žárovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Dajú sa tie Tungsramy kúpiť aj bežne v nejakom obchode ( myslím tým také tie populárne reťazce, viď Tesco a tak :mrgreen: ) alebo len cez net?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: žárovky

Příspěvek od Jožan »

Já jsem je teda v nějakým supermarketě neviděl,tam mají jen Filsony a další levné.Jinak jsem dal i do parkovaček ty modrý Osram,svítí krásně bíle,ty původní žluté vedle těch nových H4 byly jak pěst na oko,takový skomíráčky. :lol:
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
jindrous
Příspěvky: 170
Registrován: úte lis 29, 2011 19:15

Re: žárovky

Příspěvek od jindrous »

neví někdo pls označení vnitřních žárovek? zkusil bych tam dát něco lepšího co víc svítí a nejlíp čistě bíle, to žlutý vnitřní světlo nic moc teda :-)
Chevrolet Orlando LTZ 1,8 AT + NAVI + střešní okno + stříbrná metalíza
zakoupen jako skladový nový vůz 6.12.2011 v Renocaru v Brně
***8.2.2012 vůz přestaven na LPG systém Stefanelli autorizovaným servisem Chevrolet, záruka nebyla omezena***
bydliště kousek od K.Varů
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky

Příspěvek od naky »

Zdravim vsechny Orly,
Menil jsem zarovky, ktere osvetluji SPZ za belejsi misto puvodnich nazloutlych. Jsou tam ty same zarovky jako jsou v prednich svetlometech v parkovackach. Jedine co me prekvapilo, ze Osram zacal zacatkem roku delat novy model cool blue zarovek a z puvodnich 30ti korun uz stoji 130,- :shock:
Rikaji ze pry dyl vydrzi a sviti beleji, tak uvidime, je to ale peknej skok.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Prednedávnom som videl jedno video na Youtube. Díler chevyho v Montreali predstavoval orlando. Severná amerika má ( okrem červených zadných smeroviek ) aj bočné
obrysové svetlá. Tam, kde máme tie červené odrazky vzadu zboku, majú štyri malé svetlá a vpredu vo svetlách majú po jednej oranžovej žiarovke navyše. Nemyslím, že by som to chcel za každú cenu, no zaujalo ma to. Vyzeralo to celkom OK -i
A majú aj inú grafiku a symboliku na displeji medzi budíkmi.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: žárovky

Příspěvek od Sajner »

Troy píše:Přístup je docela dobrý, ale musíš si buď lehnout, nebo auto zvednout.
no neviem, ale ked si mam lahnut pod auto (hlavne ak nemam garaz), tak by som to urcite nenazyval dobrym pristupom. a uz vobec nie jednym z najlepsich pristupov. dobry pristup je u mna otvorenie kapoty, siahnutie k svetlometom, vybratie starej a vlozenie novej ziarovky. ale urcite nie lezenie pod auto alebo jeho dvihanie.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Sajner píše:
Troy píše:Přístup je docela dobrý, ale musíš si buď lehnout, nebo auto zvednout.
no neviem, ale ked si mam lahnut pod auto (hlavne ak nemam garaz), tak by som to urcite nenazyval dobrym pristupom. a uz vobec nie jednym z najlepsich pristupov. dobry pristup je u mna otvorenie kapoty, siahnutie k svetlometom, vybratie starej a vlozenie novej ziarovky. ale urcite nie lezenie pod auto alebo jeho dvihanie.
Bavíme sa ale o hmlovkách ;) Poznáš auto, na ktorom vymeníš žiarovku v hmlovke cez prednú kapotu?! :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: žárovky

Příspěvek od Sajner »

smire666 píše:
Sajner píše:
Troy píše:Přístup je docela dobrý, ale musíš si buď lehnout, nebo auto zvednout.
no neviem, ale ked si mam lahnut pod auto (hlavne ak nemam garaz), tak by som to urcite nenazyval dobrym pristupom. a uz vobec nie jednym z najlepsich pristupov. dobry pristup je u mna otvorenie kapoty, siahnutie k svetlometom, vybratie starej a vlozenie novej ziarovky. ale urcite nie lezenie pod auto alebo jeho dvihanie.
Bavíme sa ale o hmlovkách ;) Poznáš auto, na ktorom vymeníš žiarovku v hmlovke cez prednú kapotu?! :PP:
tak beriem spat :-) mozno na vysvetlenie - nikdy som nemal auto s hmlovkami a teda som ani nikdy ich vymenu neriesil. teraz rozmyslam, ze ake ziarovky kupit, pretoze mi prestalo svietit lave predne svetlo
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Ja sa tak dostať k tým Tungsramom... hádam by stáli za hriech aj tie Nightbreaker-y od Osramu :?:
Obyčajné ti ale poslúžia rovnako, či?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: žárovky

Příspěvek od Sajner »

smire666 píše:Ja sa tak dostať k tým Tungsramom... hádam by stáli za hriech aj tie Nightbreaker-y od Osramu :?:
Obyčajné ti ale poslúžia rovnako, či?
nemam to s cim porovnat, ale ani pri tychto original ziarovkach som nemal pocit, ze na cestu nevidim. skor si myslim, ze su vhodnejsie ako tie kadejake svietive zazraky. potom take auto stretnem a vyblikavam mu nech vypne dialkove svetla, lebo ma uplne oslepuje. vzapati, ked naozaj zapne dialkove, len cumim, ze az teraz nic nevidim. ja osobne by som vsetky xenony a podobne zazraky zakazal.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Sajner píše:
smire666 píše:Ja sa tak dostať k tým Tungsramom... hádam by stáli za hriech aj tie Nightbreaker-y od Osramu :?:
Obyčajné ti ale poslúžia rovnako, či?
nemam to s cim porovnat, ale ani pri tychto original ziarovkach som nemal pocit, ze na cestu nevidim. skor si myslim, ze su vhodnejsie ako tie kadejake svietive zazraky. potom take auto stretnem a vyblikavam mu nech vypne dialkove svetla, lebo ma uplne oslepuje. vzapati, ked naozaj zapne dialkove, len cumim, ze az teraz nic nevidim. ja osobne by som vsetky xenony a podobne zazraky zakazal.
Originálne si pochvaľujem hlavne keď je mokro. A proti oslneniu dobre zaberá trik čo nás učil inštruktor v autoškole ( samozrejme záleží na okolnostiach ): keď sa blíži takéto auto, tak idem podľa čiary na krajnici. Nepozerám vtedy celkom priamo pred seba a po minutí si oči veľmi rýchlo privyknú späť. -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: žárovky

Příspěvek od Sajner »

smire666 píše:
Sajner píše:
smire666 píše:Ja sa tak dostať k tým Tungsramom... hádam by stáli za hriech aj tie Nightbreaker-y od Osramu :?:
Obyčajné ti ale poslúžia rovnako, či?
nemam to s cim porovnat, ale ani pri tychto original ziarovkach som nemal pocit, ze na cestu nevidim. skor si myslim, ze su vhodnejsie ako tie kadejake svietive zazraky. potom take auto stretnem a vyblikavam mu nech vypne dialkove svetla, lebo ma uplne oslepuje. vzapati, ked naozaj zapne dialkove, len cumim, ze az teraz nic nevidim. ja osobne by som vsetky xenony a podobne zazraky zakazal.
Originálne si pochvaľujem hlavne keď je mokro. A proti oslneniu dobre zaberá trik čo nás učil inštruktor v autoškole ( samozrejme záleží na okolnostiach ): keď sa blíži takéto auto, tak idem podľa čiary na krajnici. Nepozerám vtedy celkom priamo pred seba a po minutí si oči veľmi rýchlo privyknú späť. -i
hej triky su fajn, ale pointa je v tom, ze nie ja mam vymyslat triky, ale auto, ktore ide oproti mne ma nema oslepovat :-) teoreticky ak nevidim kam idem, mal by som vozidlo zastavit a pockat, kym vidiet budem a az potom pokracovat v jazde. pretoze ak v takejto situacii niekoho zrazim, na vine budem ja a nie to vozidlo, ktore ma oslepovalo schvalenymi ziarovkami.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: žárovky

Příspěvek od smire666 »

Jasné, tak som to nemyslel, určite by však bezpečnosti neprospelo ani to, keď by som jazdil oslepený... ;)
...ale už pomaly odbočujeme od témy :PP:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: žárovky

Příspěvek od Sajner »

smire666 píše:Jasné, tak som to nemyslel, určite by však bezpečnosti neprospelo ani to, keď by som jazdil oslepený... ;)
...ale už pomaly odbočujeme od témy :PP:
mas pravdu, idem sa radsej poobzerat po nejakej tej ziarovecke :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: žárovky

Příspěvek od naky »

Ahoj,
dal jsem do prednich parkovacek bile diody s patici W5W, jedna zarovka vysla na 79,- Kc a vypada to celkem dobre, jen skoda ze v ramci automatickeho denniho sviceni nesviti automaticky jen tyto zarovky 8)
Prikladam i foto jak to vypada, kdyz sviti parkovacka i H4 dohromady, tam uz je videt kontrast bila/zluta (mam tam H4 od GE+90%)
Přílohy
obrázek-4.jpg
obrázek-4.jpg (6.03 KiB) Zobrazeno 3331 x
obrázek-3.jpg
obrázek-3.jpg (9.96 KiB) Zobrazeno 3331 x
obrázek-1.jpg
obrázek-1.jpg (15.28 KiB) Zobrazeno 3331 x
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“