Imobilizer Aveo 5 dver.

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Tonik »

Vsetky auta maju imobilizer na kluci by si mal mat s pohladu na neho cervene koliecko a a v tom je immo.Ak ti to ani neblikne to je ok problem nastava vtedy ak ti to zacne blikat a nenastartujes.Immo funguje na principe vysielanie nejakych kodov a to oblokovava jednotku motora a ostatne veci co su na ne napojene.Takze v pohode netrap sa tym.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Feva13 »

Tonik píše:Vsetky auta maju imobilizer na kluci by si mal mat s pohladu na neho cervene koliecko a a v tom je immo.Ak ti to ani neblikne to je ok problem nastava vtedy ak ti to zacne blikat a nenastartujes.Immo funguje na principe vysielanie nejakych kodov a to oblokovava jednotku motora a ostatne veci co su na ne napojene.Takze v pohode netrap sa tym.
Aspoň jedna dobrá správa dnes -i
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
LubosM
Příspěvky: 20
Registrován: úte dub 21, 2009 06:33
Bydliště: Bratislava

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od LubosM »

niekde som pocul ze sa da vyskusat imobilizer v kluciku tak,ze sa zabali do alobalu a skusi sa nastartovat.
sice som to neskusal, ale z toho co viem o elektronike tak by to mohlo fungovat kedze cip ktory je v kluciku je napajany indukcne z cievky ktora je v blizkosti (spravidla cievka okolo) spinacej skrinky a ta zaroven sluzi aj ako atena.
LubosM
Cervene Aveo 1.2 16V 62kW (4dv sedan)
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od saamm »

Pravděpodobně jsem to špatně napsal. Ale o imobilizéru který je v klíči (spínací skřince ) jsem nepsal.
Psal jsem o imobilizéru který je funkční až po uzamčení vozu DO.

Swing – Takze mam to chapat tak, ze auta bez DO nemaju funkcny imobilizer ?
Doopravdy chápeš to špatně. Auta mají funkční imobilizér – ten je ve spínací skřince a klíči jak píše - LubosM

Cize ked sa mi niekto vlame do auta, via normalne nastartovat a odist ? Bez originálního klíče a nebo klíče který má čip a čip oživí servis (nakóduje) tak ti povolí start. Jinak nenastartuješ.
Toto jsou dvě rozdílné zabezpečení vozu.

Tonik - Vsetky auta maju imobilizer na kluci by si mal mat s pohladu na neho cervene koliecko a a v tom je immo. Ano - toto je pravda
Ak ti to ani neblikne to je ok problem nastava vtedy ak ti to zacne blikat a nenastartujes.
Co a kde má bliknout? Toto nechápu.
Immo funguje na principe vysielanie nejakych kodov a to oblokovava jednotku motora a ostatne veci co su na ne napojene.Takze v pohode netrap sa tym. Ano - toto je pravda

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Scorpion.11 »

saamm píše:Imobilizér = kontrolka u hodin.(dobře to chápu?) Pokud ano tak je to imobilizér který se spouští dálkovým ovládáním(DO) při zamčení vozu. Nemá nic společného s imobilizérem v klíči. Když auto uzamknete DO a odemknete klíčem tak by vozidlo NEMĚLO nastartovat do doby dokud bude kontrolka u hodin v činnosti.( dodatečné odemknutí DO, nebo tlačítkem které je skryté (reset)).
Mě by teda zajímalo kde je schováno to skryté tlačítko(reset)??
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od saamm »

Jinak na tuto otázku by ti fundovaně mněl odpovědět prodejce.
Otázka: Jak zprovozním vozidlo, když budu na dovolené a přestane fungovat DO a vozidlo bude uzamčeno?
Odpověd: no přeci klíčem.
Otázka: A co imobilizér?
Odpověd: v SZ

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Tonik »

Ato nema tlacidlo reset to nie je mone pre zakaznika ,da sa resetovat alebo neutralizovat jedine Scanom v servise,ludia otazkou immo sa nema vyznam zaoberat ,pre vas je podstatne ze auto nastartuje a po vybrani kluca sa aktivuje immo.Immo sa neda aktivovat dialkovym ale ako som pisal moze cervena kontrolka bliknut jedine pri zamknuti a to s tym ze auto ma dialkove a nejaky primitivny alarm,ale ne nic spolocne s immo.Immo moze zacat blikat ak sa pokazi kluc alebo nieco v suvise ze sa nenadviaze komunikacia immo,vtedy treba zobrat druhy kluc a skusit nastartovat.Takze mam pocit ze som vam mily aveaci tymto aspon trosku vysvetlil ako to funguje,no a ak chcete vyskusat ci mate alarm v aute tak ty co maju original centar na DO tak si pozrite ci mate spinac prednej kapoty ,alebo este lepsie nechajte si otvorene okno,zamknite auto a skuste ho otvorit z vnutra nci bude hukat Ok
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Scorpion.11 »

saamm píše:.... Když auto uzamknete DO a odemknete klíčem tak by vozidlo NEMĚLO nastartovat do doby dokud bude kontrolka u hodin v činnosti.( dodatečné odemknutí DO, nebo tlačítkem které je skryté (reset))
Tak jsem byl zvědavý a odzkoušel jsem to a když teda auto zamknu DO a poté odemknu náhradním klíčem a vložím do zapalování tak nastartuji bez problému :lol:
Tonik píše:...no a ak chcete vyskusat ci mate alarm v aute tak ty co maju original centar na DO tak si pozrite ci mate spinac prednej kapoty ,alebo este lepsie nechajte si otvorene okno,zamknite auto a skuste ho otvorit z vnutra nci bude hukat Ok
Prodejce říkal,že mám je centrální zamykání a tak jsem zkusil tvůj návod s okýnkem a světe div se tak auto začalo houkat napoplach a pak jsem zkusil při zamčeném autě zaklapnout kufr jen mírně aby se nedoklapl a taktéž auto houkalo napoplach :mrgreen: Tak to znamená,že tam nějaký alarm nakonec dali a je funkční :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od saamm »

Scorpion.11 - Takže „jak jsem to pochopil „ prodejce sám neví co hovoří, mne tvrdily co jsem psal. Tobě taky něco jiného a jinak se to taky chová. Opět nabývám dojmu že prodejci by se měly začít více starat o to co prodávají. A ne jen o to aby prodaly a mely provizi.
Co dělá importér? Na otázky položené přímo jemu, ohledně technických věcí, tak člověka odkáže na nejbližšího prodejce vozu CHEVROLET a ten mnohdy neví o čem je řeč tak podá mylné (zavádějící) informace.
Omlouvám se. :oops:

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Scorpion.11 »

Není proč se omlouvat :PP: Já jsem zas rád,že tady jsou ty rady které tu jsou a záleží na každém zda si je ověří a nebo né :lol: Aspoň člověk pokaždé zjistí něco nového a pak ví co může u autíčka očekávat až ta situace třeba nastane :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
dristos12
Příspěvky: 3
Registrován: stř črc 22, 2009 16:53

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od dristos12 »

no chlapci ani mne to nedalo mam aveo sedan vybava komfort a ta potvora mi neblika tak som napisal predajcovi a ten mi odpisal ze controlka blika len pri vyssich stupnoch vybavy ale ze immo je inac plne funkcne
Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Tonik »

To immo ti bude blikat ak je pokazene a nie normalne uz som to pisal ix krat ,bliknut moze ak ma uto alarm.a to si vies aj sam odskusat tiez som pisal ako.
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Lucas »

Já si mislím že kontrolka imo bliká jen když je aktivovaný alarm, nebo špatný klíč v zapalování.
Jinak prodejce mi taky tvrdil že to alarm nemá :lol:
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od Feva13 »

Opýtam sa aj ja asi v pondelok na servisnej prehliadke technikov ako to funguje
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Imobilizer Aveo 5 dver.

Příspěvek od xwing »

Feva13 píše:Opýtam sa aj ja asi v pondelok na servisnej prehliadke technikov ako to funguje
Sorry ze sa opakujem, ale potom napis co vsetko robili a kolko si platil a kde si to vlastne bol. Predpokladam ze na tej Panonskej ceste ? :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“