Koupě Chevrolet Cruze

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
boss__007
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 05, 2017 21:15

Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od boss__007 »

Ahoj všichni, už delší dobu pokukuji po Chevrolet Cruze a hrozně se mi vzhledově líbí, zajímalo by mne jakou benzínovou motorizaci byste doporučili ke koupi u Cruze v sedanu a čemu se naopak vyhnout?
Auto využívám denně do práce 3km, jednou za 14 dní na nákupy 15km, sem tam trasa do 50km a 5x za rok na cestu 100-500km v pěti lidech (cesty uvedeny vždy bez zpátečních). Auto je tedy denně v provozu, ale z 95% na krátké vzdálenosti.
Zajímá mne jaký motor by byl vhodný, jakou má zhruba spotřebu a na jaké časté problémy při koupi u Cruze hlavně koukat a jak je to teď s náhradními díly, když Chevrolet ukončil v Evropě prodej?
Na koupi mám k dispozici zhruba 200-230k Kč, což jsem koukal, že bude dostačující i na slušnou výbavu v autě.
Děkuji všem za případné rady a tipy, které mi s výběrem pomůžou.
Reklama
 

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od lomngi »

boss__007 píše: Auto využívám denně do práce 3km, jednou za 14 dní na nákupy 15km,
Zajímá mne jaký motor by byl vhodný,
Na také jazdenie doporučujem elektromotor.
Ostatné motori či benzín če diesel len trpí. Ani sa nestihne zohriať.
Ale keď Cruza tak 1,8 Rátajte ale s vyššou spotrebou. okolo 9- 10 l.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od Laco71 »

Treba počitať s tým,že Cruze sa vyraba od r.2010 teda priemerný vek jazdenky bude nejakych 5 rokov

do 100 000 km, idealne povedzme 70-80 000 menej nie,

teda zakonite pridu určité servisne ukony ako napr.vymena brzd , vymena rozvodov, a možu vyskočiť,tiež nejaké nepredvídané zaležitosti

Dostupnosť spotrebných nahradných dielov je dobrá, nie je taká ako na Š. no daju sa najsť autodiely,kde budu ochotní objednať bežne veci, budu aj také autodiely,kde na Chevrolet nebudu mať nič.

Najťažšie sa zhańaju veci na karoseriu + skla ,pokial by nastala buračka, čo je myslim si dosť vynimočný pripad, no može sa stat,že odletí kamienok a nejaké sklo bude v čudu.. ale to len na okraj.

Teda Chevrolet Cruze ANO, ale s dobrým mechanikom na telefone.

A samozrejme, čím väčší výkon tým lepšie, Cruze s motorom 1.8 a s dobrým pilotom za volantom,
položí akýkolvek naftový dvojliter v sprinte.
Mam to odskušané z Orlandom (!) Cruze je lahšie o cca 300 kg.
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od honza72 »

Cruze se vyrábí od 2008 ve světě (USA, Korea), v Evropě prodej od 2009!!! Nepleť ho! Pak následovala výroba v Rusku, Číně, Austrálii (Holden Crzue...).
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od Laco71 »

honza72 , pre neho je to celkom nepodstatná informacia,že Cruze sa vyrába od r.2008

v čechách staršiu jazdenku Cruze ako 2010 aj tak nezoženie...
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od honza72 »

Co to meleš???? -P
Sám jsem dával protiúčtem dvaadvacátý Cruze v ČR, z r. 2009!!! (Pořadí vím, bylo to přesně do první padesátky evidováno.) A hlavně jsou levnější.

Takže si úvahy nechej pro sebe, díky!
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od Damek »

Za mna bola 1.4Turbo jednoznacne idealna volba a keby som mal znova kupovat cruza, tak zase s tymto motorom. Slusny vykon, primerana spotreba, minimalny hluk -i
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od Hanzy »

Máme 1.6 83KW jezdit se s tím dá i za 7l jinak jezdí to slušně na tak malé auto výkon dostatečný ale pokud jezdíš v plném obsazení volil bych 1.8.U nás to je jako druhé auto pro ženu a bohatě stačí výkonově.
I spotřeba bude podobná mezi 7-8l ideal ať ti napíšou co ho mají a ne nějaké kecy že bude brát 9-10l!
Honzo nevíš kdy si ho kupoval nebo datum v tp první registrace?
Jednoho z prvních budu mít já nebo to byla předváděčka a datum první registrace mám 13.5.2009 a pak nevím přesně co je datum schválení technické způsobilosti 30.4.2009?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
dominic7
Příspěvky: 56
Registrován: pon dub 22, 2013 20:41
Bydliště: Trnava

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od dominic7 »

boss__007 píše:Ahoj všichni, už delší dobu pokukuji po Chevrolet Cruze a hrozně se mi vzhledově líbí, zajímalo by mne jakou benzínovou motorizaci byste doporučili ke koupi u Cruze v sedanu a čemu se naopak vyhnout?
Auto využívám denně do práce 3km, jednou za 14 dní na nákupy 15km, sem tam trasa do 50km a 5x za rok na cestu 100-500km v pěti lidech (cesty uvedeny vždy bez zpátečních). Auto je tedy denně v provozu, ale z 95% na krátké vzdálenosti.
Zajímá mne jaký motor by byl vhodný, jakou má zhruba spotřebu a na jaké časté problémy při koupi u Cruze hlavně koukat a jak je to teď s náhradními díly, když Chevrolet ukončil v Evropě prodej?
Na koupi mám k dispozici zhruba 200-230k Kč, což jsem koukal, že bude dostačující i na slušnou výbavu v autě.
Děkuji všem za případné rady a tipy, které mi s výběrem pomůžou.
ahoj, ja nemám síce sedan, ale combi, mám 1.8 a som s ňou zatial spokojný. Spotreba na kratšie vzdialenosti sa pohybuje okolo 8-9 litrov v meste. Mimo mesta sa v pohode zmestím okolo 7 - 7,5 litra. Po dialnici je to okolo 8 litrov.
S tými súčiastkami by som si nemyslel, že nezoženieš. Na internete sa dá toho zohnať a ak by sa nepodarilo, ešte vždy tú máme www.carmax.sk, kde zoženieš všetko a ľudia sú tam ochotný aj pomôcť.
Chevrolet Cruze SW 1,8 LT+, black carbon
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od honza72 »

Hanzy píše:Máme 1.6 83KW jezdit se s tím dá i za 7l jinak jezdí to slušně na tak malé auto výkon dostatečný ale pokud jezdíš v plném obsazení volil bych 1.8.U nás to je jako druhé auto pro ženu a bohatě stačí výkonově.
I spotřeba bude podobná mezi 7-8l ideal ať ti napíšou co ho mají a ne nějaké kecy že bude brát 9-10l!
Honzo nevíš kdy si ho kupoval nebo datum v tp první registrace?
Jednoho z prvních budu mít já nebo to byla předváděčka a datum první registrace mám 13.5.2009 a pak nevím přesně co je datum schválení technické způsobilosti 30.4.2009?

Já měl reg. 22.5.2009, to schválení technické způsobilosti je, kdy min. dopravy schválilo Cruze pro provoz v ČR. Takže sám vidíš, že se prodej rozjel v podstatě ihned po schválení. Toho května přijely do Ovy 3 Cruzy. Jeden byl benziňák a tak zvítězil... :D
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od rudla »

Začátkem května 2009 si koupil můj vedoucí v práci Cruze z Nového Jičína. Auto Horečka -i
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od Laco71 »

DOBRE , tak som NEVEDEL odkedy presne sa v ČR , začalo predavať Cruze :x

tak ma už prestaňte tu KAMEŇOVAŤ , preBoha .... :o

Je to TAKE doležité, či menovaný si kupi 7-ročnú jazdenku, alebo 8-ročnú jazdenku, alebo 7,5 ročnú ???

NEBUĎTE MALICHERNÍ ! :idea: :PP:
Uživatelský avatar
rudla
Příspěvky: 569
Registrován: stř led 14, 2009 19:57
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

Re: Koupě Chevrolet Cruze

Příspěvek od rudla »

Oni Tě nekamenují.Rok výroby nesedí s rokem přihlášení - myslím první registrace v nějaké zemi. Já mám auto z roku 2011 a pásy jsou vyrobeny v roce 2009.
Tacuma 1.8 + LPG - 72 kW
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“