (momentálně pracuji na plný úvazek = denně 8,5h v práci a studuji denní studium na Mendlovce v Brně = průměrně 4h/den, takže žádný volný čas a víkendy patří synovy a partnerce).

To automatické rozsvěcení světel nebude problém, jediný problém pro mě bude najít dráty, který vedou od zadních světel až k nějakýmu konektoru pod palubkou nebo idálně u motoru.
Jak se dostat k tý kritce ze spodu taky vyřeším, navíc se mi líbí, že je blízko rádia a hodin, možná půjde nechat to zapojený na stálo a před servisem jen oddělat fotorezistor nebo co se tam dá - pokud by tam ze spodu nebylo vidět.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jenom malou poznámku k baterce v zimě, výpočet kapacity baterky je OK, ale v případě, že se startuje např. po noci, kdy je auto v klidu doporučuje se na 5-10 sec. např. rozsvítit světla. Odběr proudu z baterky, ji jakoby probere z letargie :lol: :lol: a připraví na šok v podobě odběru např. 200 - 300A které startér požaduje. Takže asi ty světla moc nevadí, např. u Feldy se hlavní světla při startování vypnou.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Richard píše:....u Feldy se hlavní světla při startování vypnou.
U Avea sedan se taky vypnou. To co píšeš je pravda, ale to platí pro starší auta, u stříkaček stačí zapnout klíček a nechat vstřikovací čerpadlo nechat natlakovat vstřikovací soustavu, už to probere baterku dostatečně, samo o sobě už má dostatečný odběr.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Richard píše:Jenom malou poznámku k baterce v zimě, výpočet kapacity baterky je OK, ale v případě, že se startuje např. po noci, kdy je auto v klidu doporučuje se na 5-10 sec. např. rozsvítit světla. Odběr proudu z baterky, ji jakoby probere z letargie :lol: :lol: a připraví na šok v podobě odběru např. 200 - 300A které startér požaduje. Takže asi ty světla moc nevadí, např. u Feldy se hlavní světla při startování vypnou.
U Felície sa svetlá vypínajú pri štartovaní tak,že relé ktoré spína svetlá berie kostru zo štartra .Relé je pripojené (kostra) na kábel vedúci od spínacej skrinky na štarter svorka 50 .Ked štartuješ tak tam kostra není a relé rozpojí svetlá.Ked štartovať prestaneš tak relé berie mínus zo spínača štartra. To len na vysvetlenie ,že to je najjednoduchšie riešenie.Obrázek
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Mirou píše:S tou zátkou je to dobrý tip.Ani jsem nevěděl že tam je ...
Tak mám tu zátku nafocenou - vymontovanou a během týdne to sem hodím i s postupem na demontáž bez poškození.
Naposledy upravil(a) srneček dne pon dub 16, 2007 11:33, celkem upraveno 2 x.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

ked to uz rozoberas - nevies nahodou akym postupom sa vybera radio...?
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já to rozebírám vždy až dostanu návod na rozebrání. Kamoš je na praxi u CHEVROLETU /OPELU/... a vždy když natrefí na nějaký AVEO tak hodí tip co a jak - teď totiž majiteli něco padlo do topení u okna a oni to celý demontovali a onu věc vytáhli ven - vydávalo to nepříjemný zvuky při pušteným topení na skla.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Mirou
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 27, 2007 20:25
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Mirou »

To srneček: uvítám každou radu jak se do té palubky dostat.Už mi to docela bere nervy.K té zátce jsem se samozřejmě taky nedostal. Tak že netrpělivě čekám na tvůj návod.
Jinak mne docela šokoval pohled na vnitřek pravého blatníku tou boční dírou od spolujezdce.To snad vůbec není nabarvené je tam vidět jen holý plech obou částí blatníku.Tak asi místo elektriky začnu "dostříkávat" auto :cry:
Jo a pohled z kufru na reproduktory je taky prima holý plech.Dovedu si představit jak to vypadá s prahy a podobnými skrytými částmi.
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já čekám na kamoša až mi pošle video jak to rezebrat, zatím mám jen fotky jak to vypadá vymontovaný. Jinak jediný nářadí je šikovný šroubovák na správném místě.
Jinak budou to fotky a video natočený mobilem, takže se omlouvám za horší kvalitu nahrávky.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Tak konečně mám to video jak tu krytku dostat ven, jinak doporučuje místo šroubováku (viz video) použít nějaký plastový páčidlo - originální přípravkové nářadí, které se v servisech skoro nikdy nepoužívá, ale nevíme o tom. Vzhledem k tomu, že nevím jak sem dát video, tak prosím ať mi někdo poradí jak to udělat, do té doby video pošlu na mail každýmu kdo bude mít zájem - je to pár sekund a cca 1MB. Jinak tady je alespoň pár fotek jak to vypadá rozebraný:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Video zde :arrow: http://www.chevrolet.aulis.cz/video/krytka.wmv
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 178
Registrován: čtv bře 15, 2007 19:32
Bydliště: Třinec :-)

Příspěvek od bandolik »

to Peter NR: jak vyndám zadní světla, nebo se prostě dostanu k žárovkám v zadních světlech chtěl jsem se mrknout na to jak zapojit světla jak je máš ty ,ale nejak se jim nechce ven :( :(
od 07.04.2007 CHevrolet AVEO 1,2 sedan,sunset orange ,2xabg,abs,central,el. okna, 14 alu.disky Dotz Imola,podsvícení zelený neon
Prostě supr kárka :-)
ex: Daewoo Espero 2,0i v plné palbě

člen AVEO FANKLUBU
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

zadne svetlo drzi na dvoch skrutkach pod vikom kufra a potom ho treba uvolnit na vonkajsej strane - su tam take dva hroty nacvaknute v plastovych uchytkach v blatniku... napoprve to ide dost tazko - treba svetlo pevne zachytit a potiahnut smerom dozadu... urcite nie nejako sikmo alebo pacenim - mohlo by sa stat, ze sa ti odstiepi roh...!
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Musíš len tahať po odšrubovaní tých skrutiek.Smer tahania ako ked cúvaš.A ked nevládzeš tak to rob ako v rozprávke ked tahali repu.Obrázek
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 178
Registrován: čtv bře 15, 2007 19:32
Bydliště: Třinec :-)

Příspěvek od bandolik »

díky kluci pokusím se ho hned nerozbít :lol:
od 07.04.2007 CHevrolet AVEO 1,2 sedan,sunset orange ,2xabg,abs,central,el. okna, 14 alu.disky Dotz Imola,podsvícení zelený neon
Prostě supr kárka :-)
ex: Daewoo Espero 2,0i v plné palbě

člen AVEO FANKLUBU
Uživatelský avatar
Mirou
Příspěvky: 28
Registrován: úte úno 27, 2007 20:25
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Příspěvek od Mirou »

To:srneček
prosím tě pošli mi to video na milos@kabel1.cz
plastový šroubovák mám,ale je dost dlouhý a u skla se tam nevejdu. Dost by mi to pomohlo,tak že čekám.A předem děkuji.
Dále mám problém se dostat pod rádio a na jeho svorkovnici,vadí mi to osvětlení - ve dne na něj blbě vidím. Prodejce mi nakonec slíbil že mi to "nějak softwarově" upraví ale zatím se neozvali.
Nemáte nějaký tip jak to rádio vyjmout?
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“