zapaľovacie káble

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od mino22 »

Dlhsiu dobu som sa chystal skontrolovat kable a sviecky . Tak som zastal mimo cesty v uplnej tme , pozhasinal svetla a pozeram stvrty kabel si akosi svetielkuje niekde medzi svieckou a koncom kabla . Dnes som vybral sviecku a ona mala prelomenu tu bielu izolaciu - porcelan po celej dlzke , takze sa hned aj rozpadla. Samozrejme sviecka hnusne zahadzana - chod motora sem tam na tri valce , tah motora dost bieda . Pri stahovani druheho kabla mi ostal koniec na sviecke .Sama radost . Tak som precistil sviecky , jednu poskodenu nahradil pouzivanou a kable dal spet , ten poskodeny iba tak nasadeny . Zasiel som zas mino mesta do tmy , pozeram z blizka a ono to preblikava , svieti pri kazdej sviecke v mieste kde sa dotyka s motorom. Kable sem tam svietia , ale ked som ich chytil rukou , tak tam bolo riadne vidiet ako v nich prudi prud . Pustil som a zasa nic . Co to znamena ? Menit sviecky aj kable ? Len sa mi zda ze som ich ani nie tak dlho menil .Co to je za kvalita? Ak sa menia kable , tak zas aby som kupoval komplet , lebo zvlast nepredavaju .
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od ppp »

Ak svietia jedine vymenit. Na skodovke som sa ale stretol ze lacnota byva niekedy kvalitnejsia ako znama znacka. Napriklad bakelitove kable od tesly blatna za niekolko stovak sa ukazali ako smejdy po roku sa rozpadli, ale nejake vraj americke, zlte za mizernych 100Sk za komplet prezili 5 rokov/60tkm a stale nepotrebovali vymenit.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od mino22 »

Skusim zajtra pozriet aka bude ponuka. Nerad by som nejake drahe . :cry:
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od JRD McLAREN »

mam originaly kable za cca 47e , pripadne Valeo (KOREA) za 21e
a sviecky Original za 3.9e, Champion za 2.21 alebo NGK za 4.96 kus ...

len si vybrat...

btw ten motor este stale ide ..??
ked si takto svietia kable...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od mino22 »

Neskoro som pozrel ponuku , uz som objednal na predajni . No a ci to jazdilo ? Ani moc nie. Pri zrychlovani dost neochotne a hned na to to uz skor spomalovalo . A rano tiez bieda s pohynanim sa . Strasne ho dusilo . No ale pisal som ze kable nesvietili , len ked som ich podrzal v ruke ked bezal motor, ale zas svietili niekde pri svieckach. Nemyslel som ze sviecky a kable robia problem , lebo som ich nedavno menil . No nedavno sa to iba zda , tusim to budu uz aj 2-3 roky . Ked ten cas tak rychlo leti .Celkovo ma Lanos akosi sklamal , po vsetkych tych opravach motora , rozvodov, cerpadla , lambdy , vymene oleja atd.,atd sa mi zdalo ze je to stale slabe. Predtym sa snim dalo prehanat , ale teraz som akosi ostaval pozadu . Dufam ze sa to zmeni po vymene , lebo uz ma to nebavi , furt hladat co mu je . Takisto sa mi zdalo , ze sviecky - NGK boli akesi slabsie oproti tym ktore som vybral , tie boli tiez NGK , ale masivnejsie, take silnejsie . Paradoxom je , ze mozno ta sviecka pukla uz pri montazi a odvtedy su problemy . Dalsi priklad kedy mala vada robi velke problemy . :cry: Nakolko sa kontroloval zapalovaci kabel a hadzal iskru na sviecku , tak sa to bralo ze je to o.k.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
mr.mio
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 23, 2011 09:00
Bydliště: Trnava,SR

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od mr.mio »

Zdravím Lanosákov!

Toto leto som kúpil Lanos II. Všetko bolo v poriadku tak som sa radoval s "nového" auta. Ale časom ostalo auto nejaké lenivé. Prisudzoval som to nekvalitnému palivu. Ale po natankovaní iného paliva sa problém nestratil. Časom motor začal úplne blbnúť. Najprv šiel na 3 valce(mám dojem že občas iba na 2). Potom začal úplne štrajkovať. Mal som problém sa vôbec rozbehnúť. Auto sekotalo,spomaľovalo,a ani na plný plyn sa nechcelo rozbehnúť. Tak som začal hľadať problém a hľa. 3 zapaľovacie káble boli úplne bez kontaktu(nekonečný odpor). Tak som ich vytrhol s tých konektorov a namiesto nich som tam šupol nejaké staré VN káble Tesla. A auto ide ako nové. Len mám teraz strach. Viem že origo káble sú odporovým jadrom. Ale tieto Cu čo som tam dal majú odpor 0,0nič ohm. Môže sa stať,že odpálim zapaľovaciu cievku,alebo niečo podobné? Nejde teraz cievka "do skratu"?

Ďakujem za odpovede ;)
Hyundai Matrix 1.5 CRDI VGT 130kkm
Lanos 1.6 16V 2003 čistokrvný korejčan 140 kkm
Lanos 1.5 2001 5door HB BRIGHTON GOLG + KYB -predaný pri 208kkm
185/60 R14 Dunlop SP + PLW B700 na lanoska na predaj http://www.autobazar.eu/sk/plw-b700-id7307585.html
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od vagascan »

Dnes som menil kable na lacetti - riesim mierne kolisanie otacok pri volnobehu

Dlza kablu Novy kabel Stare kable
1 - najkratsi.................... 20 kOhm........................... ..75 kOhm
2 - ...................................1,18 MOhm..........................6 kOhm
3 - ..................................11,35 kOhm........................7,7 kOhm
4 - najdlhsi ........................ 0,82 MOhm .......................Nemeratelne


Vyzera to, ze aj nove kable su vadne , ci je to OK?

Nove kable - KOREA L30013D


Mam lpg - na lpg mi pri prvych rozjazdoch auto vynechavalo, po pprepnuti na beznin je vsetko ok.. a po prejdeni 2km je uz aj jazda na LPG ok.. skusim este jazdu pri uplne vychladnutom motore.

Vdaka za rady.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od Topol »

vagascan píše:Dnes som menil kable na lacetti - riesim mierne kolisanie otacok pri volnobehu

Dlza kablu Novy kabel Stare kable
1 - najkratsi.................... 20 kOhm........................... ..75 kOhm
2 - ...................................1,18 MOhm..........................6 kOhm
3 - ..................................11,35 kOhm........................7,7 kOhm
4 - najdlhsi ........................ 0,82 MOhm .......................Nemeratelne


Vyzera to, ze aj nove kable su vadne , ci je to OK?

Nove kable - KOREA L30013D


Mam lpg - na lpg mi pri prvych rozjazdoch auto vynechavalo, po pprepnuti na beznin je vsetko ok.. a po prejdeni 2km je uz aj jazda na LPG ok.. skusim este jazdu pri uplne vychladnutom motore.

Vdaka za rady.
Pěkný den.
Podle mě to nebudou kabely ale problém bude asi jinde./Nejsem automechanik ani elektrikář/Nedávno jsem psal jak mi kuny překousali dva kabely.A i když to byly dva kabely a ob válec takže motor naskočil a šel jako traktor ale když se dal plný plyn tak jiskkra přeskočila pomalu 3 cm !!! Jinak dovolte abych sem dal i předešlí příspěvek

dedo-miky to byl AUTOELEKTRIKÁŘ !!!
Už není dávno mezy námi ale často si na něj i vzpomenu!
Káble nepoškodzuje vek ,ale či sa lámu(prehýbajú) a čím častejšie tak tým menej vydržia.No autom vždy dôjdeš domov ,lebo keby ti odišiel kábel úplne tak tam môžeš dať hoci aj konár zo stromu,ktorý bud trochu obizoluješ ,alebo ho vložíž tak aby sa nedotýkal kostry.Zaručujem ,že to funguje.ObrázekObrázek
Ja som na konáre prešiel aj STK lebo sa im najprv nepáčili medené tak kázali vymeniť tak som im tam na mieste vymenil a nechceli veriť ,že to pôjde.Obrázek
JInak pěkný den a ať nám jezdí a nezlobí ! -i
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od vagascan »

Kabe vyriesili chybu, ktoru som asni nevnimal.

Pri rozjazde, na jazde v nizkych otackach na 2. stupni auto slo neplynule, so slabym vykonom + pri preradovani rychlosti obcas sekalo - trebalo radit velmi pomaly alebo podrzat spojku.

Vymenou kablov dane vady zmizli.
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
vagascan
Příspěvky: 90
Registrován: úte říj 25, 2016 19:54
Bydliště: Bratislava

Re: zapaľovacie káble

Příspěvek od vagascan »

Znizenie spotreby o 5 - 10 %. Neveril by som, co za sarapatu dokazu spravit kable. :/
Chevrolet Cruze 1.6 91 KW 2011
EX Chevrolet lacetti SW 1.6 LPG BRC 2006
Odpovědět

Zpět na „LANOS“