Repro

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mino16v
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 25, 2014 20:20
Bydliště: Slovensko, Partizánske

Re: Repro

Příspěvek od Mino16v »

Ahojte, mam taku otazku, vela sa tu popisalo o repro ale takmer nic o radiu. Ake ma orig radio parametre ? RMS pripadne MAX W ? Chcel by som poriesit ako tak hudbu ale iba velmi decentne, cize vymenit repro, vzhladom k velkosti kufra subwoofer nehrozi. utiahne original vstavane radio komponentne repraky ako napr Hertz 165, MAC, PB a podobne ? dalsia otazka ako a kam riesite umiestnenie vyskacov pripadne vyhybiek ? Vdaka
Milan
Chevrolet Aveo 2009 hatchback 1.4 16V 74kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Repro

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak pokud jen decentně, tak stačí jen vyměnit rádio za kvalitnější :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Repro

Příspěvek od ladinek »

Rádio utáhne PB, MMMHertz atd, já bych volil MAC AUDIO, vzhledem k ceně komponentů. Mám v autě dvoje a hrají pěkně, Základ je ,ale vytlumit dveře, uzavřít, jinak to nemá vůbec smysl dělat. Rádio má odhadem 15 W na kanál, musel bych kouknout do chytré knihy a zvukově hraje otřesně :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro

Příspěvek od Eugo »

Mino16v píše:Ahojte, mam taku otazku, vela sa tu popisalo o repro ale takmer nic o radiu. Ake ma orig radio parametre ? RMS pripadne MAX W ? Chcel by som poriesit ako tak hudbu ale iba velmi decentne, cize vymenit repro, vzhladom k velkosti kufra subwoofer nehrozi. utiahne original vstavane radio komponentne repraky ako napr Hertz 165, MAC, PB a podobne ? dalsia otazka ako a kam riesite umiestnenie vyskacov pripadne vyhybiek ? Vdaka
O umiestneni vyskacov a vyhybiek je tu popisane dost treba to tu troska prelistovat.
Co sa tyka radia tak origos si kludne nechaj v aute a kup lepsie repraky,radio ich utiahne v pohode a zvuk bude odost lepsi len nekupuj repraky ktore maju hudobny vykon rms menej ako 60 watt.Ja mam origo radio,repro mac audio a malinky aktivny subwoofer blaupunkt a hra to dost slusne.Ak chces decentne zlepsit zvuk dvere nemusis vytlmovat.Hrat to bude urcite lepsie ako tie papierkace.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Repro

Příspěvek od ladinek »

Teď v tom bude mít chaos :D To tlumení, bych dal určitě.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Mino16v
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 25, 2014 20:20
Bydliště: Slovensko, Partizánske

Re: Repro

Příspěvek od Mino16v »

ladinek píše:Teď v tom bude mít chaos :D To tlumení, bych dal určitě.
neboj, chaos mat nebudem, s hudbou mam trosku skusenosti. ja len potrebujem vediet ako to hra od niekoho kto vymenil repro a radio ponechal original.. poprosil by som teda niekoho kto ma o tomto radiu nejaky manual vPDF kde je vsetko popisane s vykonom a podobne aby ho updatol, ak sa samozrejme da... aby sa dalo od niecoho odrazit pri vypoctoch.. akurat tento tyzden som predal subwoofer modru bodku aktivny, len v aveu nechcem uberat z kufra, preto zacnem s repro...a vdaka :)
Milan
Chevrolet Aveo 2009 hatchback 1.4 16V 74kW
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro

Příspěvek od Eugo »

Mino16v píše:
ladinek píše:Teď v tom bude mít chaos :D To tlumení, bych dal určitě.
neboj, chaos mat nebudem, s hudbou mam trosku skusenosti. ja len potrebujem vediet ako to hra od niekoho kto vymenil repro a radio ponechal original.. poprosil by som teda niekoho kto ma o tomto radiu nejaky manual vPDF kde je vsetko popisane s vykonom a podobne aby ho updatol, ak sa samozrejme da... aby sa dalo od niecoho odrazit pri vypoctoch.. akurat tento tyzden som predal subwoofer modru bodku aktivny, len v aveu nechcem uberat z kufra, preto zacnem s repro...a vdaka :)
v predoslom aveu som menil len repraky a bolo to odost lepsie.subwoofer som nemal.hralo to pekne.takze si myslim ze rozdiel bude znatelny.v popise nemas napisane ake mas aveo a rocnik tak tazko sa bude pisat o parametroch.ale ked chces troska zainvestovat treba vytlmit dvere aj kufor.neviem odkial si ale mozes si dojst vypocut jak to hra mne s origo radiom.ja som od trnavy.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Repro

Příspěvek od Scorpion.11 »

lomngi vyměnil rádio za lepší 2Din a repráky nechal původný a hraje to parádně -i
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Repro

Příspěvek od hoza »

pokud ma zesilovac v radiu maly damping faktor tak sebelepsi repro nepomuze.
Uživatelský avatar
Mino16v
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 25, 2014 20:20
Bydliště: Slovensko, Partizánske

Re: Repro

Příspěvek od Mino16v »

zdravim hosi, chcem vymenit zadne repro, zvraj su tam 4x6 , daju sa take kupit v pohode, otazka je ako ich tam dat, nebude s tym problem lebo ako tak pozeram na tie stare repro tak maju nejake zvlastne uchytenie, na jednej strane su uchycovacie sroby od seba viac vzdialene.. co myslite ?
obrazok je pozicany z anglickeho fora. Vdaka

Obrázek
Milan
Chevrolet Aveo 2009 hatchback 1.4 16V 74kW
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro

Příspěvek od Eugo »

Daju sa vymenit.ja som ich menil ale su to male repro tak som dal 16stky do plata a to je uz lepsie.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Mino16v
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 25, 2014 20:20
Bydliště: Slovensko, Partizánske

Re: Repro

Příspěvek od Mino16v »

daju sa vymenit ale treba nejaku redukciu ? ved original uchytenie je ne-štandardné pokial sa nemýlim a klasicke 4 na 6 repro maju normalne uchytenie napr:

Obrázek

takez redukcia alebo jak..Ď
Milan
Chevrolet Aveo 2009 hatchback 1.4 16V 74kW
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Repro

Příspěvek od hoza »

Já bych tam vložil nějaké packy na origo díry a až na ty packy bych přidělal ten repráček co by mu nepasovali díry. Nějak utěsnil aby ozvučenice byla zachována a je to. Navíc tohle prdítko udrží klidně i 2 šrouby třeba. Ten reprák nemá 10kg to nebude problém.
Ale faktem je že já muziku v autě ještě netunil :mrgreen:
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: Repro

Příspěvek od Eugo »

Treba trosku k tomu fantazie.Kup repraky priloz ich k tym dieram a troska porozmyslaj.urcite na 3 diery to uchytis a stvrtu upravis a je to.
Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Mino16v
Příspěvky: 33
Registrován: pát dub 25, 2014 20:20
Bydliště: Slovensko, Partizánske

Re: Repro

Příspěvek od Mino16v »

jaj uplne ma to odradilo.. korejci jedni... no necham to tak a najblizsie do plata 6x9 a bude pokoj :)
Milan
Chevrolet Aveo 2009 hatchback 1.4 16V 74kW
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“