Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lexar
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 13, 2016 21:04

Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Příspěvek od Lexar »

Zdravím všechny,
od montáže rádia se dějou divný věci. Nevím co s tím...

1) utavený kontakt baterie (+) .

2) Startér nestartuje. pouze cvakne a sníží se svítitvost přístrojovky jako při vybité baterii (baterie 5 měsíců stará). Abych nestartoval tk roztlačuju. a po pohasnutí či snížení ešnergie v obvodu musím zahýbat právě plusovými kabely na baterce, abych mohl nastartovat na roztlačení.

3) Za jízdy při zaplém rádiu. sešlápnu brzdu nebo bliknu dálkovýma světlama, rádio a palubovka zhasne a hned se rozsvítí (rádio vypne zapne), jakoby dostávala elektronika nějaké přepětí či co, ale napadlo mě že by to vyhodilo pojistku.

4) při vylézání z auta a nastartovaném motoru mi oloupané dveře probíjí... :O

Zkoušel jsem tohle konzultovat s kámošem mechanikem a on sám neví...

Netuším kde by mohl být problém.
Snad někde zkrat či co nebo se mi někde dotýkají dráty nebo něco napojeného špatně.

U startéru když jsem juen zkoušel zahýbat kabelama, přímo na něm, tak startér fungoval a tyhle problémy přestaly. Pak z ničeho nic se startér opět začal sekat a vše vyvádělo takovéhle krávoviny.

Kdo ví a může poraďte mi prosím... :( :(
nevím jestli jsem ojedinělý případ. Už se mi matiz zdá jak transformers... Dělá si co chce...

Díky
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Příspěvek od Honza K. »

Kontakt baterie určitě není v dobré kondici. Vyměnit, namazat vazelínou, pořádně utáhnout...

Probíjení dveří je hodně divná věc, vlastně nesmysl. Napětí 12 V nelze vnímat, jedině že by probíjely vysokonapěťově kabely do karoserie, ale to by spíš auto nejelo... Určitě by to nesvědčilo žádnému elektronickému obvodu v autě...

Zkontrolovat ukostření všech kostřicích bodů v motorovém prostoru a raději u celého auta.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Příspěvek od Kristian_PM »

Honza K. píše:...Probíjení dveří je hodně divná věc, vlastně nesmysl. Napětí 12 V nelze vnímat, jedině že by probíjely vysokonapěťově kabely do karoserie, ale to by spíš auto nejelo... Určitě by to nesvědčilo žádnému elektronickému obvodu v autě...

Zkontrolovat ukostření všech kostřicích bodů v motorovém prostoru a raději u celého auta.
Mne robí Matiz niečo podobné - za suchého počasia po vypnutí zapaľovania (vybratí kľúčika) a vystupovaní z auta karoséria neskutočne kopne. Čo by sa s tým dalo robiť? Kostriace body som prebrusoval, nepomohlo... Vopred ďakujem za radu. ;)
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Příspěvek od Mikeš »

Otevři dveře,než vystoupíš z auta chytni se kovové části dveří,teprve potom došlápni na zem ;)
Když to budeš dodržovat nic Tě kopat nebude :D
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz 98 0,8 KLYA stávkuje elektronika

Příspěvek od palikx »

podle me kostrici kabely a ukostreni motoru a samozrejme kontakty na baterce.
navic se objevuji novinky v podobe zoxidovanych spoju mezi kontaktem-ockem a kabelem.velke prechodove odpory ohrate kabely nefunkcni polovina auta.urcite zacit tam.
a pak vytahnout radio a zkontrolovat kam je pripojene tam bude taky nekde chyba nebo nebude poradne ukostrene.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“