Čidlo teploty motoru

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Čidlo teploty motoru

Příspěvek od Petr II »

Zdar chlapi, potřeboval bych pomoc:
Dneska mi spravovali nefunkční dobíjení - stálo mě to 3000Kč(můstek,ložisko) a zjistil jsem, že mi nefunguje ukazatel teploty. Tak než tam budu zítra volat, potřeboval bych vědět kde se to čidlo v motoru nachází.

Ď
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Rád bych Ti poradil, ale nevím. Každopádně čidlo měří teplotu vody, alespoň myslím.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Ivan píše:Rád bych Ti poradil, ale nevím. Každopádně čidlo měří teplotu vody, alespoň myslím.
No právě potřebuju vědět kde se nachází, abych se mrkl jestli není rozpojený konektor, nebo jestli není to čidlo vadné.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... c&start=15

Tady na tom odkaze najdeš tema ve kterem sme s palikxem řešili to samé zboku nasazazený konektor (z BOKU!vypadá jako obyčejný autokonektor v plastovem krytě s dírou z boku) dostaneš ho tam s těží zespodu ale pokud máš hubené ruce tak i z vrchu, doporučuji ho zajistit šikovně silikonem nebo něčim, mě vypadl sám...
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

díky Oldo
byl to jeden drát pod alternátorem - chlapi ho tam zapomněli zapoji, teď je už vše OK :-)
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Jo Jo ale nemuseli ho odpojit zamerně je tam tak nešikovně že ho při dolování altiku vytahneš ani nevíš jak.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Petr II píše:díky Oldo
byl to jeden drát pod alternátorem - chlapi ho tam zapomněli zapoji, teď je už vše OK :-)
Všechnu slávu palicxsovi, dokud mi to neřekl tak sem jezdil 3-4 měs. bez budíku, vyměnil termostat a 1xrozdělal palubku :oops: :lol: :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Olda píše:
Petr II píše:díky Oldo
byl to jeden drát pod alternátorem - chlapi ho tam zapomněli zapoji, teď je už vše OK :-)
Všechnu slávu palicxsovi, dokud mi to neřekl tak sem jezdil 3-4 měs. bez budíku, vyměnil termostat a 1xrozdělal palubku :oops: :lol: :lol:
To já jsem o tom čidle věděl, ale potřeboval jsem zjistit kde se nachází. Osobně jsem ho neviděl, ale leze z něho jeden drát.
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

Petr II píše:
Olda píše:
Petr II píše:díky Oldo
byl to jeden drát pod alternátorem - chlapi ho tam zapomněli zapoji, teď je už vše OK :-)
Všechnu slávu palicxsovi, dokud mi to neřekl tak sem jezdil 3-4 měs. bez budíku, vyměnil termostat a 1xrozdělal palubku :oops: :lol: :lol:
To já jsem o tom čidle věděl, ale potřeboval jsem zjistit kde se nachází. Osobně jsem ho neviděl, ale leze z něho jeden drát.
Já jsem se domníval, že čidlo pro jednotku dává nějakou hodnotu, a z té počítá rj jak směs tak signál do budíku, taky sem hledal kam patří ten kabel, ale v životě bych netušil že na takový kolík :shock: :lol:
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Calt
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 23, 2009 12:43

Re: Čidlo teploty motoru

Příspěvek od Calt »

Díky, bez vás bych to čidlo asi nenašel! Ukazatel teploty sem měl na nule od tý doby, co sem si nexíka koupil. Fakt stačilo zapojit jeden vypadlej kabel.
Alternátor sem sundavat nemusel, ale byl to boj, dostat konektor na ten kolík.
Daewoo Nexia, 1.5 DOHC, sedan, r.v. 97
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“