Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamier,

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Petře ale pozor - za výrobce se považuje ten, kdo výrobek uvádí na trh v EU. Pak na výrobku může, ale nemusí uvádět skutečnou zemi výroby.
V reálu to podle štítku nemáš šanci zjistit, jedině shodit kryt a jestli není něco dalšího uvnitř...
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Reklama
 

Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Petr S. »

Ondrapb píše:Petře ale pozor - za výrobce se považuje ten, kdo výrobek uvádí na trh v EU. Pak na výrobku může, ale nemusí uvádět skutečnou zemi výroby.
V reálu to podle štítku nemáš šanci zjistit, jedině shodit kryt a jestli není něco dalšího uvnitř...
Tohle znám,ale tady je made in Spain. Kámoš má podobnou,trošku lepší funkce a má na ni made in Taiwan.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Jasně, jen jsem narážel na to, že když si zadám u čajňana výrobu X kusů, tak mi to vyrobí pod mou privátní značkou, všude bude "made in Czechia/Slovakia, Deutschland..." a legislativně to bude naprosto v pořádku... :evil:
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
jkodat
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 08, 2016 10:05

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od jkodat »

Ondrapb píše:Nákupů tam se nebojím, ono člověk ani u Číňana nesmí kupovat to nejlevnější, pokuď člověk dodržuje základní pravidla tak je to ok, samozřejmě, vždycky se něco může i tak posrat :)
Drtivá většina drobné elektroniky co tu je je z Číny(vč. 99% produkce Aplu).
Třeba ekvivalent té mojí kamery tu prodává Alza jako Mio s cenou od 6000,- nahoru, samozřejmě bez karty a zadní kamery. Nebo se stačí podívat na kamerov.cz - kamera z čajny za 50usd(1250,- Kč) za 3000,-...
Stejně tak tablety na Alze za 900,- z Ali ty samé za 500,-, myslíš že ty z Alzy jsou vyráběné někde jinde a lépe nebo jde pouze o marži?
Dělal jsem ve velkoskladu elektro, mohl bych tu psát celej elaborát, jak se grafiky od ATI a NVidie kupovaly za 700,- a provádaly za 2800 + DPH, to samé CPU, marže 200% se bere jako minimum..
Koneckonců nemusím chodit daleko, stačí se kouknout sem do inzerce na LEDky, první co na mě vykoukne je obrázek stáhlej z ALI a ujištění že tohle je rozhodně super a néé šit s Čajny :D
Ať kupuješ kde chceš a co chceš, pořád je to z Číny a pak už jen o obezřetnosti a štěstí -i
tak tomu teda nerozumim, delal jsem taky v obchode s IT, velkoobchodni marze jsou max 20-30% a maloobchodni v procentech, zvlast na CPU nebo grafiky...

leda by to byla historie pred 20 lety, protoze ted napr. ani ati neexistuje, koupila je par let zpet amd
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

I když mám AMD Radeon tak je to pro mě vždycky ATI, asi jako když se jdu kouknou do obchodu na Lumii 650 a řeknu Nokia :mrgreen:
Ono spíš záleží na konkrétním "velkoskladu", v ED´systému ty marže byly opravdu brutální a to ještě v době kdy místo Daewoo se tu už pěkných pár let prodával Cheevy.
Samozřejmě, ta situace teď může(bude) být jiná, ale myslím že skok ze 400% na 25% opravdu nenastal.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
jkodat
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 08, 2016 10:05

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od jkodat »

no vem si, ze když se grafika v MO prodava s 10% marží za 4 tisíce, tak kdyz výrobní cena je třeba 2500, tak tam moc prostoru nezbývá...
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Ondrapb »

Hele, já z toho vypadl před 4 rokama, předtím jsem v tom byl 5 let a ta cenotvorba tam fungovala pořád stejně...
My jsme měli třeba běžně ceny na netu(doporučené od výrobce + 10%(Česko přece)), prodávali jsme jen na IČ subjektům s odpovídajícím ŽL a pro ty byla sleva 5-25% dle odběrů. Co jsem byl v kanclu tak jsem do nákupů/prodejů pořád náhled.
Zboží šlo na paletách přímo od výrobců(Asus, Gygabite, cokoliv) a dál se to vyskladňovalo(jednu dobu hodně pro Alzu - tou dobou jeden z X malých e-shopu o pár lidech, pak skončilo brněnské BGSLevi, Alza převzala některé lidi, kontakty a začala si napřímo dovážet sama-to je 9 let nazpět když jsem začínal)
Samozřejmě, Alza s Mallem jsou teď někde úplně jinde, ale nemyslím že by chtěli hroutit cenotvorbu na kterou navázali a která jim maximálně vyhovuje.
Věř mi, pro importéra je to sice legislativně(celnice, FU atd.) náročnější ale ty peníze jsou o to lepší ;)
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Vavera
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 17, 2017 14:20

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Vavera »

Ahoj, moc se v tom nevyznám, takže najde se někdo trochu zkušenější co by mi mohl doporučit kvalitní autokameru za rozumnou cenu? :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Richard »

Já dostal k narozeninám kameru v zrcátku Lamax c5 dual, ta je zakomponovaná do druhého zrcátka s displejem co se připevní na stávající, kamera je nastavitelná, full HD a záznamy celkem jdou. Velká výhoda je i zadní kamera která je součástí a nahrává se video zepředu i zezadu. Má G-sensor tak se při havárii záznam uzamkne a když připojíš jeden kabel i na couvačky tak pokud couváš máš v zrcátku na displeji ten "couvací žebřík" Jsem docela spokojen. A cenu si zjisti, já to měl jako dárek.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od hladolef »

Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Vavera
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 17, 2017 14:20

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Vavera »

Díky za tip, koukám na to a nevypadá to špatně. Rozhodně o ní popřemýšlím a nebo pak jsem ještě koukal na truecam a6, ta má jak přední, tak zadní kameru. Ceny obojího jsou přibližně stejný.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Richard »

Zatím jsem narazil na jednu věc, která mi trochu vadí na té kameře. Já osobně displej na zrcátku vypínám, no a když chci nějaký soubor "uzamknout" zmáčknu tlačítko mode a rozsvítí se ten displej. Soubor se však neuzamkne, musím to zamykací tlačítko zmáčknout až po rozsvícení displeje na zrcátku znovu.
Druhá věc, chce to určitě dobrou , rychlou kartu Class 10 přece jen se ukládá video ze dvou kamer najednou. Nějaké video z ní mám, ale jsou dost velké 5 minut = 380 mega a ukládá to v mp4.
Příjemné je, že si obraz ze zadní kamery můžeš "otočit" tak se ti obraz na displeji zrcátka zobrazuje jako v zrcátku a tak tě to nemate když na to koukáš....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Vavera
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 17, 2017 14:20

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Vavera »

Tak to zní celkem dobře. To že musíš zmáčknout to tlačítko 2x není zas takovej problém si myslím. S kartou počítám. To je jasný, že bude potřeba karta s rychlým přenosem. A to s tím “otočením“ obrazu je super věc. Jsem ani nevěděl, že něco takovýho existuje. :) Opravdu o tom popřemýšlím, je to za celkem rozumnou cenu.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Richard »

a ještě něco, má mít nejaký hlídací režim, takže když od auta odejdeš a někdo do něj vrazí zapne nahrávání, ale nepřijde mi to možný, protože ani ne po minutě bez napájení se vypne hlady ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Vavera
Příspěvky: 12
Registrován: úte led 17, 2017 14:20

Re: Kúpa Auto kamery - poznatky, informácie, zábery s kamie

Příspěvek od Vavera »

Co jsem tak slyšel tak se do těchto kamer nedávají baterky o velký kapacitě z toho důvodu, když na to v létě svítí sluníčko, tak aby se nenafoukla a nebouchla. Každopádně díky moc za pomoc. Už jsem jí objednal.
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“