DRL denné svietenie AVEO T300 /2011-

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Opäť som chcel byť "lokál patriot" a chcel som podporiť domáce firmy :o
Tak som išiel do TUNING firiem s mojou žiadosťou.
Jasné, všade nie je problém,len kryt má mierne oválny kryt s otvorom 90 mm. Keď tam dajú svetlo 90 mm,tak po krajoch budú fugy. Nikomu to nevadilo,lebo vraj oni len namontujú a dovi-dopo.
Druhá firma mala asi väčšie skúsenosti,lebo už mi navrhli aj vymedzovací krúžok,aby vykrili fugy,ale ten je okruhlý,tak to hneď vzdali.
Dnes ak chcete niečo iné,alebo nové,tak to neberú ako výzvu,ale ako záťaž...preto sme tam,kde sme.
Cena? +/- 150 až 190.-EUR
V Chevy to nenamontujú,ale za montáž hmloviek /ak mám všetky diely originál GM/,tak 150.-EUR.
Tak som išiel do Viedne a po ceste som sa zastavil v jednom obchode, kde majú o.i.aj denné svietenie.
Hneď ma upozornili, že už na Aveo takto dorábali LED svetlá /konečne dobrá správa/,ale vraj 90 mm aby som si nedával,lebo napr.70 mm svietia lepšie,ale tie,ktoré majú 4 diódy. Ale ak chcem,nie je problém tam dať 90 mm.
Čo sa týka vymedzovacieho krúžku,tak ten samozrejme dajú chrómový,aby to ladilo s maskou a prispôsobia do tvaru krytky. V obchode mali asi 100 druhov skladom a hneď mi nejaké aj zapli na porovnanie svietivosti.
Odporučili mi tieto:
http://price-mag.net/index.php/Auto-ele ... -70mm.html

Nie je Taiwan,ako Taiwan :mrgreen:
Mne to bolo jedno,len nech to spĺňa vyhlášku a nech to svieti. Nie tak ako niektoré autá,že svetlo vidím až vtedy,ak ho míňam.

Čakal som,že navrhnú Philips,Hella a pod. ,ale naozaj tie z Taiwanu svietili belšie,ostrejšie,ako Osram 90-ky.
Na auto to aj provizórne pripojili,aby vyskúšali to automatické zapnutie svetiel pri naštartovaní.
Všetko fungovalo ako má.
Žiaľ,už sa nezmestím do termínu,ale po novom roku som objednaný. Bude to trvať cca.2 hod,ale hneď mi ponúkli náhradné vozidlo /predajňa!!!/,alebo ma niekam odvezú a prídu pre mňa.
Čakal som cenu cez 200.-EUR
Cena? Odpoveď nie typu uvidíme,podľa roboty,problémov....75.-EUR materiál+práca. 15.január o 9.00.
Vybavené. Za cca.30 min som to vybavil aj s vyskúšaním svetiel na aute.
Po nemecky neviem :o)
Len časovo to neviem zladiť s prácou a tak poprosím Lomngiho,resp.jeho syna,vraj je šikovný,tak skúsim šťastie tam :PP:

Potom mi viacero kolegov /rakušanov/ povedalo, že oni veľa vecí riešia cez slovenskú firmu http://www.secar.sk
Montujú aj denné svietenie. Len zo zvedavosti som zavolal aj tam. Tak preto sa Rakúšania obracajú na nich. Úplne iný prístup...a žiadne prídte....my prídeme za Vami. Pozrieme,skonzultujeme, poradíme a potom sa rozhodnete.

Nie som náročný,len mám predstavu za ktorú som ochotný zaplatiť,ale potom nechcem kompromis. Chcem to,za čo zaplatím a nech je to tak,ako chcem ja.
V SR pustia zákazníkov radšej ku konkurencii a potom sa sťažujeme,že kde to žijeme.
Našťastie ale stretávam firmy ktoré sa prístupom vyrovnajú firmám v západnej EÚ,ako napr. HORNET auto sklo.
Naposledy upravil(a) Boeing737 dne pon led 26, 2015 16:21, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od frezzi »

veľmi pekne napísané, tiež ak si za ničeo zpaltím tak to chcem aby to bolo podľa mňa , no pár krát som bol nespokojoný a preto si všetko na aute robím sám :PP: len mám otázku, tým že chceme/chceš dať LED na miesto hmloviek, tak už nebude možné korigovať ich rozmiestnenie , takže pýtam sa : nebude problém s umiestením svetiel ked nebude splnať požadované min. vzdialenosti od vozovky, od hrany auta a pod. ? ...
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Prečo?Spľňa 25 cm od zeme a 60 cm od seba.
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od frezzi »

síce to je tiež pravda,zle som pozrel rozmer od hrany auta tam je max nie min pardón :) musím sa pozrieť ako to má naše Aveo :PP: -i tak potom sa teším na výsledok ako to budeš mať -i :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Dúfam,že to dobre dopadne ;)
Inak kto by chcel,tak to nie je drahé,lebo krytky 22 EUR a svetlá cca.25-35 EUR...ak si to namontujete sami ;)
Potom pridám fotky :D
Přílohy
vifLbjz.jpg
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od frezzi »

tak cenu krytiek už viem, s nou som spokojný, a denné to ešte nemám vybraté no to čo si poslal tam bola iná cena nie ? .....ale tak ak by sa podarilo do tých 30 E nájsť bol by som tiež veľmi rád :PP:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Musíš hľadať,lebo všade je cena iná.
Hľadaj také,ktoré sú schválené a majú 4 diódy. Je jedno aká je to značka,lebo všetko je to Taiwan,alebo Čína.
Čítal som o tom na tuning fórach a stavbou,technológiou svietia menšie lepšie a hlavne tie,ktoré majú tie 4 diódy. Je to na dlhšie,ale rozdiel som videl.
V tom obchode a na fórach najviac spomínali: HELLA,PHILIPS,NSSC,MYCAR,KEETEC,QUINTEZZ.
Vyber si typ a hľadaj na nete najlepšiu cenu.
Môžeš si dať aj hybrid-hmlovky a DRL v jednom,ale je to drahšie.

https://www.youtube.com/watch?v=A0FF7oUwFy8
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od pejee »

Dobrý, že do toho jdeš -i
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Poď aj ty ;)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Ale ako je to potom v prípade škodovej udalosti?
Auto bolo poistené HP aj PZP bez DRL a ak dôjde k poškodeniu? Treba to dodatočne poistiť?
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
frezzi
Příspěvky: 1576
Registrován: pon říj 08, 2012 17:10
Bydliště: Slovensko

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od frezzi »

to aj DLR sa musí dávať do poistky ? :shock:
Aveo 1.4 16V 69Kw, sedan Šedá Metalíza -
výbava : čím ďalej tým lepšia :D
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: LED denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Nie,ale keď ti to nabúrajú a pôvodne to tam nebolo tak ako? Opravia ti ostatné a DRL musíš kúpiť nové?
Pýtam sa,neviem...
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: DRL denné svietenie AVEO T300 /2011-

Příspěvek od Boeing737 »

Na fóre je viac tém "denné svietenie" a tak tu napíšem záver,aby ďalší záujemca o DRL na Aveo T300 mal výsledok na jednom mieste. Ak to niekoho neodradí,tak dúfam,že aspoň pomôže.

Najprv bol nápad a potom realizácia počas dlhých 5 mesiacov a aj tak to nie je ok.

DRL som dal namontovať na miesto,kde majú ísť hmlovky. Tie vo výbave LT nemám a tak som objednal z Carmaxu originál diely. Plastový kryt hmlovky s otvorom. Ten má 90 x 80 mm.
Aby som sa vyhol úprave otvoru,tak som si vybral 90 mm DRL.
Nasledovalo dlhé hľadanie,porovnávanie,čítanie recenzii o DRL,aby svietili tak,aby ma bolo vidieť aj z diaľky. Nie tak,ako "TESCO" tuzing,že svetlá auta uvidíte až keď je pred vami 2m. Bezpečnosť je na prvom mieste.
Vyhrali DRL: SJ 289 CH okruhlé,90 mm s funkciou pozičných svetiel od veľkého výrobcu svetiel v Taiwane JUST TOP. Na stránke výrobcu nájdete tieto svetlá pod označením: JS-09301P DRL+Position Lamp
JS-09301-P Daytime Running Lamp (R87) & Position Lamp (R7) a majú homologizáciu aj TUV certifikát pre EÚ.

Montáž nie je jednoduchá,lebo treba vymyslieť uchytenie,ale po osadení sú milimetrové fugy medzi otvorom a svetlom,len sa stým treba pohrať.
Zapojenie podľa návodu výrobcu: 3 káble: čierny kostra, biely je +12V /šťava/ a ten je najlepšie pripojiť na zväzok káblov, kde to treba napojiť na červený kábel-tam je prúd.
Žltý nedočiahne!!! Tak ho treba napojiť druhým káblom a ten podľa návodu napojiť na parkovačky,ALE!!!!

T300 má automatické zapnutie svetiel po naštartovaní a keď to zapojíte podľa návodu,tak sa po štarte DRL prepnú do režimu: pozičné svetlá,resp.znížia svietivosť o 50% a po 90s sa vypnú!

Nebudem tu všetko písať,ale do autorizáku ani nechodte. SR celé,ČR /do 200 km od hraníc/,MR a AT /tiež do 200 km od hraníc/-to žiaden autorizovaný servis nevypne! Ušetrím vám zbytočné volanie,písanie do servisov.
Povedia vám že sa to nedá a väčšinou ani nechápu čo od nich chcete a prečo to chcete.
Horšie je,keď vám povedia,že treba prísť a servis máte od ruky. Prídete,nahrajú soft,odošlú do centrály GM a odtiaľ im príde za 2 dni odpoveď,že vám nepošlú starý soft,lebo v EÚ je denné svietenie povinné.

Fórum: Ďakujem členom TU, ktorí mi trpezlivo odpovedali na moje amatérske otázky na úkony,ktoré som chcel riešiť ako skúsený autoelektrikár. Skúšali mi pomáhať,radiť a ďakujem aj členom na Chevy fórach v štátoch: Maďarsko,Rakúsko,Nemecko,Poľsko,Taliansko,Ukraina,Rusko,Čína,Taiwan,Thajsko,US,Canada,Japonsko...ÁNO skoro celý svet a to dúfam,že som nikoho nevynechal.

Nie všade je povinné denné svietenie a ak aj je,tak nie všade sú rovnaké zákony.
Napr. v Rusku T 300 nemá automatické rozsvietenie svetiel.

Okrem Chevy to rieši napr.KIA,MAZDA,AUDI,VW a pod.,ale napr. VW sa to dá veľmi jednoducho deaktivovať cez VAG /diagnostika/.
Čo sa týka diagnostiky,tak auto zbytočne napojíte,lebo žiadna dostupná diagnostika vám v menu neponúkne možnosť svetlá: deaktivovať,alebo nejako inak nastaviť.
Chlapci z Ruského fóra boli ochotní a chceli mi poslať ich soft,ak im napíšem ako ho nahrajú....keby som to vedel,tak je vyhraté,lebo ani Opel diagnostika /update 2014/ Chevy neupraví. Skúšal som aj to.
Na fóre TU sme riešili ukostrenie kábla v BCM /riadiaca jednotka,ktorá má o.i.na starosti aj svetlá a v ktorej je táto funkcia naprogramovaná/. BCM je za poistkovou skrinkou pod volantom. Prvý konektor X1 /biely/ by podľa návodu mal obsahovať PIN č.11 s /hnedo-zeleným káblom/,ktorý by bolo nutné ukostriť. Len že žiaden PIN č.11 tam nie je! Tak zbytočne nerozoberajte!

Vrátim sa k zapojeniu.... zostal posledný kábel,ktorý podľa návodu treba napojiť na parkovacie svetlá,ale ako som už opísal problém,tak som ten posledný kábel zapojil na H7.

Správa sa to nasledovne:

1: Ovládač v ľavej polohe
-otočím kľúč na zapaľovanie: DRL svietia
-naštartujem: H7 sa zapnú a DRL zhasnú

2: Otočím ovládač do strednej polohy /parkovačky/ len takto fungujú DRL!!!
-palubovka uberie jas,podsvietenie volantu,resp.nočný režim sa zapne,H7 zhasnú, DRL sa zapnú na 100% 6000k, svietia parkovačky,koncové svetlá + EVČ/SPZ

3: Otočím ovládač doprava:
-všetko zostane ako v bode 2,len DRL uberú 50% zo svietivosti. Funkcia pozičných svetiel,nikoho neoslepujú. Je to OK podľa zákona. Okrem toho funguje samozrejme zadná hmlovka a viem používať H1 /diaľkové svetlá/.

Ak nechám otočný spínač v strede počas celého dňa,tak vždy po štarte svietia DRL. Po jazde vypnem motor,DRL zhasnú a je. Ak chcem zapnúť len parkovačky,tak otočím ovládač na stred pri vypnutom motore a svietia parkovačky bez DRL.

Podľa zákona by nemali svietiť parkovačky spolu s DRL,ale dnes je tých zákonov viac a tak sa pokuty neobávam,lebo každý vidíte,ako niektorí svietia. Ledva im DRL svieti,alebo svietia hmlovkami.
Ja som sa snažil hlavne o to,aby ma bolo vidieť a odišiel som od auta aj na 100m a vidieť!
Parkovačky treba vytiahnúť /nevyťahovať žiarovku,lebo PC bude hlásať chybu/ a schovať niekde v svetlomete. Hlúpe riešenie!!!
Vyriešil som to kúpou žiaroviek 5w5 od f.PIAA. Sú drahé! 33.-EUR 2ks,ale nie sú žlté a tým nebijú do očí oproti svetlu s DRL. Vyzerá to,ako keby sa lesklo sklo na svetlomete.
Horšie je to večer,keď svietia H7 /Osram NB+/ a ako pozičné DRL. H7 sú oproti DRL do žlta. H7 PIAA za 130.-EUR kupovať ale nebudem !!!
To že svietia pri DRL aj koncové svetlá nejako neriešim,lebo mám Volvo,ktoré má DRL a svietia aj koncové svetlá. Je to tak z výroby.

Tak dúfam,že som pomohol.
Zmysel DRL? Nešlo mi o to,aby som ušetril H7 aj keď vďaka čírej optike a priamemu slnku im musí byť poriadne dusno. Len mi vadil ten čierny plný plast a tak som tam chcel mať svetlo.
Mne išlo len o dizajn auta. Svetlá stáli 35.-EUR, Plastové krytky 22.-EUR /pár/ + 200 km zbytočnej cesty do servisu v NR a KN......ALE TIE NERVY!!!!! Písanie,čítanie,hľadanie,riešenie!!!!!!

Keby som to tu na začiatku takto našiel popísané,tak do toho idem,lebo toto je vyšlapaná cesta.
Teraz som ale rád,že to určite niekomu pomôže.
Nechám to zatiaľ otvorené,lebo možno zajtra sa nájde systém,alebo človek,ktorý to deaktivuje.

Člen ASPHALTE má vypnutú automatiku svetiel a DRL mu fungujú tak,ako majú.
Deaktivovali mu to v autorizovanom servise v Plzni. Píše o tom v Orlando sekcii.
Momentálne však nemám už chuť to riešiť,ale ako sa poznám,tak tam zajtra zavolám :o)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“