Kolísání otáček při stání

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirikac
Příspěvky: 63
Registrován: stř říj 30, 2013 16:44
Bydliště: Modřice

Kolísání otáček při stání

Příspěvek od jirikac »

Zdravím, nedávno se mi objevila na autě věc, která nevím, zda je závada či není.

Jde o to, že když zastavím na semaforu a mám vyřazenou rychlost, tak otáčky se drží cca. 900 ot./min.
Během chvilky mírně klesnou na cca. 750 ot./min. a hned zpět na 900. Asi po 10 vteřinách se stlumí světla mírně a otáčky padnou na cca. 500 a hned zase zpět na normál.

Dělá to také někomu? Je to případně na servis?

Jedná se o Cruze 1.6 HB benzín rok 2013, najeto cca 28 tis.km
Cruze MY13 Smoke 1.6 LT+ , 91 kW / 124 HP
-------------------------------------------
Ploutev, tónovaná skla (Suntek HP70/HP15), interiérové doplňky.

Obrázek
Reklama
 

Hunter66
Příspěvky: 6
Registrován: stř pro 02, 2015 21:37
Bydliště: Slovensko TT

Re: Kolísání otáček při stání

Příspěvek od Hunter66 »

Ahoj, moj chevy robi to iste-male zakolisanie a potom sa ustali na chvilu...ja mam 1.6 83Kw 2009 LS najazdene cca 55tis... taktiez by som bol rad keby sa k tomu niekto vyjadril,podla mna to urcite nieje "kosher" otacky motora mozu blbnut tak max. pri zapnutej klime...avsak tieto 1.6 od oplu maju svoj svet :D
_________________________________

Chevy Cruze 1.6i 83Kw LS Sedan (J300)
phyloz
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 09, 2015 21:35

Re: Kolísání otáček při stání

Příspěvek od phyloz »

Zdravim mam 2.0 120 kw 90 000km 2013 september .... cruzik .Mam takmer identicke problemy ako vacsina z vas... prvy: pri nastartovani mi naskoci motor,ale doslova naskoci :-D
druhy : tiez obcas registrujem ztmavovanie svetiel aj za jazdy. treti : rovnako na neutrale ked stojim tak mi stupaju klesaju otacky
stvrty: a ten najviac otravny: neskutocne skriepanie v kolesach...dosticky,brzdy,loziska neviem....obcas to vydava take zvuky ako keby ste nam nasypali piesok.a obcas to prestane a co je take typicke?ked stlacim brdzu tak nic...je pravda ze jazdim trochu dynamickejsie a prevetravam turbo,ved na to tam je ,ale tieto javy ma znepokojuju pri tolkych kilometroch.... inac s autom som maximalne spokojny....mam full az na tu plnu kozu,je tam polokozeny...ale som velmi spokojny aj s tou dynamikou. A skoro by som zabudol....samozrejme ze nejazdim nonstop ako blazon... tak nastriedacku....a pritom mam otazku...ked chodim na spotrebu...tak sa mi spotreba stale zastavi na 6.6 l ...
no a minule neviem preco mi na po dlhsiej jazde nabehlo az na 7.5 bez vyraznejsiej zmeny trasy a tempa... moze to naznacovat ze si mam uz vymenit olej filtre a mrknut na to dpfko....kedze som druhy majitel ....odkupil pri 65 000 km . Poradte mi trosku niesom velmi technicky tip :-)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“