Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od juso »

Vcera som si bol vyskusat okruh v Orechovej Potoni. Prvykrat.
Moje pocity: Cruze v beznom vyhotoveni (LT bez dalsich uprav) sa na okruh velmi nehodi. Bolo citit vysoku hmotnost a v kazdej zakrute som s nim musel bojovat. To co standardne vyhlasujem za tvrdsie pruzenie (ake nase Cruzy maju) mi prislo prehnane makke (ale to sa da na okruhu ocakavat). Okrem zakrut sa to prejavovalo vyrazne pri prudkom brzdeni a najme pri brzdeni za prejazdom horizontu, kde odlahcene auto uplne plavalo a dobrzdit pred zakrutou a dostat sa pritom do idealnej stopy bola uplna magia.
Cely cas som musel mysliet na to, ako davam zabrat gumam. Po 30 minutach boli hodne teple, smrdeli a po celom obvode sa na nich tvorili zmolky. Tiez bolo vidiet, ze su z boku chytene aj asi 1 cm mimo behuna (co asi znamena, ze ich vysoky profil sposobuje, ze sa v zakrutach dost deformuju a dotykaju sa trate aj castou, ktora na to asi nie je primarne urcena). Odhadujem, ze este dalsie 2 hodinky takeho jazdenia a mozu ist do kosa (teda do separovaneho odpadu).
Napriek tomu som si to s Cruzom uzil. Bolo to super stravenych 30 minut a hned by som siel znova. Ale asi na nejakom inom aute, aby som si svoje nenicil.

Ake su vase skusenosti s Crozom na okruhu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od tomask »

30 minut si jazdil a brzdy v pohodě ????
Tak co jsem jezdíl já tak jsem odjel maximálně 2 kola na seriovce a musel jsem zaparkovat, brzdy skoro nebrzdili -P
Ani bych se nedivil že budeš mít zvlněné kotouče.
Na okruh zo seriovkou nemá smysl, víc adrenalínu si užiješ na Okreskách.
Jenom mysli na brzdy, aby tě nepřekvapili že jednou nebudeš moct dobrzdit.
Pneu zničíš koupiš novou ale nedobrzdíš a už nejezdíš ;)
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od Kjub »

Zaujimave infosky spravania sa Cruza na okruhu...Krasne to odhali jeho slabiny...ale skuste ist na okruh s nejakym seriovym VW, to by dopadlo este horsie (teda ak by neslo o nejake GTI). Je uplne jasne ze to chce nemale upravy auta, aby malo zmysel jazdit na okruhu. Ale super info, tuto temu si budem rad citavat :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od chevyman »

No já mám zkušenost z okruhu v Brně - kde mně svezl při WTCC taxi jízdách Rasťo Chvála s CRUZEM dieselem 110 kW a musím říci, že až tam jsem poznal kde je hranice toho auta a i on říkal, že na seriovku s normálníma gumama je to dobře nastavené auto. Jinak, když jsme ta auta na okruh vezli tak měla úplně nový pneu, po pár kolech byly na hadry a to je jak říkal "šetřil"..... Takže to co jsi jezdil ty tak to rozhodně nebylo na hranici podvozku a rozhodně jsi se k limitu dostal tak na 60-70%. Do tý doby jsem si taky myslel že to s autem docela umím.....
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od juso »

Ono zas aj ten diesel ma o dost vyššiu hmotnosť na predných kolesách, tak aj gumy to musí ničiť vyrazne viac.
Co ma ale prekvapilo, že pri pohľade na gumy som mal pocit, že zadné dostali zabrať viac. Boli viac zozmolkovatene.
Celkovo sa auto počas jázd správalo vcelku neutrálne. Ani vyslovene nedotacavo ani pretacavo, ale tak akoby sa smykalo zo zákruty von bokom.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od mzprx »

Ja som si zajazdil na slovakiaringu s Camarom.
Po pohlade na gumy som si povedal, ze toto asi casto skusat nebudem. (kus stoji okolo 700 EUR :shock: :cry: )
Camaro sa na okruhu sprava uplne v pohode, zataca, neplava, brzdi dostatocne.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od pejee »

a má to vůbec cenu si takhle "ničit" auta? ..neřeknu, kdyby na to byly stavěné, ale žádné sporťáky to nejsou..nechci vám tady kazit radost ale nedá mi to :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
mefi100
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 22, 2012 17:38
Bydliště: Brno

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od mefi100 »

Já jezdil v Brně Nissan 350 Z nové pneu po 20 kolech ko .Jinak si myslím že auto se tam neničí kromě gum a spojky :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - 91Kw-124 Ps-170 Nm
K&N
Ford Focus 1,6 TDCI
Audi A3 1,9 TDI
Nissan Micra 1,2 i
Opel Astra 1,6 i
Seat Cordoba 1,4 i
Čtyřkolka CF 510 long 4x4
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od pejee »

To bys musel jezdit jako sváteční řidič, aby se nic neničilo :D ..Předokola není stavěná na velký reid kol, neboť ta náprava co řídí je současně hnací, vem si do ruky poloosu, ohni ji "jako by zatáčelo kolo" a představ si, co se děje... Navíc, čím menší rychlost, tím lehčí zpřevodování a tím větší krouťák na kolech, takže tady při každé akceleraci ve velkém reidu na dvojku z malé rychlosti dostávají neskutečně větší nápor než při lehké zatáčce na čtyřku ve 140km/h... Ale je to věc názoru, já to nikomu neberu, já to přeci platit nebudu a pokud ten "okruh" přijde někomu úžasný, tak proti tomu také nic nemám...
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
mefi100
Příspěvky: 131
Registrován: čtv bře 22, 2012 17:38
Bydliště: Brno

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od mefi100 »

Já bych taky s Cruzikem na okruh nejel jen jsem měl tu možnost tak jsem ji využíl -i

Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - 91Kw-124 Ps-170 Nm
K&N
Ford Focus 1,6 TDCI
Audi A3 1,9 TDI
Nissan Micra 1,2 i
Opel Astra 1,6 i
Seat Cordoba 1,4 i
Čtyřkolka CF 510 long 4x4
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od pejee »

však já neříkám, že zrovna ty jsi někde jezdil :D to jsem myslel tak všeobecně :) s 350z, gtr bych to zkusil, to už jsou sportovnější auta :)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od smire666 »

juso píše:Co ma ale prekvapilo, že pri pohľade na gumy som mal pocit, že zadné dostali zabrať viac. Boli viac zozmolkovatene.
Vzadu je iba vlečená náprava, preto boli zadné také rozbité 8)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Jazdili ste so svojim Cruzom na okruhu?

Příspěvek od radgosk »

To, ze cruze na okruh nepatri sa dalo zistit do 1 tyzdna od kupy. Zadna naprava slabucka - iba aby sa mali kde kolesa tocit, do zakrut to dost odskakuje, ale kazdopadne ked mi niekto pozici toho svoja Cruzika, tak neodolam a rad si na okruhu zajazdim :PP:
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Pokec“