Denní svícení

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Dík Ivane :cry:
Já se rozhodoval jaké světla ale nechtěl sem nějaké přídavné. tyto jsou decentní a nejsou na autě zhasnuté moc vidět.
Reklama
 

S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

Každý světla nemužou bejt na denní svícení,je to na nich přímo napsaný když jsou na denní je tam LR. Pokud tvuj kámoš je policajt tak toho asi moc neví.

Za každý jiný pokuta až do 2tis.
Můj nový web o nexii
Http://nessi-gsi.kvalitne.cz
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Franta P. píše:Dík Ivane :cry:
Podívej, můj názor Ti může být jedno, hlavně, že jsi sám spokojený. Já nechápu, proč jsi to tam vůbec dával, když máš světla. Kdybys měl vyklápěcí "mrkačky", tak pochopím, že vyklopená světla ruší design auta a aerodynamiku... tam bych to pochopil... u Nexie ne.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já si nechci opotrěbovávat ty xenony. jinak bych je tam taky nedával
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Já jsem nikdy nepochopil skutečný význam světel na denní svícení. Každé auto je z výroby vybaveno světly, které svítí i přes den, tak nevím, proč bych měl kupovat a montovat na auto nějaké další heblo.
To zas vymysleli lobisté firem, které to začly vyrábět, aby měly další zisk. A lidi jsou blbí, že jim na to skočili. ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Asi proto, že světla pro denní svícení mají jednak o dost menší příkon než potkávačky, druhak nesvítí zbytečně světla vzadu, třeťak bývají zapojená tak, že po vypnutí zapalování zhasnou...
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

Světla pro denní svícení prý mají menší spotřebu,nesvítí zadní světla a tím je nižší spotřeba pohonných hmot. Ten kdo má xeony šetří žárovky, proto že těm nejvíce škodí časté zapínání.
:lol: to je moudro, co ? :lol:
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Se světlama pro denní svícení poklesne spotřeba PH nejméně o 1l/100km. :lol: :lol: Se mi líbí, jak všichni skočili na ten žvást o snížení spotřeby. A s těma žárovkama? Hmm, mám auto už skoro 11let, najeto nějakých 115t a dosud jsem neměnil ani jednu žárovku v zadních světlech. ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Reinkarnace Docenta píše:Asi proto, že světla pro denní svícení mají jednak o dost menší příkon než potkávačky, druhak nesvítí zbytečně světla vzadu, třeťak bývají zapojená tak, že po vypnutí zapalování zhasnou...
Hm, koukám, že samé výhody :lol:

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

SkylineGTR píše:Se světlama pro denní svícení poklesne spotřeba PH nejméně o 1l/100km. :lol: :lol: Se mi líbí, jak všichni skočili na ten žvást o snížení spotřeby. A s těma žárovkama? Hmm, mám auto už skoro 11let, najeto nějakých 115t a dosud jsem neměnil ani jednu žárovku v zadních světlech. ;)
:D to máš kliku, já měnil asi 5 ks od roku 1960 a to počítám do toho i prskolet :D
ale o tom to není. Nějaký odborník spočítal nějakou úsporu PH , ale ..... 0 od nuly pojde, světla pro denní svícení zaplatíš v ceně vozu a úspora za PH je v pr....... no prostě tam.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Ono, ani tie xenony zas tak rychlo neodidu. Startujem denne min. 4x, samozrejma ze zapinam svetla a pocas 3 rokov som este nemenil vybojku. A keby aj, jej cena je okolo 1000-1500. Ziarovky na nexii som uz menil hodne krat a to hlavne koli tomu, ze som chcel skusit nejake lepsie :lol: , takze tie ma stali uz viac ako tych 1500. Co satyka uspory paliva, tak to pre jednotlivca je nezmysel, aj ked globalne by to mohlo dat nejake cislo.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

To že to zmenší spotřebu je blbost.
Pro mě výhoda je ta že nemusim myslet na zapínání světel. Ty diodové světla mají mýkon max 2W tátovy na vectre 1W. šetřim xenonové výbojky Která stojí 1500 oproti H4 za 80kč. Jelikož mám na autě dost el. spotřeby Muzika neony atd tak mepotim tak baterku ani altík.
Táta s Vectrou jelikož dělá pojišťováka tak startuje auto xx za den. Takže odemknout nastartovat, zapnout světla automatická klima běží. A tohle třeba 20-30 za den. Prostě ten Opel to nestačil dobíjet a baterka byla každý tyden vyšťavená. Musel dobíjet. + cena připojení na PC v servisu na odblokování airbagu. jelikož mu pořád sítila kontrolka. vlivem malého napětí v baterce. Koupil si bezúdržbovou Baterii Delphi a po roce je tímto způsobem kaput. A na záruku neuspěl. + Nová baterie která se musí ted pred zimou koupit.
Povinnávýbava u OPEL VECTRA B startovacíkabely + ochota spoluobčanů
Od té doby co má led diodové světla pro denní svícení i s atestem se mu nestalo že by nenastartoval i s tou kaput bateríí která moc nedrží napětí. A to jen přestal přes den svítit klasickými světly.
já si osobně nemyslim že denní světla je zbytečnost. naopak pro někoho nutnost.
Ovšem v čeho teču Orig diod. denní světla AUDI přímo ve světlech. hmmmm.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

tak tie origo audi svetla su tak na paradu, v kolone svietiacich vozov to vidno rovnako ako keby nesvietili vobec
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia světla

Příspěvek od Serpico »

...k diskuzi " denní světla " :

splnují účel dle zákona - neplatím případné pokuty - úspora 2tis. Kč

nepřesvítí moje blinkry - jsou jinde - přínos čitelnosti a tím bezpečnosti

úspora PHM po vyhodnocení celého roku o 0,8 l / 100 km - ale byl zaveden bodový systém - dodržování stanovených rychlostí - ovlivnující faktor...

a nepraskají mi H4 ( přehřívání, viz. jednooké vozy...) ve šnúrách v létě v Praze

a navíc nezanetbatelné snížení spotřeby energie ( asi 150W...) viz. Franta P....

A tak se mějte fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“