Cruze automat

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Cruze automat

Příspěvek od Hanzy »

Corpus2009 píše:U nás sa AT dáva len k 1.8 a 2.0 -P
Tak vem 1.8 vsak to zas neni takova tragedie snad i cenoveho rozdilu....
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

Tak jsem byl v pátek na garačním servisu a měl jsem tam i nějaké problémy a jeden z nich byl, že mi zamrzlo počítadlo na kilometry vždy na 1999 a musel jsem to ručně resetovat. Přehráli mně software a po přehrátí software se mně zdá, že auto řadí podstatně lépe a více u toho přemýšlí. Možna je to jenom vsugerované, ale prostě mně to tak připadá. Jo a mimochodem mně stačili zašpinit spolujezdcovo sedadlo tak to tam jdu zítra řešit tak jsem zvědavej. Mám s těma servisi furt něco :(
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

No počkaj. Počítadlo sa zaseklo na 1999 a ktoré ? Lebo jeden trip ktorý tam je do viacej ani nepočíta. Myslím že je tam celkovo najzdené trip A a trip B a jeden z nich počíta len do 1999 to je jednoducho na to aby si si pri každom natankovaní vynuloval aby si vedel kolko si prešiel na plnú nádrž. Takže ak to bol tento trip tak to chyba nebola :)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od chrudoš »

Presne, jestli ti to spravili a bude ti to pocitat vice jak 2000, tak jsou kabrnaci :) Vice ti to nenapocita ani za nic, chce to trosku zauvazovat, proc se to asi seklo zrovna na tech 1999 ;)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

To je mi jasné, že to nebude počítat více jak 1999,ale u všech aut co jem měl tak vždy když to dojede na 1999 tak trip přeskočí na 0 a jede dál,ale nevidím důvod proč by to mělo zůstat vyset na 1999 a nevynulovat se samo a jet znova od 0. Takhle večina normalních aut to dělá a předpokládal jsem, že i Cruze a technik se netvářil, že by to tak dělat nemělo!
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Cruze automat

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

za 1. technici vedia prd a za 2. tak možno na to chevy zabudol a nespravil to tak... to ako keby si povedal že doteraz všetky nové autá čo si videl majú pretáčacie budíky pri štarte ale to jedno to nemá a budeš to považoovať za závadu :)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: Cruze automat

Příspěvek od Gutomi »

Majitelia 1.8 s automatom: vedel by mi niekto povedat, kolko vam cruzik toci na sestke pri 100 a 130 km/h. Dik
Uživatelský avatar
Pavel56
Příspěvky: 56
Registrován: čtv pro 16, 2010 23:34
Bydliště: Orlová

Re: Cruze automat

Příspěvek od Pavel56 »

pojedu - kouknu - napíšu
Cruze 1,8 LT, aut.
Uživatelský avatar
Pavel56
Příspěvky: 56
Registrován: čtv pro 16, 2010 23:34
Bydliště: Orlová

Re: Cruze automat

Příspěvek od Pavel56 »

Při 100 cca 1700 a 130 2300.
Dal jsem tempomat a takto se to ustálilo.
Akorát jsem se nepodíval, kterou tam mám rychlost - ale ta 6 je logická.
A taky - držet 130km/hod na D47, kdy jsou všechny mosty s omezením na 60, to je bomba :x
Cruze 1,8 LT, aut.
Uživatelský avatar
Gutomi
Příspěvky: 16
Registrován: ned čer 19, 2011 13:05
Bydliště: Žilina, SK

Re: Cruze automat

Příspěvek od Gutomi »

Diky moc. Tak to si ma velmi milo potesil. Tiez si myslim, ze uz si tam mal sestku. Pri tej stovke a takych otackach by to mohlo byt aj 35 MPG, kto vie...
Inak teraz jazdim 1.4 8V 5MT a pri 130 toci 4000 RPM takze tie tvoje hodnoty su fakt super. Holt sestkvalt je sestkvalt :PP:
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od Daff.Cz »

Mužete sem někdo napsat zkušenosti s chevrolet automatem po delším užívání? a jakou to má spotřebu ve městě, mimo město, dálnice... rozmýšlím jestli jít do automatu, či ne... Dík. :)
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
saint21
Příspěvky: 27
Registrován: úte úno 08, 2011 13:09
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od saint21 »

Kombinovaná spotřeba 9,5l. Naježděno 70000km.
Alfa Romeo 156 2.5 V6
Chevrolet Cruze LT 1.8
omega
Příspěvky: 2
Registrován: stř srp 07, 2013 19:49

Re: Cruze automat

Příspěvek od omega »

Chevrolet cruze LTZ sedan 1,8 AT (hydrodynamický menič). Ja som si cielene vybral 1,8 AT, pretože ma už nebavý stále radiť, hlavne v kolónach a typu automatu. Čo sa týka motoru "objem ničím nenahradíš". Účel dnešných oturbených kosačkových motorov nevidím, jedine splniť trápnu euro normu. Ale k veci. Mám najazdených 2200 km, palubný počítač mi ukazuje priemer 8,7. Do práce denne dochádzam cca 30 km, skoro stále cez dediny. Tak isto ako pri manuály aj pri automate ( možno viac ) záleží na tej súčiastke medzi sedadlom a pedálom. Automat radí pekne, pri ustálení rýchlosti, keď mudám najavo, že nemienim zrýchlovať, prihodí ešte jeden stupeň navyše a otáčky sa ustália. Na príklad pri 50km/h - 1500. 130km/h - 2300. Ak chcem ostrejšiu jazdu, tak ťahá rýchlostné stupne do vyšších otáčok a auto ide ako strela. Na Donovaloch som vyskúšal brzdenie motorom. Pribrzdím, automat podradí a drží rychlosť. Stačí len trochu ťuknúť do plynu a brzdenie prestane. A už ani nespomýnam pôžitok jazdy z AT. Ja som spokojný.
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Cruze automat

Příspěvek od Nyny »

Já jezdím za 7,9 litrů nafty kombinovaná spotřeba a to tomu dávám docela za uši :-)
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Cruze automat

Příspěvek od inza »

V podstatě dotaz na všechny s benzínem a automatem (nafťáky nevylučuju, ale tam se to asi tak neprojeví). Mám Orlando s automatem a pořád se nemůžu smířit s projevem toho automatu - jde mi o "klouzání" měniče při řazení.

Je sice krásné, že to řadí tak měkce, ale v podstatě při každém přidávání dojde k tomu, že trvá často odhadem i několik vteřin, než se převodovka "zamkne". Nejlépe pozorovatelné asi takto - jedu stabilní rychlostí (např. 70), přidám tak, aby převodovka ještě nepodřadila, auto začíná zrychlovat, otáčky vyletí na nějakou hodnotu a začnou pomalu padat (přitom auto mírně zrychluje). Tento stav trvá pár sekund, pak už se převodovka jakoby "zamkne" a auto zrychluje a otáčky lezou nahoru.

Dělá to i u Cruze, resp. asi by mělo - nebo je to jen vlastnost převodovky Orlanda?

Někdo tady ještě psal, že otáčky u 130kmh jsou cca 2500 nebo kolik, to u mého je rozhodně výrazně přes 3000. U manuálu na 5ku je to skoro 4tis. Opravdu to má Cruze tak pěkně nízko?

Navíc by se mi líbílo, kdyby převodovka byl schopná pokud jedu hodně pomalu (typicky v koloně) nechat tam třeba 2ku nebo 3ku i pod 1500 otáček, což se nestane - převodovka pokaždé podřadí a pak další zrychlování místo aby probíhalo sice pomalu ale krásně plynule od volnoběžných otáček, tak místo toho motor "vyje" v otáčkách nad 2tis, než se dostane k tomu aby při přeřazení neklesly otáčky pod cca těch 1500.

Nemáte někdo Cruze 1.8 AT v Brně? :-) rád půjčím na test proti Cruzu Orlando... :-)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“