automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Ahoj- iPavlosz, ty si to rozobral, tym myslím, dal si preč tú zadnú bielu časť? Ja by som to potreboval, lebo by som chcel odnitovať tie 2. drôtiky, ktoré vedú tuším do toho plošačiku za tlačítkami... :|
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od ladinek »

:lol: to není třeba odejmout stečí vyndat ten spínač a zaizolovat a šupnout na levou stranu kde to nebude zavazet :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Ahoj, ja som ho odcvakol, preto ich chcem odletovať... 8) A neviete mi poradiť, ako vybrať ten plast okolo radia, ta medzera je dosť úzka, možno by tam vošiel tenký šraubovak, ale bojím sa že ten plast poškodím, no a plastovú lyžičku som mal tú najtenšiu tuším z tresky a nevojde tam, možno sa Vám to zdá smiešne, ale nerád by som poškodil, alebo poškriabal ten plast, zato mi to nestojí... ;)
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
iPavlosz
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 13, 2010 21:25

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od iPavlosz »

Zdravím... ano ten plast okolo rádia jde dolů dost blbě, ale já jsem se tam prostě musel dostat, abych natáhl dráty. Od šroubováku jsem upustil, protože by poškodil plast. Demontáž jsem začal ze strany u volantu, protože tam byla největší díra. Do té škvíry jsem tu lžíci prostě nacpal. Použít lze i plastové pravítko. Nutno podotknout, že jsem jednu lžíci zlomil. Jinak byla to reklamní plastová lžička od dětské výživy hipp.
Co se bílého plastu týká, částečně jsem ho demontoval, avšak ne úplně (v pravé části vznikla asi 1 cm škvíra což mně stačilo, navíc bez koleček ovládání byl vnitřní prostor dobře přístupný). Ten plast drží na čtyřech nebo pěti plastových zobáčcích (zvenku) a dvou šroubech. Znova opakuji, že ten lankový převod se pak dost blbě montuje nazpět a je vhodné označit si polohu zubů vůči sobě. Jediná věc co jsem nevyndal byl ten prostřední velký černý konektor (volič ventilace). Pootočením jsem ho odemknul, ale ven se mu moc nechtělo a ovládací knoflík jsem dolů páčit nechtěl. Protože vše co jsem potřeboval udělat již bylo uděláno, v rozebírání jsem dále nepokračoval.
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Ahoj a dá sa odpojiť ta zadná biela časť, aby tam bol prístup, aj bez odpojenia ozubených kolečiek a tých lankových prevodov? A je tam vidno odkiaľ vedú tie drôty, je tam prístup, aby som ich odpojil, či sa mi to vôbec oplatí rozoberať? ;)
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od ladinek »

:D ten plast kolem radia jsem kupoval novej stojí 250 kč,kdyby něco :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Dik ladinek, ale dúfam, že k tomu nedôjde... :D :PP:
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od ladinek »

:lol: jeden mám doma :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
iPavlosz
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 13, 2010 21:25

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od iPavlosz »

Zdravím... lanka je nutné odpojit, aby šel celý panel demontovat. Lanka jdou nazpět lehce, jednoduše se nacvaknou do takové plastové špičky. Pokud jde pouze o odstranění drátů od spínače, tak bych se zaměřil na malý konektor označený otazníkem na jedné z fotek. Předpokládám, že to je konektor drátů vedoucí ke spínači a jde odpojit i bez demontáže zadního bílého plastu. Poté by možná mohlo jít dráty vytáhnout (ale napřed by to chtělo ohmetrem prověřit, že to je opravdu konektor toho spínače).
Jinak pokud se odstraní ovládací knoflíky, tak zadní bílá část by mohla jít dolů i bez demontáže ozubených koleček. Ale to už je spekulace...
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

A už len posledná otázočka, keď som to dobre pochopil tak sa potom zle dávajú naspäť ozubené kolieska? :?
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
iPavlosz
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 13, 2010 21:25

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od iPavlosz »

Zdravím... no docela jsem se s tím natrápil. Vše jde rozdělat a složit relativně jednoduše, teda až na ta kolečka. V případě že se ozubené kolečko sundá, tak nedrží pohromadě s takovou ozubenou lištou, která napíná lanko. To byl první problém, protože jsem si nepoznačil, kterej zub patří na kterej. Když se to složí o zub špatně, tak to buď dře, nebo má špatně doraz, takže jsem to musel několikrát rozdělat, než jsem našel správnou pozici. Druhej problém je, že v útrobách toho kolečka se nachází pružinka a plastovej čudlík, kterej zapadá do kulaté části té posuvné lišty. Zasunout to do sebe jde jen v jedné pozici. No a celá ta kolečka jsou samozřejmě umazaná tím bílým sajrajtem.
Věřím ale, že není nutné kolečka sundávat pro demontáž zadní bílé části. Já jsem to udělat musel, protože jsem netušil, jak jsou přidělaný ty ovládací knoflíky. Tady jsem k tématu nic co by pomohlo nenašel a utrhnout jsem je nechtěl.
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Myslíš tie 3. knofliky spredu (AC atd.) ... Takže stačí uvolniť tie zobačiky, potom tie 2. skrutky tuším a mala by sa dať ta zadná biela časť odpúliť?
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
iPavlosz
Příspěvky: 11
Registrován: ned čer 13, 2010 21:25

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od iPavlosz »

Zdravím.. ano já si to myslím... ale to bohužel vůbec nic neznamená. Akorát si nejsem jistý jestli ten prostřední knoflík jde sundat stejným způsobem jako ty krajní.
Uživatelský avatar
sacurovca
Příspěvky: 485
Registrován: sob kvě 16, 2009 12:56
Bydliště: SR

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od sacurovca »

Ahoj, no ja som to skúšal doma, ale nemôžem dať ten kryt okolo radia dole, natrápil som sa, skúšal som ho vypáčiť, ten kryt sa ohýbal, ale nepovolil, akurát som ho poškodil, ale aj tak som ho nedostal von... -P Neviete niekto, ako ten sprostý kryt okolo radia dostať nejak normálne von? :?
Farba modrá impresion
Chevrolet Aveo sedan komfort
1,2 16v, 62 kW/84 k, rv. 2009

člen Aveo Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: automatické zapínání klimatizace při ofukování předního skla

Příspěvek od ladinek »

:lol: sacurovca já říkal že mám jeden náhradní :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“