Proč právě Cruze?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Janycz
Příspěvky: 7
Registrován: pon zář 28, 2009 07:19

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Janycz »

I když jsou kia i hyundai za téměř stejný peníze a se s tejnou výbavou (nebýt Chevyho asi bych do některýho z nich šel) velice dobrá koupě, to nejduležitější ti při rozhodování nenabídnou - atraktivní exterier a originální interier. Já osobně bych nechtěl jezdit s něčím co se mi nelíbí. Co se týče kvality a koroze, neviděl bych na tom žádnej problém a rozdíl oproti jinejm autům. Shnít ti může cokoliv když narazíš na blbej kousek nebo máš prostě smůlu. Cruze mám teprve dva dny a objevuju na něm jen samý pozitivní věci, kritika ovládání klimatizace je fakt nesmysl, větší cestujcí vzadu to tu chvíli vydržej a tvrdý plasty, který by se měli rychle poškrábat jsou taky blbost. Ale jo, jestli někdo má tak idiotskej nápad testovat plasty škrábáním do nich tak ať si poslouží, ale z mýho auta bych ho vatáh za límec. Ať mi někdo ukáže plast v autě, kterej nejde poškrábat!!! A s uchycením kufru taky nemám problém, za ty prachy s takovou výbavou a designem to beru. Nic proti Škodovce, ale s Octavií v základu s 1,4l za 330 tisíc su můžou jít vycpat. Na internetu jsem hledal nějakou alternativu ke Cruzu, jestli nedělám blbost, když si ho chci koupit, ale výhodnější koupi jsem prostě nenašel.
Reklama
 

mylys
Příspěvky: 11
Registrován: pon říj 05, 2009 20:14

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od mylys »

Design Cruze je fakt supr - kdyby jste nekdo chteli fotky ve vetsim rozliseni tak jsou tady - http://www.gmeurope.info/MOPIDB/viewcat ... &AAAEEICfE
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od milosh »

Ale skoda ze se nedela kombik, pro rodinu sedan neni moc vyhra, kdyz mas maly deti a casto vozis kocarek a dalsi veci ktery se ti do sedanu do kufru aniz bys musel sundat kolecka nevejdou ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od mzprx »

Blbost,
kocik mi vosiel do espera, leganzy, nexie, evandy aj lacetti naprosto bez problemov.
A zostalo aj dost miesta na to, aby mala cela rodina veci na tyzdennu dovolenku.
Kombi nema vacsi kufor, kombi vozi 99% casu so sebou o par sto litrov vzduchu viac,
malokto pravidelne naklada auto po strechu. Akurat sa do toho kufra niektore veci davaju jednoduchsim sposobom.

Ked chcem nieco ako nakladne auto, poziciam si na tych par pripadov rocne ine auto.
Ked sa pojdete pozriet do Koreje, tam ine auta ako sedany nejazdia. (okrem SUV)
5 dveraky a kombi su europska specialita, inde su vyrazne v mensine.
Vrcholom anachronizmov je "sportove" kombi (audi A6, skoda scout) - ved ked chcem ist na rokovanie, vezmem si reprezentativny sedan, ked idem na hory, SUV a ked chcem zavodit, pustim si simulator alebo sa idem vyblbnut na motokary (pripadne s trabantom na motokarovu drahu).
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od SkylineGTR »

V dnešní době, kdy je na trhu přehršle druhů kočárků, které se dají jednoduše rozebrat pro přepravu v autě, je to zbytečné na to poukazovat. A kupovat si kvůli dvěma rokům kombíka, abych měl kde dát kočárek? To je třeba pro mě fakt divné. ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Krtek »

No ono k tomu káčárku a dítěti bejvá i dost věcí navíc. A rvár to do sedana s těma jeho podělanejma hákama v kufru... no už se nemůžu dočkat. Americký krávy jako Chrysler 300 asi nejsou kombíky.. hmm. Sám mam rád sedany, takhle má vypadat auto. Ale uznávam jejich nepraktičnost. Často di řikam že bych klidně vzal HB s menšim ale líp dostupnym kufrem. Ono prakticky sklápění zadních sedaček je u sedana tak na lyže nebo na fajfku v katalogu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Hanzy »

Jen souhlas sedan neni pro rodinu s detma i do Evandy je problem dostat maly kozarek a kdyz uz tak zustane mista hodne malo byl jsem ve trech a musel jsem brat rakev takze az udelaji CRUZE v combi verzi tak pujde na dracku jeste vic... ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Slam »

milosh píše:Ale skoda ze se nedela kombik
Oni nestíhají uspokojit ani poptávku po sedanech, takže je logické, že do dalších karosářských variant nemají důvod ani kapacity se nějak hrnout...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Hanzy »

Meli by hnout prdeli at vydelaji prachy a jsou auta a mimo jine dily v nem se vyrabeji i u nas v republice :D
Mel jsem venku palivove cerpadlo BOSCH a vyrobeno u nas ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Slam »

Je to trochu paradox, GM na pokraji bankrotu, k tomu krize a oni si klidně dovolí luxus nestíhat vyrábět... Taky moc nechápu, co tím "strategicky" zamýšlejí...
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Ormat
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 10, 2009 19:56

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Ormat »

Zdravím já se zase rozhoduji mezi:

Chevy Cruze 1,8 16V 104 kW/141 k za 365 900kč
a
Mitsubishi Lancer Sportback Inform 1.8 MIVEC 5MT 105kW / 143k za 364 900kč

obě jsou to krásná auta
Obrázek
Obrázek

Tak nevím zatím u mě vede Mitsubishi už jen proto že to je hatchback respektive kombík dokonce uvažuji i o verzi Invite.

Bohužel čekací doby jsou na obě auta příšerné hm a to prý jsou automobilky v krizi.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Krtek »

Slam píše:Je to trochu paradox, GM na pokraji bankrotu, k tomu krize a oni si klidně dovolí luxus nestíhat vyrábět... Taky moc nechápu, co tím "strategicky" zamýšlejí...
Nezamýšlej nic. Vem si že Cruzem nahradili i nějaký americký auta. Takže je logický že nestíhaj vyrábět. Akorát ušetřili zavřenim US fabrik a jak to půjde, budou s snažit ject v koreji naplno. Na novou fabriku nemaj a dlouho nebudou mít prachy. Rozšiřovat výrobu z koreje do zavřenejch fabrik kde vyházeli lidi taky neni možný. Holt se zmítaj ve smrtelnejch křečích, no.

Ormat: no pokud by byly výbavy obdobný při těch cenách, neváhal byhc a bral Mišáka.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Slam »

Krtek píše:Nezamýšlej nic. Vem si že Cruzem nahradili i nějaký americký auta. Takže je logický že nestíhaj vyrábět.
Jenže v USA bude Cruze nejdřív příští rok, takže zatím ho vyrábějí "jen" pro Evropu, Asii a Austrálii.
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Richard »

To: Ormat

vím, že mě zde na foru nebudou mít rádi, ale já v minulosti měl mimo jiné i Mitsubishi a tak mám k němu kladný vztah, bylo to fantastický auto, a neměl bych s ním problém.
Klidně bych do něj šel ...... je to na tobě.
Já bych v současné době do Cruze nešel, protože je to sedan a v něm nemohu vzadu vozit psa a to je pro mě důvod porč HB nebo kombi....
K tomu Lanceru, není to až tak běžné auto a díly z druhovýroby na něj nebudou skoro vůbec tak budeš muset kupovat drahý origo díly od Japonců, každopádně nebudou tak dostupný jako třeba na Forda, Fiata, nebo VW.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč právě Cruze?

Příspěvek od Ivoš »

Abych se přiznal, taky bych nevěděl co vybrat....Ten Lancer je hodně pěkný auto a na českých silnicích zatím ještě celkem ojedinělé...asi bych šel do Cruze, protože jsem prostě na sedany a Cruze mě okouzlil, ale kdyby mi řekli, že Lancera můžu mít za měsíc doma, tak bych vzal Lancera...
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“