Jiskření zapal. kabelů

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
milkofi93
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 24, 2015 18:52
Bydliště: Uničov

Jiskření zapal. kabelů

Příspěvek od milkofi93 »

Dobrý den,
před pár dny mi začal haprovat matízek (1999, 0.8). Při jízdě auto skákalo jak žaba, po vypnutí motoru a opětovném nastartování problém fuč. Ráno chci odjed a problém zase ten stejný, vypnu nahodím, ale problém stále trvá. Zdá se mi že prcek jede jen na dva válce. Tak jsem vyměnil svíčky (byly snad původní). Svíčka ve třetím válci byla mokrá takže asi neházela. Bohužel svíčky nepomohli, večer jsem natočil kouknul na dráty a ejhle vánoční stromek blikalo to tam jak stroboskop. Vyměnil kabely a pořád tosamé.
Otázka zní mám nadále pokračovat v elektronice, nebo jdu špatným směrem? Nemůže to být třeba někde špatně ukostřený nebo něco?
Jen chci dodat že máme spolu naježděných 65k a kromě pravydelné údržby žádné problémy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jiskření zapal. kabelů

Příspěvek od Richard »

Pokud ti kabely dělají "stroboskop a vánoční osvětlení" jsou špatné, dát pořádné kabely, nejlépe originální, já sice nějakou dobu zde propagoval kabely Sentech, ale vydržely asi 3 roky a začaly blbnout, dal jsem tam původní, jakoby na zkoušku a už tam jsou asi 2 roky :D tedy autu je cca 17 let, a 3 roky tam byly jiné kabely, jinak ty původní origo fungujou 14 let ....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
milkofi93
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 24, 2015 18:52
Bydliště: Uničov

Re: Jiskření zapal. kabelů

Příspěvek od milkofi93 »

Tak to bylo rozdělovačem. Koupil jsem nový víčko a jede. Ty původní kabely byly všelijak mastný a asi jen hledali cestu ke kostře.
Kabely jsem koupil Tesla tak když už tam jsou tak je tam nechám snad něco vydrží. Přiznám se, v tomhle jsem naprostý amatér, takže radost že nemusíme do servisu veliká :P
Jinak díky za odpověď...
Uživatelský avatar
Kristian_PM
Příspěvky: 280
Registrován: pát srp 31, 2012 17:55
Bydliště: Beladice (SR)

Re: Jiskření zapal. kabelů

Příspěvek od Kristian_PM »

Rozdeľovač je Achillova päta Matiza :cry: ale tak vyriešil si, Tesla káble máme aj my takých 30 tisíc km momentálne a nie je problém.
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2000 (strieborný) - 126 000 km V/RS
Daewoo Matiz SE 0,8 - 2001 (strieborný) - † 226 492 km
Volkswagen Golf IV 1,4 - 1998 (tmavomodrý) - 202 000 km
Fiat 600D 0,8 - 1964 (fialový) - 90 000 km
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“