Kontrolka motoru-foto teče olej.

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
JuriCze
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 11, 2016 17:54

Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od JuriCze »

Zdravim mohl bysme mi někdo poradit předběžně co b to mohlo být za problém ?
Kontrolka závady svítí tady je to celý od oleje.
To auto mám v plánu kupovat tak by mě zajímal váš názor co to může být. Od nejhoršího po nejmín závážné...
Jinak je to 1.4 wtcc edice , rv 2008 120tis nalítano.(poctivých sem si jist. ) a bylo by to za 70 tisíc.
tady foto:


Obrázek

Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Richard »

řekl bych že ti to teče pod víkem ventilů, chce to nový těsnění - je gumový, ale kup originál a dej to ještě do trochy takovýho černýho silikonu - těsnění na motor to je celkem běžné a odstraníš to za pár kaček tak do 500,-

kontrolka motoru - grilovaný kuře může mít víc příčin a chce to zjistit diagnostikou proč svítí
může to být: lambdy, nějaký čidlo, zapalování ale i problém s hlavou válců, myslím že na ventily byly nějaký svolávací akce, (na benzíny)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
JuriCze
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 11, 2016 17:54

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od JuriCze »

Super dík moc za rychlou odpověd. diagnostiku urcitě provedem, tohle bylo spíš předbězný. Kdyby měl někdo ještě nejaké postřehy budu za ně rád.
Uživatelský avatar
atalas
Příspěvky: 9
Registrován: ned črc 20, 2014 10:55
Bydliště: Vyškov

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od atalas »

Ahoj, ničeho se nelekej .. u Lacettek je to běžná věc :) zrovna řeším stejný problém normálně si sežeň gumové těsnění :) a také silikon na vyšší teploty (stačí tuším i do 280) takový černý je. A grilované kuře je z naší branže denní chleba :D speciálně lacetti trpí na EGR ventil (pravděpodobně máš již elektronický) takže kovovou záslepkou sice zamezíš sajrajtu do sání, avšak systém to bude stále brát jako nefunkční, takže doporučuji potom se servisákem to pořešit elektronickým deletem z ŘJ a budeš mít klid :) .. u STK na emisích bude rozdíl stále v toleranci od 0,2 - 0,4 ke stávajícím hodnotám, se zahřátým motorem, takže úplně bez obav a motoru to prospěje. :) (nejčastěji se vyskytuje kolem 100 000km +-.. také to může být lambda sonda časem, což by stačil kvalitnější benzín a trošku to pořádně prohnat aby se čidlo vypálilo a měl by být také ok .. aa pokud váha vzduchu tak tam bych čištění raději vynechal (komplikované a dost velká pravděpodobnost narušení = rovnou vyhodit) tam by nezbývalo než koupit novou (cena kolem 2-3k) ale viděl jsem i za 1700 .. takže to chce spíše dost hledání. Hodně štěstí :) s největší pravděpodobností to bude ten EGR :) což není žádná věda.
Chevrolet Lacetti hb rv. 2005 1.6/83kw - variant 2 performance|MRJM tuning|OZ wheels|JBL soundsystem|SIGMA - 60mm|exhaust German HMS-Klappenabgasanlage|
Uživatelský avatar
Mirdas
Příspěvky: 116
Registrován: ned čer 05, 2011 16:39
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Mirdas »

Zdravim taky mi začal nedávno téct olej takže taky budu přetěsnovat :D Jinak ta kontrolka mi svítí už asi 5 let :D Diagnostika píše lambda 2 ale kašlu na to emisemi sem prošel v pohodě .)
Daewoo Nubira III 1,8CDX 90kw 122koní ----- http://mirdas.rajce.idnes.cz/Nubirka/
Ford Fiesta 1,25 Zetec 55kw
http://fotozigo.mypage.cz/
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Wolf12345 »

Zdravim můžu se zeptat?taky mám problém s tou kontrolkou už mi svítí nějaký ten pátek,nejdříve auto vcelku nic nedělalo po nějaké době ale zlobí čímdál víc,občas se mi během jízdy rozsvítily všechny kontrolky jako když startuju a zablokoval se mi volant+občas to nemělo takový tah,při rozblikání kontrolky se auto začalo poklepávat a při úplném rozsvícení jelo zase normálně,známejm si myslel jen nějaký kontakt,kostru nebo něco tak to prošel,pročistil nicméně se problém objevil po nějaké době znovu a auto opět zlobí čímdál víc,minule mi večer při jízdě zhasli světla,zastavil sem a po minutě koukání jsem se rozjel aspoň abych nestál jak debil a v tu chvíli se světla znovu rozsvítily a pak už nebyl problém.přišlo mi že se kontrolka rozsvicela většinou kousek po startu (vyjetí od baráku apod.) po nějakém zahřátí motoru už většinou nebyl žádný problém...nevíte někdo co by mohlo zlobit?děkuji za jakékoliv rady!!
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od honza72 »

Ořech spínací skříňky, už to má za sebou....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Wolf12345 »

honza72
To byla odpověď pro mě?pokud ano moc děkuji za radu
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od honza72 »

Jo, jo. :D
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Wolf12345 »

Tak ještě jednou díky za radu ;-) myslíte že to bude opravdu ono?
jen se ještě ze své zvědavosti zeptám kde ho najdu?neni někde u pojistkový skříně? jsem přes auta amatér :-) opravu samozřejmě udělá známej mechanik
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Richard »

ořech tak se říká té el. části spínací skříňky a tedy je její součástí - oddělitelnou. Bývá zdrojem různých a těžko vysvětlitelných elektroporuch. Tedy najdeš ji na spínací skříňce ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Laco71 »

Šak popod tesnenie víka ventilov olej CHČIJE jak hovado !

Ako radia pretesniť silikonom .

A prečo si unik oleja spajaš s rozsvietením kontrolky check engine ???

Ja v tom nevidim , žiadnú ale naozaj žiadnu suvislosť.
Wolf12345
Příspěvky: 19
Registrován: sob črc 04, 2015 12:04

Re: Kontrolka motoru-foto teče olej.

Příspěvek od Wolf12345 »

Laco71
Komu prosimte odpovidas?jestli me tak si to prosim precti jeste jednou,ja nemam problem s vychcanym olejem,ty fotky nejsou ode me ;)
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“