problem s alternatorom ?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
stene
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 11, 2009 06:46

problem s alternatorom ?

Příspěvek od stene »

Nazdar mam matizka 800 1998 a v poslednej dobe sami niekedy oziva rapcanie v reproduktoroch z radia,stupne mi teplota a svetla sa rozsvietia dobiela a motor strati na vikone.ked pustim plin tak sato ustli. moze to byt problem z alternatorom?
Uz sato niekomu stalo ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

Stalo,nestalo :D vem voltmetr a zkus změřit kolik voltů to "dává" na baterce při volnoběhu a v otáčkách.Ale nejspíš bude v háji regulátor dobíjení na alternátoru ;)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jo stalo se mi to na Feldě, umřela baterka (úpně vyvařená) po delší jízdě. Při popojíždění ve městě se to tolik neprojevovalo. Samo odcházely žárovky, H4 a i ostatní v přístrojích, ale v noci to svítilo fakt dobře :lol: :lol: :lol: . Jinak pro info, naměřil jsem 18 -20 V na svorkách baterky a byl to ten diodovej blok...... Dali jsme altík do opravy, ložiska, uhlíky, regulátor a je to OK, akorát ještě furt nesvítí sem tam nějaká žárovička :roll: :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
keegan.sk
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 28, 2007 22:48
Bydliště: slovensko

Příspěvek od keegan.sk »

zdravim Dawy. no na 99% ti odišiel regulátor alternátora... stalo sa to aj mne. nevedel som dostať správny takže mi dali externý ktorý je teraz mimo alternátora. stála ma oprava cca 1500 sk. odporúčom poriešiť to čím skôr lebo mne ked prebíjal mi postupne vypalovalo žiarovky v palubovke a vraj sa to môže stať aj to že tí prdne aj batéria ked bude prebíjaná.
Matiz I 0.8 r.v. 98 moje od 05 teraz 157000 km
stene
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 11, 2009 06:46

Příspěvek od stene »

tak vomeral som tapetie na baterke a dava to 14 - 18V. urcite to bude ten regulator ? nemoze to byt ten diodovi mostik ? ze viem co mam kupit.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Každopádně bys tam měl mít max. 14.4 V žádnejch 18 !!!! Asi je to regulátor, ten zajistí aby se nezvedalo napětí přes těch 14,4 V. Diodový můstek se mi projevoval tak, že že poblikávala kontrolka nabíjení tak, že na volnoběh zhasínala a v otáčkách svítilia :roll: :roll: ale nepřebíjelo to... napětí bylo OK.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
stene
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 11, 2009 06:46

Příspěvek od stene »

tak fajn zajtra pojdem obiednat ten regulator a v utorok ha vymenim a ozvem sa ako to dopadlo. dik za radu
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Nejsem auto elektrikář a problémy co zde popisuju jsme měli s altíkem ve Feldě, daewoo to může mít trochu jinak, ale určině ne nějak podstatně. Vyměnili jsme regulátor a za chvíli jsme stejně altík kvůli to mu svícení dobíjení nechali asi za 1000,- repasovat (ložiska, diodovej blok a regulátor už byl novej) tedy tolik k tomu.... dej zde hledat, řešil jsem to na foru s dědou mikim přečti si to, je to zajímavé pro všechny držím palce....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mikeš »

dawy píše:tak fajn zajtra pojdem obiednat ten regulator a v utorok ha vymenim a ozvem sa ako to dopadlo. dik za radu

Jen bych doplnil že se používají dva typy.MANDO a nebo DAC
Jukni,který máš aby si koupil ten správný ;)
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
stene
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 11, 2009 06:46

Příspěvek od stene »

Nazdar. Vcero mi prisiel regler a uz som ho aj hned zalozil.poriadne ho tam napchalli do toho matizka.regler ma nestal ani tisicku.presne 930SK.po vymene som meral napetie a drzalo na cca 14.2V takze mam po starostiach.
DAKUJEM vsetkym za rady.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“