Daewoo Matiz unik paliva

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
sergej72
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 01, 2016 10:04

Daewoo Matiz unik paliva

Příspěvek od sergej72 »

Zdravim. Potreboval by som poradit. Pri tankovaní doplna (na prve vypnutie tankovacej pistole), zacne spod auta v oblasti nadrze tiect resp. kvapkat benzin. Za hodinu vytecie cca 1 liter. Auto som kupil z bazaru a tam mi povedali, ze je to prepadova rurka na benzin, tadial vyteka ked je vela benzinu v nadrzi. Nadrz je 32 litrova a ja som tankoval 28 litrov. a tecie. Ak sa dostane ukazovatel stavu paliva na cca 3/4 obsahu v nadrzi - uz netecie. Neviete mi povedat co to moze byt? To nemozem natankovat ani plnu nadrz? Auto je Matiz 1,0 (995,00) r.v. 2004. Vdaka za odpoved.
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Daewoo Matiz unik paliva

Příspěvek od Honza K. »

Úplně stejně se mi projevovala děravá hadice mezi hrdlem pro tankovací pistoli a nádrží. Pomohla výměna té hadice...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Daewoo Matiz unik paliva

Příspěvek od palikx »

presne tak
kdyby neco mam ji novou
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
sergej72
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 01, 2016 10:04

Re: Daewoo Matiz unik paliva

Příspěvek od sergej72 »

Vďaka za radu. Tak som Matíza včera zaviezol späť do bazáru (veď je tam polročná záruka na skryté vady), aby mi tú hadicu vymenili. Lenže zase sa predajca vyhováral, že tam nič prasknuté nebolo, už to raz mali rozobraté, a vraj je tam prepadové potrubie kadiaľ prebytok benzínu vyteká. Ale až 3 litre???? Tak som predajcovi povedal, že nádrž je 32 litrová a ja som tankoval cca 28 litrov a vytiekol benzín. Vraj je nádrž len 25 litrová?! Stále sa vyhovárajú na nádrž a prepadovú rúru. Koľko litrová je vlastne nádrž? Ja mám Matíza 4 valec, 995 cm3, 47 kW, r.v. 2004.
Ale veď je to somarina aby som nemohol natankovať plnú nádrž?! Ani po prvé vypnutie tankovacej pištole.
A to isté sa mi deje s nádržkou na ostrekovač skiel. Tiež nemôžem naliať vodu až po hrdlo lebo tečie. Vraj je tam tiež prepadové potrubie! Vie mi niekto povedať ako to vlastne je s nádržou na palivo a s nádržou na ostrekovanie?
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Daewoo Matiz unik paliva

Příspěvek od Honza K. »

Vracím se k mé poruše... Vytékal mi benzín víc, když auto bylo skloněné vpravo, tj. pravá stana byla níž.
Dírku jsem měl zcela nepochopitelně v horní části výše zmíněné hadice, tj. v místě, kdy by se opravdu těžko udělala nějakým "úrazem" při provozu a dírka byla k nalezení až po demontáži hadice, jinak nebyla vůbec vidět.
Nyní tankuji bezpečně do plna, nikde ani kapka. Benzín téct nesmí.

U Lacetti je nalévací hrdlo do nádržky k ostřikovači zasunuté do nádržky a úplně to netěsní. Takže kapalina do ostřikovače mi vytéká, pokud naliji i do hrdla - hrdlo vyteče...
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“