LPG a CRUZE 1.6

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

ta3s píše:mne kontrolka svieti tiez a prestavam si mysliet ze to bude lambda sondou..
Co keby si dal v servise este pozriet EGR ventil ci je v poriadku, daj potom vediet
no toto je urcite lambda sondou pretoze mi v oboch servisoch po diagnostike potvrdili, ze je pokazena ... emisie a vsetko okolo toho mam v poriadku ... akurat ten LPG system odpaluje lambda sondu, opakovane
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Reklama
 

Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ta3s »

v servisoch toho nahovoria -P .. ja tiez pendlujem medzi nimi
Mame tu rozne LPG systemy a kontrolky nam svietia viacerym .. si nemyslim ze Ti LPG odpali novu lambda sondu po 300 km..
Jeden kolega tuto vyssie napisal ze z 90% je na vine EGR ventil tak by to bolo dobre skontrolovat .. potom tlacit na LPG servis aby tam dal novy system .. co si nemyslim ze da -P
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

pozri, tie problemy zacali odvtedy co tam namontovali plyn ... v autorizovanom servise Chevroletu to bez reci vymenili, a odpalilo to opat ... v servise s LPG pracuju automechanici, specializujuci sa na LPG, no nemali by vediet aj o tom EGR ventile? co sa tyka funkcnosti toho komponentu, tak myslim, ze pri jeho poskodeni by to bolo viditelne na emisiach a tie su uplne v norme

ked tam nabuduce budem, poviem im to, ale mne ako laikovi je blbe im diktovat co maju robit :/ ... to by mali vediet sami
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Vypravca »

Barri píše: co sa tyka funkcnosti toho komponentu, tak myslim, ze pri jeho poskodeni by to bolo viditelne na emisiach a tie su uplne v norme
No ja mam zo zaslepenym EGR lepsie hodnoty ako s nezaslepenym.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ta3s »

to Barri:
mame oplacky motor tak tam kontrolku motora tiez riesia .. a tiez to ukazovalo na lambdu ..:
...s kontrolkou motoru ve spojeni s problematickym agr ventilem mam cerstvou zkusenost: kontrolka motoru obecne funguje takto: rozsviti se za jizdy v momente, kdy ridici jednotka zaznamena nejakou chybu, tedy vetsinou odezvu od nektereho ze senimacu cehokoli dostane nejakou hodnotu mimo stanoveny rozsah. ulozi do sve pameti kod chyby (kde ho ponecha dle vyjadreni mechaniku v Oplu cca 24 hodin nebo do odpojeni baterky) a najede na "nouzovy rezim", ktery vetsihou spociva v nejakem nadstandartnim obohacovani smesi, timpadem vyssi spotreba paliva, i kdyz motor min tahne. kontrolka sviti, dokud nevypnes klicek. pote po dalsim nastartovani se vzdy znovu rozsviti na nejakou dobu (nemam presne vypozorovano, ale odhaduju cca 20 vterin?-asi proto, aby te jeste jednou upozornila ze pri posledni jizde BYL PROBLEM), pak zhasne a je zhasnuta do te doby, nez nastane opet nejaka "chyba". pote se rozsviti a opet sviti az do vypnuti zapalovani, a to bez ohledu na pocet chyb, ktery od jejiho rozsviceni jednotka zaznamenala.

a ted k agr: v v mem pripade spatneho agr ventilu hazela chybna hlaseni lambda sonda (ventil totiz byl uz asi uplne ko, a jeste k tomu si nejak prisaval zvenku dalsi vzduch). diagnoza u meho garazoveho autoelekrtikare (ale pozor, je to fakt profik) tedy znela "vymen agr ventil, nelze jej opravit. nelze jej ani koupit jinde nez orig v oplu". tak jsem HNED jel do oplu s pozadavkem na vymenu agr. vymenili (bratru 5.000CZK), vymenili na pockani ale na zkusebni jizde hadej co: ano, opet kontorlka motoru a tak mechanik diagnostikoval opet chybu hlasenou na lambde. mne uz malem sbirali ze zeme (5000 zbytecne v prdeli), ale pak jiny mechanik rekl, ze to mohla byt jen jednorazova chybka, ktera asi byla zapricinena nastupen funkcni soucastky (novy agr) namisto toho stareho zrejme jiz delsi dobu spatneho. a fakt, mam uz najeto asi 100km a kontorlka MLCI... (predtim se rozsvecela nejpozdeji po 200 metrech jizdy)
.. inak, kolko km si mal nabehane pred instalaciou LPG ? ak vela tak ten ventil uz mohol mat dost ked si tam LPG daval..
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Krtek »

podle mně když odejde lambda tak to musí bejt znát na emisích. EGR ventil naopak na emisích nepoznáš. A ten neodejde, většinou se jenom přicpe.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

Vypravca, ja som uplny laik, len som sa zamyslel ... pokial je to tak ako hovoris tak to beriem

Krtek, tak ako hovorim Vypravcovi ... ja len teoretizujem ... lenze v oboch servisoch mi to potvrdili, ze odmerane emisie su v poriadku a zaroven je lambda znicena

ta3s, no to nie je moj pripad uplne ... mne to svieti permanentne ... nech aj motor uplne vychladne, po opatovnom nastardovani, jednoducho to svieti nonstop ... a si nechcem ani predstavit, ze mi nahovoria potom vymenu filtra za 200E, ktoremu by napr nic nebolo :)
nabehal som prave malo ... 18 tisic priblizne? to neni dokopy nic :/

dnes som mu pisal, ani sa neozval ... neodpise zajtra tak mu volam ... hlavne, ze si pytal kontakt - ja som volal uz 20x odkedy mam ten plyn; mozem cakat ...
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Vypravca »

Ake cislo poruchy ti tam nahodi? Nestaci udaj od mechanika: ,,zadna sonda je odpalena,,.
Co na tej lambde odide? Ohrev alebo co?
Lambda sonda by mala vydrzat 160 000km.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
ta3s
Příspěvky: 149
Registrován: pát čer 08, 2012 13:51
Bydliště: Považská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od ta3s »

kontrolou EGR filtra v servise Chevrolet nic nepokazis, da sa vybrat, zkontrolovat, ocistit a verim ze aj odskusat jeho cinnost mimo vozidla, pripadne ti v aute mozu odskusat iny filter z ineho auta
Toto by som urobil este predtym ako sa "obujem" do LPG servisu
Tema zaslepovania EGR filtra je hodne ziva a ma prave zaklady v problemoch s nim spojenych
Ja som tiez laik ale toto tema ma uz dlhsie vytaca tak o tom hodne teraz citam aby so mnou servisy nehrali ich oblubeny ping-pong -P nas laikov maju servisy vobec najradsej :PP:
2011 Cruze HB 1,8 LTZ Silver Metalic + LPG Technology Gas/V-Lube
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

Vypravca: svieti kontrolka motora, ziadna konkretna chyba, aspon mi nic nepovedali co im ukaze na pc
ja nemam sajnu co to bolo, akurat mi povedali v oboch servisoch, ze je poskodena a ze ju treba vymenit ... prave to je jedna z veci co mi vadi, ze mi nic nepovedia ... aj beriem, ze sa do toho nerozumiem, lenze ked mi nedaju do ruky ziaden papier, zbavia sa zodpovednosti a poslu ma do mojho chevroletackeho servisu bez vsetkeho, tak je to divne ... taktiez, ked jedine co mi hovoria, ze to plyn sposobovat nemoze, resp, ze uz nie je mozne aby sa to rozsvietilo :)

ta3s, volal som prave do svojho servisu a som objednany na pondelok ... opat pol dna zabiteho, nastastie to je len 50km od miesta kde byvam ... opytam sa ich tam aj na ten EGR filter, dik

ako hovorim, ja som tolerantny, aj ked si myslim, ze uz predtym sa ku mne v tom servise nespravali korektne, ked ma posielali domov a potom naspat k nim xkrat ako keby som to mal za domom (pritom jedna navsteva sa rovna 250 km) ... ale takto to jednoducho dalej ist nemoze ... oficialne pada zaruka na motor, ked tam das plyn, nie? v servise to neriesia, sme dohodnuty, no jednoducho nemozem chciet od nich aby vymenili vsetky komponenty, ked to moze sposobovat plyn, pricom oni s tym plynom nechcu robit nic, akurat tu chybu resetuju - na par km

no prave, preto, ze si myslia, ze som laik, tak si mysli, ze sa uspokojim s tym, ze mi ta chyba tam bude svietit navzdy ... pritom mi xkrat povedali, ze sa moze kvoli mensej bohatosti zmesi objavit docasne, no permanentne svietit NEMOZE ... a v dalsej vete mi naznacia, ze si na to mam zvyknut ...

nikomu som nenadaval, drzy som tiez nebol, akurat som argumentoval tym, ze chyba moze byt aj na ich strane a nepokladam za korektne, ked tvrdia, ze nie je mozne aby sa u nich nieco pokazilo ... to mi vyvratila skutocnost, ze som tam musel ist hned na druhy den po instalovani, zrejme kvoli zlemu utesneniu, ku ktoremu sa samozrejme nepriznali ... telefonovat uz nemienim pokial nepride s vlastnou iniciativou ako by sa to mohlo riesit ... napisal mi dnes mail, ze caka na info zo svojho spriateleneho oplackeho servisu ... mhm
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Vypravca »

Za kazdym rozsvietenim kontrolky je nejaky kod chyby.
Podla nej sa urcuje postup opravy.
Takze ked ti budu nieco mazat, tak si pytaj kod chyby pred tym ako to budu mazat.
Tazko nieco riesit, ked nevieme co na tej lambde odchadza. Ako som pisal mozno na nej odchadza ohrev a preto ti to vyhadzuje chybu.
Mozno sa nejaky kabel predral (mechanicky, alebo kuna) a preto ti odchadza.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Barri »

Vypravca: mechanicky poskodena nebola, kabelaz teda

dnes sa mi ozvali zo servisu LPG s tymto riesenim:

"Maju Orlando kde sa im taktiez obcas rozsvieti kontrolka, avsak len pri jazde na tempomate. Vtedy prejde motor do akehosi pomyselneho rezimu „autopilot“ a zmeni charakteristiku prace. Standardne motory s tym nemaju problem, Chevy je asi vynimka. Vieme to skontrolovat a pripadne vyladit optimalne aj pre tento rezim, je vsak nutne pristavit auto na vopred dohodnuty termin a technik musi na cestu a sledovat pracu LPG zariadenia v rezime tempomatu. Nerobia to vsetky vozidla, Chevrolety ale ako sa zda ano."

som sa ho opytal ako je mozne nastavit odpalenu lambda sondu (spytam sa na tu konkretnu chybu, ale aj oni povedali, ze je poskodena), no na to neodpovedal ... idem vo stvrtok; ale kludne by som sa stavil, ze zbytocne :)
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od pekrtek »

ta3s píše:v servisoch toho nahovoria -P .. ja tiez pendlujem medzi nimi
Mame tu rozne LPG systemy a kontrolky nam svietia viacerym .. si nemyslim ze Ti LPG odpali novu lambda sondu po 300 km..
Jeden kolega tuto vyssie napisal ze z 90% je na vine EGR ventil tak by to bolo dobre skontrolovat .. potom tlacit na LPG servis aby tam dal novy system .. co si nemyslim ze da -P

Nevím jak 1.6, ale 1.8 EGR ventil nemá.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od honza72 »

Co blbneš???
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od palikx »

proc by blbnul?egr tam proste neni diky promennemu casovani ventilu.nic nenormalniho.ale jak to ma 1,6 nevim tu jsem jeste nestudoval.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „Benzín“