Vypínání motoru za jízdy a rozsvícení kontrolky check

Moderátor: Blue Lanos

TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Vypínání motoru za jízdy a rozsvícení kontrolky check

Příspěvek od TurboČmelda »

Tak chlapi dnes jsem sehnal novej kabel od cívky k rozdělovači :-) Namontoval :-) nejelo protože včera za tmy jsem špatně vrátil rotující palec dal sem ho blbě :-) mám značku DAS a ten má na sobě drážku nejde dát jinak musí jít nasunout velmi lehce :-) poté auto hned chytlo bez problému..Po menším projetí cca 2km sem auto odstavil na kraj a nechal bezet na volnoběh a asi po 1 minutě lehlo :-) a to nemelo auto zadný otřes(stálo) pak sem asi 5x skousel točit a nic až na po 6 :-) Sem z toho zmatený :-)

Je nějaká možnost ještě něco prověřit ? Jak třeba přímo tu opto závoru změřit ? Kabely sem všechny porozpojoval a očistil všechno je ok .

Na diagnostice byla závada snímač otáček váčkové hřídele.
Reklama
 

TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Vypínání motoru za jízdy a rozsvícení kontrolky check

Příspěvek od TurboČmelda »

Chlapi a zvládnu sám tu výměnu rozdělovače? nemusí se tam potom něco nastavovat pootočením rozdělovače? předstih apod. ? Nebo to jen klasicky vymeňim zandám a jedu dál ?

Našel jsem chlápka tady u nás co ho prodává za 1000,-Kč z matize co byl bouraný na prdel.


edit: teď jsem absolvoval jízdu s matýskem do obchoďáku :-) Neumřel :-) čili zvládl 10 km bez problémů :-) divné dříve to už udělal ... Po cestě zpátky mě ještě napadlo jej protáhnout :-) Tak jsem mu dal čočku trošku na dvojku 50km/h a na trojku 90km/h hodně vysoké otáčky :-) z výfuku po příjezdu jeste pri protůrování vyšel černý kouř snad mu to trošku prospělo vyhnání pavouků s výfuku :-)
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Vypínání motoru za jízdy a rozsvícení kontrolky check

Příspěvek od TurboČmelda »

Takže na radu palikxe sem se rozhodl, že vyměňím celý rozdělovač mám ho možnost mít za litr sice je jetý ale funkční prej.Tak jak se k tomu dostanu a vyměňím to tak udělám menší foto dokumentaci a pak vám to sem dám :-)
TurboČmelda
Příspěvky: 57
Registrován: úte úno 04, 2014 20:07
Bydliště: Moravskoslezský kraj :-)

Re: Vypínání motoru za jízdy a rozsvícení kontrolky check

Příspěvek od TurboČmelda »

Ahoj :-) Tak dneska jsem vyměňul komplet rozdělovač :-)
Sehnal sem jetý za 1000,-Kč při předání sem se divil .-) byla to značka MANDO čili velká výhra :-) Namontoval jsem jej a na první šup matýsek chytl. A pak jsem ho testoval ujel jsem 20km a semtam stál čili hodinu byl nakpnutý motor a zatu dobu sme ujel 20 km a ani jediný zásek ani chcípnutí :-) Takže za mě zatím luxus :-) + ještě borec k tomu mi dal vysokonapěťové kabely.

Takže chcípání za jízdy na volnoběh škytnutí motoru a rozsvěcování kontrolky chceck bylo díky rozdělovači.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“