Klima - Desinfekce

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Potahy to vyřeší :lol: , ale ještě se mi to nestalo. Naposled ve Škodovce se mi vrátil vajgl zadním okýnkem zpět :lol: .
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

Jo, to mě takhle vletěl oknem vajgl z auta přede mnou, neuvěřitelné. Ten vztek, co jsem na to prase přede mnou měl za to, že vyhazuje nedopalky z okna, byl tedy ohromný. Bohužel/bohudík na mé blikání a gestikulace nezastavil...
Jako nekuřák nechápu, proč se všude musí povalovat vajgly, i když je popelník (koš na ulici) na dosah, v každém autě je popelník, tak proč ho kuřáci nepoužívají i na ty vajgly?
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Uživatelský avatar
djpsx
Příspěvky: 697
Registrován: sob bře 18, 2006 19:06
Bydliště: Pardubice, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od djpsx »

Jenda píše:Jo, to mě takhle vletěl oknem vajgl z auta přede mnou, neuvěřitelné. Ten vztek, co jsem na to prase přede mnou měl za to, že vyhazuje nedopalky z okna, byl tedy ohromný. Bohužel/bohudík na mé blikání a gestikulace nezastavil...
Jako nekuřák nechápu, proč se všude musí povalovat vajgly, i když je popelník (koš na ulici) na dosah, v každém autě je popelník, tak proč ho kuřáci nepoužívají i na ty vajgly?
Protože se za jízdy blbě "típe". Já když jedu, tak taky vyhazuju z okna, ale dávám si bacha, aby za mnou nikdo nejel a pokud ano, tak v dostatečné vzdálenosti. Taky nesnáším, když nějakej magor odhodí vajgla a popel mám najednou na předním skle a žhavej "motor" na stěrači. :evil:
Daewoo Nubira Kombi 1.6SX,r.v. 99 střední výbava, stříbrná, tuning výfuk, 205/50 R16 al. kola Zender, RMG Sony
Daewoo Nubira Sedan 2.0, r.v.98 (do provozu 2001), plná výbava, tmavě modrá metalíza, MP3 CD rádio.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no trochu se to tema zmenilo ale ja mam od puvodniho prase nemeckeho majitele par der v tapecirunku a docela me to stve.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

palikx píše:no trochu se to tema zmenilo ale ja mam od puvodniho prase nemeckeho majitele par der v tapecirunku a docela me to stve.
Ty rozvody jsi dělal poprvé?
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Jo oni mají termín 160 000 Km a třeba 1.8 Octavia dokonce 180 000 ale všichni 5 let ;)
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Není to trochu moc? Já mám 106 000 a obavy, že když v brzké době rozvody neudělám, tak můžu taky dojezdit. Takže říkáš: zatím v klidu 8)
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Ale jestli si si nevšiml Palikx má Peugeot 306 Hdi diesel a to je něco jinýho u Daewoo je interval neustále měněn ale rozumný kompromis je 75 000 jestli je opravdu ještě nemáš dělaný a máš 106 000 tak bych snad to auto ani nenastartoval a nechal to odtáhnout do dílny . Ty motory jsou na rozvody strašně háklivý a většinou nepřežijí výrazně 90 000 a pak je to spoustu peněz :cry:
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

To jsem nechtěl slyšet :?
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

Auto sem bylo dovezeno z Německa a na poslední prohlídce bylo dle servisní knížky v 77.580 km, což by mohl být interval vhodný na rozvody. V knížce ale nic takového zaznamenáno není, jen kontrola brzd, filtrů a podobných ptákovin, přičemž určitě museli měnit aspoň olej, což tam taky není uvedeno. Kdybych nekupoval tažné, určitě bych si rozvody nechal udělat co nejdříve. Za stávající situace mi nezbývá než se modlit.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

jo na dvoře nám stojí lanos doveženej taky z německa na tacho je 92 000 a na motoru je štítek ještě z německa že před rokem to mělo 81 000 a minimálně olej měnili a řemen je rozthlej :? copak nevíš že když koupíš auto který nemá jasnou historii co na něm kdo dělal tak první je cesta do servisu na rozvody ???
Uživatelský avatar
Oněgin
Příspěvky: 358
Registrován: čtv úno 09, 2006 16:41
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od Oněgin »

V mém případě se jedná o jasný případ, kdy člověk ví, co má udělat a tím, co dělá. První krok už jsem ale udělal - díly už mám doma.
Nubira Wagon 1,6 SX, 98, klima, elektrika, Al kola, modrá metal.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Dnes som bol u nasej najkradnutejsej znacky ano v Skode :lol: a ukazali mi sprej znacku uz neviem :? nebolo to teda moc velky sprej bol som prekvapeny ze je taky maly sakra mozno tak 200ml a ku tomu asi 50cm hadica s rosprazovacom :idea:

Cena 540sk :shock: No nezda sa Vam to trocha moc? Hlavne sa mi ten maly obsah nepozdava a ta cena :x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Ten obsah stačí jelikož ten sprej dělá pěnu skoro jako montážní pěna tou hadičkou ho nastříkáš co nejblíže chladiči klimatizace a pak při zapnutý klimě a za běhu aby si to nasálo při maximálně puštěným ventilátoru to ještě pouštíš znovu je to jednoduchý jen ta cena by mohla být o nějakou tu korunu nižší ;)
Uživatelský avatar
Jenda
Příspěvky: 145
Registrován: stř čer 15, 2005 17:07
Bydliště: Chodov u KV

Příspěvek od Jenda »

petrm píše:Ten obsah stačí jelikož ten sprej dělá pěnu skoro jako montážní pěna tou hadičkou ho nastříkáš co nejblíže chladiči klimatizace a pak při zapnutý klimě a za běhu aby si to nasálo při maximálně puštěným ventilátoru to ještě pouštíš znovu je to jednoduchý jen ta cena by mohla být o nějakou tu korunu nižší ;)
k chladiči?
nemyslí Blue Lanos sprej na desinfekci klimatizace, tedy rozprášení na výparník na cestě vzduchu do vozu + vzduchovody ve voze?

Mymochodem nepodařilo se mi sehnat pěnový čistič/desinfekci klimatizace, v mém okolí byl pouze sprej od firmy Brener a s tím nemám dobré zkušenosti. Tak jsem si vydesinfikoval klimu pomocí studené sterilizace Milton - jedna várka přišla na cca 5,-Kč, klima už nesmrdí a Milton (sterilizační roztok pro kojenecké potřeby) nepoškuzuje plasty a kovy.
Daewoo Nubira kombi, 2.0 CDX, 2000, plná výbava
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“