DPF

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Dannik91 »

Mě říkali to samé, že jsem první případ :D ... statickou regeneraci mám už 2x za sebou a nový sw.
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

HonzaKLE píše:Zdravím kolegy.
Tak dnes návštěva servisu. Zaplnění filtru 60%, závada nezjištěna. Provedena statická regenerace a nahrání nového sw do řídící jednotky, klasicky se s takovou závadou nikdy nesetkali.
Mám to sledovat a dát vědět, tak uvidíme.
Ke stylu jízdy: jelikož je motor pod 2 tis. otáček mrtvý netočím míň ani na volnoběh :D , ručička otáčkoměru se musí hýbat až do červeného pole přece, jinak by ji tam nedali!
Me o pred rokem prehrali novej SW tak se me kontrolka uz nerozla.
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

smire666 píše:To už celkom správne nie je. Tá nafta čo je vo filtri sa do oleja nemá ako dostať. Úplne zle ale je, keď sa regenerácia preruší a filter sa zasiera ešte aj nespálenou a pomaly karbonizujúcou naftou... jednoducho lahôdka :mrgreen: Namakanejší spôsob vypaľovania je vstrekovanie nafty až pred filtrom -i
Namakanejsi zpusob je co ma treba Toyota na SUV - rozne se ti kontrolka zaplneni filtru, ty zmacnes tlacitko a vypalujes -i
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: DPF

Příspěvek od smire666 »

Podstatné je, či to posiela naftu do filtra. Ak tiež iba do valcov, je to rovnako na prd...akurát sám rozhoduješ o tom, kedy si pridáš naftu do oleja...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

smire666 píše:Podstatné je, či to posiela naftu do filtra. Ak tiež iba do valcov, je to rovnako na prd...akurát sám rozhoduješ o tom, kedy si pridáš naftu do oleja...
Samo ze je to ten drazsi zbusob a vstrikovac pred filtrem, ale i u nas s levnejsim zpusobem by to dost pomohlo
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: DPF

Příspěvek od JTR »

Děkuji všem za snahu mi to objasnit, trošku jsem to snad pochopil. :D Jsem rád, že se mi zatím tento problém vyhýbá. Ale neustále si myslím, že mediální masáž "odborníků" kteří popisují jak má auto pružný motor a zrychluje na pětku z 50km/hod je vhodná pouze pro idioty a fandy elektromobilů. Ta řadící páka se musí používat, není to doplněk pro okrasu. Jistě když řídící jednotka cpe další naftu do válců u "podtočeného" motoru, tak to musí být slušný mazec. A když se tomu přidají opotřebené pístní kroužky.........
HonzaKLE
Příspěvky: 104
Registrován: čtv říj 20, 2011 22:22

Re: DPF

Příspěvek od HonzaKLE »

Něco málo jsem vygooglil, protože tenhle problém mě fakt zajímá.
Na tomhle http://www.captiva-forum.de/viewtopic.p ... &start=315 německým fóru se objevil zajímavý příspěvek do diskuze o PDF.
Píše se tam něco o vadných vstřikovačích a souvislosti s častou regenerací filtru pevných částic.
Mě se po nahrání nového softwaru jeví chod motoru obzvláště na volnoběh klidnější a i spotřeba se zdá že šla níž, ale na to je ještě brzy.
Chevrolet Captiva LTZ 2,2D
VW Touran 1,9 TDI
kawasaki KLE
Škoda Octavia II 4x4 1,9 TDI
Škoda Felicia kombi
Škoda 100, 110, 105

ČZ 125/476
Uživatelský avatar
ander282
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 10, 2013 08:36

Re: DPF

Příspěvek od ander282 »

HonzaKLE píše:Něco málo jsem vygooglil, protože tenhle problém mě fakt zajímá.
Na tomhle http://www.captiva-forum.de/viewtopic.p ... &start=315 německým fóru se objevil zajímavý příspěvek do diskuze o PDF.
Píše se tam něco o vadných vstřikovačích a souvislosti s častou regenerací filtru pevných částic.
Mě se po nahrání nového softwaru jeví chod motoru obzvláště na volnoběh klidnější a i spotřeba se zdá že šla níž, ale na to je ještě brzy.
A máš filter nechaný,alebo si ho dal odstrániť ? Alebo sa jedná len o nahranie nového softvéru ? ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Richard »

už se to zde psalo, ale odstraněním DPF začneš dusit sebe a další lidi.... kdysi nafťáky používali nízké tlaky a tak i kapičky nafty byly relativně velké a velké byly i saze co z výfuku lítali, tedy velké saze spadly na zem a smyl je déšť atd. Dnešní nafťáky používají vyšší vstřikovací tlaky a tudíž jsou i kapičky nafty menší z toho vznikaj i menší saze, který už nespadnou na zem ale zústanou ve vzduchu poletovat a všichni je vydejcháme..... Tímto děkuji za poškození zdraví všem chytrákům co si odstraní DPF ....... Dle mě by se nafta měla z důvodu možnosti jednoduše odstranit DPF a tím poškozovat zdraví zakázat -i
A teď nafťáci do mě..........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

Proc do tebe?
Vzdyt jeste v Euro 4 nemely vozy TDI ci CR DPF a splnovaly predpisy.
Zajimalo by mne kdyby to nekdo zmeril jake je v tom rozdil aby to bylo viditelny.
Nejsem ani na jedne strane, ale pokud o tom nic nevim, jako vestina tady tak bych se nerad stavel na kteroukoliv stranu.

Dost by me zajimalo, jestli ti vadi i ten benzin, ktery vali z dnesnich maloobjemovych turbo motoru, kterej se tam vstrikuje aby se chladil mini katalizator a ktery v drobnych kapickach dejchas?

Nedavno jsem cetl jake emise ma elektromobil oproti benzinu ci nafte.
No kdyz se veme vse na vyrobu elektriny tak v tom nejaky kooor obrovsky rozdil nebyl.
Jasne, elektromobil jezdi jen na elektrinu ze solarek - dokaze si ji v tom kabelu najit :o) :lol: :PP:
hladik2
Příspěvky: 112
Registrován: úte črc 20, 2010 17:31
Bydliště: Stará Boleslav

Re: DPF

Příspěvek od hladik2 »

Někde jsem četl že DPF ovlivní emise a únik pavných částic z 5%.Ale je nařízen ekology tak si to přeberte
Captiva 2.0 crdi/2007/automat
Malaguti Phantom 100
První vozítko Škoda 1100 MB de Luxe,r.v.1969
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: DPF

Příspěvek od SERGEJ_3 »

Vzdycky budou 2 strany lidi, ta prvni ktera je pro odstraneni filtru pokud zacal delat problemy a jedine reseni je filtr demontovat (muj pripad), a ta druha ktera bude odporovat v zajmu ekologie. Ale takhle je to se vsim a necekam ze by to tady v tomhle bylo jinak.

Ja za sebe muzu rict ze po odstraneni filtru mam snizenou spotrebu cca o 0.6L / 100km a auto je zivejsi, samozrejme ze pocitam s tim ze vsechno ted vyletava vyfukem pryc, s tim jsem do toho sel a nelituju toho, to je vse.
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Dannik91
Příspěvky: 811
Registrován: sob led 07, 2012 01:28
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Dannik91 »

Kolik tě to stálo?
Chevrolet CRUZE 2.0 LTZ HatchBLACK; Anthracite Matte Metallic wrap; 17" rims - Chevrolet special EDITION; Carthell Prg

Follow me: www.facebook.com/pages/Daniel-Dvoracek-planespotter/260478763995647
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: DPF

Příspěvek od SERGEJ_3 »

5300kc myslim, delali mi to tady ... http://www.fap-dpf-filtry.cz/
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: DPF

Příspěvek od Hanzy »

Já plně souhlasím s Rychardem až budete mít děti a budou mít díky tomu husu co vypouštíte do vzduchu problémy že se vám budo dusit tak se snad proberete!
Snad brzo dojte k tomu a nebude korupce jak v STK tak v emisích a kdo bude mít DPF pryč tak dát zabavit a nechat na jeho náklady na odtahovce do servisu.
To samé mobilní měření emisí a to samé zabavit TP a dát max papír na dojetí!
Jenže v tom našm bordelu to tak brzo nebude ještě že aspoň jsou první vlaštovky a bude se řešit zákaz vězdu starých naftáků do obcí -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“