ROZMĚR PNEU...

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:
jakub píše:tak jsem dnes prezul na zimni, rozdil ctyr centimetru na sirce gumy je fakt citit, auto se naklani jak krava, ujizdi, ... chjo, dalsich sest mesicu opruzu
Jakube tak trochu uber na rychlosti a bude to v pohodě
to nejde, furt to tahne ten pedal k zemi ...

ted vazne, kdyz dva roky zpet jeste naposledy zasnezilo (tusim zrovna na Velikonoce), tak uz jsem mel letni - uklouzne to i ve tricitce - cili se to musi resit fakt tou gumou ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Mám dotaz ohledně pneu: Barum Polaris 2, nebo Kleber Krisalp 3? Na Fordu máme Klebery a jsou super, tak nevim, cenově to vyjde nastejno (kolem 1100,-)... ?
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

ja mel driv na favoritu kumho kw7400 a za ty penize byly dost dobry

Obrázek
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

shaman píše:Mám dotaz ohledně pneu: Barum Polaris 2, nebo Kleber Krisalp 3? Na Fordu máme Klebery a jsou super, tak nevim, cenově to vyjde nastejno (kolem 1100,-)... ?
osobne bych sel radsi do kleberu, maj mit nejaky garancni program - tusim, ze kdyz prorazis gumu, tak ti ji vymeni nebo neco (radsi se poptej abych nekecal) - coz taky neni na skodu
zabijec
Příspěvky: 474
Registrován: stř zář 01, 2004 07:26
Bydliště: Milevsko

Příspěvek od zabijec »

No ale ten garanční program mají proto, že jim ty pneumatiky (letní co je dávají na Fábie) bouchaly jak na běžícím páse.
Už bez Matesa
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

zabijec píše:No ale ten garanční program mají proto, že jim ty pneumatiky (letní co je dávají na Fábie) bouchaly jak na běžícím páse.
tak todle je pro me novinka a pro hynka zase informace navic, nemel barum taky obdobny program garance?
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

tak jsem i já dnes přezul na zimní,vzal jsem posuvné měřítko(šupleru). Letní pneu 155/65 (ještě orig.Daewoo) najeto 51000 km,hloubka dezénu ještě 3 mm.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

martin píše:ja mel driv na favoritu kumho kw7400 a za ty penize byly dost dobry

Obrázek
Jo-ho-ho-ho-hoooo tyhle jsem predevcirem koupil...vubec nehuci ani nic jineho...uvidime, jak se budou chovat na snehu a na srackach...:)

Rozmer: 155/70 R13 (vubec to nevypada, jak tank, Ondrasi :!: 8) :lol: )
Cena: 1190,- vc DPH v Obnove Brno :lol:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Robert píše:
martin píše:ja mel driv na favoritu kumho kw7400 a za ty penize byly dost dobry

Obrázek
Jo-ho-ho-ho-hoooo tyhle jsem predevcirem koupil...vubec nehuci ani nic jineho...uvidime, jak se budou chovat na snehu a na srackach...:)

Rozmer: 155/70 R13 (vubec to nevypada, jak tank, Ondrasi :!: 8) :lol: )
Cena: 1190,- vc DPH v Obnove Brno :lol:
Na případné technické kontrole s tímto rozměrem pneu neprojdeš!!!!!!!!!!
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
martin
Příspěvky: 240
Registrován: čtv bře 18, 2004 20:38
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin »

tak pojede na letnich :D
Lanos SE 1.5l 63kw, výfuk Remus,Green kit, posilovač, 2xAirbag,Tlumiče Cobra Rally,Pružiny Enzo -40mm,15" Alutec Zero+195/50 Kumho Ecsta Supra, střešní okno,rozpěrka tlumičů
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

martin píše:tak pojede na letnich :D
jasně, také řešení.Jenom stále nechápu proč tam cpe rozměr,který tam evidentně nepatří.Velký techničák hovoří jasně.Dva druhy 145/70 nebo 155/65 .Případně 175/65 ale jiná převodka řízení.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
jakub
Příspěvky: 998
Registrován: úte srp 31, 2004 23:08

Příspěvek od jakub »

Václav Brousek píše:
martin píše:tak pojede na letnich :D
jasně, také řešení.Jenom stále nechápu proč tam cpe rozměr,který tam evidentně nepatří.Velký techničák hovoří jasně.Dva druhy 145/70 nebo 155/65 .Případně 175/65 ale jiná převodka řízení.
takhle, abych se vyjimecne zastal boba, tak velky technicak je vec, ktera neni konecna zalezitost a s predepsanymi nalezitostmi lze i dopisovat, to prvne. Za dalsi se mi zda, ze tam rada z nas ma neco jineho - ja tam napriklad nemam (a myslim, ze ani u staryho nebylo) o jine prevodce ani slovo

pokud pak napriklad AEZ (Alcar tady v CR) ma v katalogu kola 14 i 15" na Matize!, tak pochybuju, ze v celoevropskem (nevim, jak expanduji dal) meritku si zadelavaji na takovyto pruser - odpovim sam - nedezadelavaji, maji na to tüv, coz ja povazuju za mirne verohodnejsi, nez nase technicke kontroly

ja jsem napriklad prosel pred rokem se starym matezem a sirokyma kolama - i presto, ze v technicaku nebyly - _zadny_ (_zadny_) uplatek se nekonal, cili to by bob musel narazit na vylozenou svini, aby mu u technicky kvuli takhle (mirne) jinemu rozmeru nekdo prudil

bob to tam imho rve proto, protoze hleda kompromis mezi nutnosti koupit kvalitni zimni a financne pritom nevykrvacet, osobne jsem tudiz rad, ze to dotahl tak daleko, ze ty zimni koupil ;)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Pneu výrobce nechává schvalovat na určité typy vozidel - o tom není pochyb.(Pro všechny státy)
Vozidlo které je k nám dovážené (pro Českou rep.)má schválené typy pneumatik a ty jsou vyznačeny v technickém průkazu.
Pokud je na vozidle jiný rozměr pneu,musí být zapsán(dotatečně) ve velkém technickém průkazu.
Jinak již to vysvětlit neumím.

O té převodce řízení jsem to někde četl,ale už nevím kde.To by možná věděl Petrm,tak až tuto bude číst,možná že upřesní.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

jakub píše:
Václav Brousek píše:
martin píše:tak pojede na letnich :D
jasně, také řešení.Jenom stále nechápu proč tam cpe rozměr,který tam evidentně nepatří.Velký techničák hovoří jasně.Dva druhy 145/70 nebo 155/65 .Případně 175/65 ale jiná převodka řízení.
takhle, abych se vyjimecne zastal boba, tak velky technicak je vec, ktera neni konecna zalezitost a s predepsanymi nalezitostmi lze i dopisovat, to prvne. Za dalsi se mi zda, ze tam rada z nas ma neco jineho - ja tam napriklad nemam (a myslim, ze ani u staryho nebylo) o jine prevodce ani slovo

pokud pak napriklad AEZ (Alcar tady v CR) ma v katalogu kola 14 i 15" na Matize!, tak pochybuju, ze v celoevropskem (nevim, jak expanduji dal) meritku si zadelavaji na takovyto pruser - odpovim sam - nedezadelavaji, maji na to tüv, coz ja povazuju za mirne verohodnejsi, nez nase technicke kontroly

ja jsem napriklad prosel pred rokem se starym matezem a sirokyma kolama - i presto, ze v technicaku nebyly - _zadny_ (_zadny_) uplatek se nekonal, cili to by bob musel narazit na vylozenou svini, aby mu u technicky kvuli takhle (mirne) jinemu rozmeru nekdo prudil

bob to tam imho rve proto, protoze hleda kompromis mezi nutnosti koupit kvalitni zimni a financne pritom nevykrvacet, osobne jsem tudiz rad, ze to dotahl tak daleko, ze ty zimni koupil ;)
Diky Jakube, lip bych to nerekl...8)

Jsem rad, ze vubec nejaky zimaky mam a podle nabidky, kterou jsem dostal na zimni pneu by mne ty 155/65 vysly o 300,- draz, co myslim, ze je celkem dost, kdyz vemu v uvahu to, ze jsem student a takoveto zalezitosti si hradim sam...

Vaclave, nechces mi poradit, jak mam nechat zapsat do velkeho TP pneu 155/70 R13??? Myslim, ze to ani nejde a pujde to asi jen se zapisem disku 8)

BTW: Na technickou chodim v cervnu, takze mne to vuuubec, ale vuubec NEZAJIMA!!! :!: :evil:
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

No já jsem byl na STK a na vzorek ani rozměr pneu se fakt vůbec nikdo nedíval. Ty 155/70 by mu měly projít, pokud fakt nenarazí na blbce. Jinak, Roberte, chválím Tě, že jsi si koupil raději pořádné pneu, než nějakou "tuning" blbost.. H
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“