Vrzganie palubovky

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Ako sa staviate k problemu "vrzgania" na aute?

Riesim to dostupnymi prostriedakmi najlepsie ako sa da.
21
51%
Neriesim to vobec! Nech si to vrzga dalej. Mozno to prestane.
13
32%
Riesim to zosilnenim radia a otvorenim okien (v lete)
7
17%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Vrzganie palubovky

Příspěvek od Blue Lanos »

Nikdy som tento problem nemal ale asi rok sa to uz ozyva z laveho horneho rohu ako sa spaja palubka so stlpikom :evil: Tato lava strana sa trocha cela hybe ked ju zatlacim od spodu tak sa hybe a vrze svina. Prava satrana je ako prikovana a zidany vrz :P

Ma niekto podobny problem a cim sa to da vyliecit hlavne? Ja uz som skusal tozne testnenia vtlacat ale vobec to nepomohlo. Zda sa ako keby to slo od nejakeho horneho hacika na ktorom je upevnena....ale neviem ako sa k nemu dostat a nie som si isty ci je priamovidiet ked rozoberem palubku :?: :oops:
Naposledy upravil(a) Blue Lanos dne sob črc 08, 2006 13:50, celkem upraveno 1 x.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

No, já když jsem Lanos kupoval, tak měl najeto nějakých 77 000 km a palubovka byla tichá jak myška. Teď mám nějakých 87 000 a plaubovka mi začala vrzat snad úplně všude. Přesně jak říkáš levá strana/sloupek a potom dál prostřední panel, kde jsou ty všechny možný hejblátka-tam to jde odspodu, jakoby od té U-lišty a teď nakonec i pravá strana - někde na airbagem. Nejhorší je, že zjistit se to dá jen za jízdy, a protože jezdím furt sám tak to asi nikdy nezjistím, co tam vlastně vrže. Ale jsem v tomhle ohledu docela skeptický, myslím, že náprava tohohle nebude reálná, resp. pomoct může asi jen zesílení rádia :lol: No, kdybyste přece jen někdo věděl o nějakým rozumným řešení, tak napište ;)
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

No mne palubovka nevrzga, ale zase mi dost pistia za jazdy moje dvere, riesim to zapnutym radiom :?
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Neriesim nic zosilovanim radia ani si na to nemienim zvykat :x

Som priamo alergicky na akekolvek aj male vrzganie v aute 8) :D Ja nato kapnu zajtra rozdelavam palubku lebo pojdem aj dezinfikovat klimu :idea:
Tak sa kuknem na to zavesenie...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
eMKa Slovensko
Příspěvky: 2087
Registrován: úte zář 30, 2003 20:41
Bydliště: TN - NMnV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eMKa Slovensko »

nuz vidno ze este nepoznas bluea, on je schopny auto rozobrat do sroba ked mu nieco vrzga, klepoce, sktripe alebo vydava nieco nejake divne zvuky ktore vie velmi presne identifikovat akonapr trpaslik klepajuci lyzickou na hlinikovy hrncek :lol: :lol:

ale vazne, stavte ze Blue na to pride aj keby sa co robilo ;)
LANOS eMKa Slovensko, http://www.lanosclub.com
Obrázek
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

U nasich korejskych levnych aut se nemuzeme divit vrzani...
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...tak si precitajte fabia forum aby ste vedeli ze nevrzgaju len korejske auta :!: myslim, ze im vrzaju palubky viac ako nase :lol:

Jo a jedno vrzanie tam, kde sa spajaju plast od palubky a stlpika som eliminoval dal som tam vazelinu :lol: a plasty uz nevrzaju len to este vrze na tom uchyteni palubky o nejaky hacik :x
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
orgi
Příspěvky: 351
Registrován: úte bře 28, 2006 21:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od orgi »

Blue, neces si zobrat aj moje auticko pod kridla? :roll: na vrzganie palubovky a plastov som si uz zvykol, treba otvorit okno a aj prievan to prehlusi ;)))
:: Daewoo Lanos 1,5 8V '98 :: cervena 73L :: LPG priemerna spotreba 9l/100km ::
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

...rozmyslajte trrocha k veci a nie o blbostiach :roll: Dnes som to mal cele rozobrate aj budiky som vyhodil (podarilo sa mi stratit jeden srob kua :x )a zistil som, ze ani za neviem co sa neda poriadne nicim skoro ani rukou dostat k tomu miesti v lavo hore. Ale vrze to tam ostosest. Na poprve som neuspel :D ale uz mam dalsie napady:

1)na boku ako sa otvaraju tie bocne dvierka tam je taka dost siroka plocha a prave tam vyvrtam dierocku a supnem tam do plechu samorezak!!! :idea: Ten to bude tlacit ako ma smerom nahor, takze by nemalo dochadzat k vrzganiu.

2)ak sa podari dat dole ten bledy plast so stlpika tak do tej medzery natlacim priehladny silikon :idea: a bude po probleme :evil:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Prispevok precisteny a hlavne problem vyreiseny :idea:

Ked budete posluchat tak Vam to aj poviem :lol:

1) treba rozobrat ten bledy plast na stlpiku. Pozor na tie krehke cvoky su tam 4 kusy.

2) po odkrytovani sa naskytne uzasny pohlad na krasne povoleny (snad do polovice) srobik :D

foto 01_miesto pre skrutku
Obrázek

3) skrutku vyskrutkujte potom treba tu podlozku dat von a najprv dat na skrutku perovu podlozku a az potom normale plochu!

4) pekne ju vlozte naspet zatlacte palubovku silne smerom do predu a mooocne dotiahnite!!

foto 02_dotiahnutie skrutky
Obrázek

5) dufam, ze tymto riesenim mam dozivotne zaskrutovanu lavu stranu :lol: 8)

PS. A neudte lenivy riesit problemy zosilenim radia vedia len neschpni... :lol:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Kessler
Příspěvky: 1676
Registrován: úte lis 08, 2005 10:43
Bydliště: Brno-střed Československo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kessler »

Já mám strach, že pokud něco v interiéru rozdělám, tak už to nikdy nedám zpátky tak jak to bylo a bude to vrzat ještě víc...

Jinak teda vrzání palubky jsem vyřešil instalací kvalitní ocelové rozpěrné tyče mezi tlumiče, takže palubka teď už vrže jenom na opravdu hodně rozbitých cestách...ale začalo se cosi ozývat zprava shora z místa, kde se C-sloupek napojuje na střechu...tak možná seberu odvahu a rozdělám to... :D
'89 Daewoo Racer 1.5 -> '98 Škoda Felicia 1.3 -> '77 Mercedes-Benz W123 240D - Das Auto
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

;) Neboj se toho :idea:

Ja to uz mal rozdelane asi 10x a vzdy to dam tak ako bolo a nic dlasie nevrze a hento bol proste bud slabo dotiahnuty srob v zavode alebo sa to povoluje otrasmi...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

Blue Lanos píše: PS. A neudte lenivy riesit problemy zosilenim radia vedia len neschpni... :lol:
Ja niesom lenivy, len som kazdy weekend v aute a postupne opravujem dolezitejsie veci, ked sa v tom zozname dostanem na koniec, budem mozno riesit aj vrzganie :lol: Frajerka mi nadava, ze som stale v aute a nema kto dokoncit doma omietky a uz sa aj zacinam citit divne - ako jediny sa na parkovisku stale vrtam v aute, vsetci susedia su v oknach, resp. chodia okolo mna a obzeraju si ma ako v ZOO ... :D
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Na vrzání palubky není žádný recept jen to co popisuje Blu prostě rozebrat a hledat a hledat nic jiného a v servisu to trvá dlouho a stojí to moc peněz nehledě na to že většinou se to nepodaří najít :cry:
Uživatelský avatar
Viktor
Příspěvky: 459
Registrován: pát čer 16, 2006 22:35
Bydliště: Bratislava - Dúbravka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Viktor »

A potom, ze ma netrapia divne zvuky: vcera som isiel bez radia, a stale mi nieco divne cinkotalo spod auta, tak som to odparkoval na dost rusnej ceste, vyliezol von a zistil som, ze sa mi zasekol do dezenu hnusny kamen, vybral som nadobicko, vypacil a hned bolo tichsie v aute. Uz len to tesnenie na soferovych dverach vydava take hnusne zvuky :x, ked vyriesim to, mozno zistim, ze mi vrzga aj palubovka :lol: :lol: :lol:
(predane) Lanos SE 1.5MPI 8V 63kW/86HP sedan
(teraz) Ford Focus 16V 74kW/100HP hatchback
Odpovědět

Zpět na „LANOS“