Zoskratovane budiky i vnutorne osvetlenie

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Zoskratovane budiky i vnutorne osvetlenie

Příspěvek od hemendex »

Prosim o radu - uz dvakrat sa mi posledny rok stalo (aktualne to trva uz druhy den), ze mi ciastocne prestala fungovat pristrojova doska, funguje len podsvietenie pri zapnutych svetlach, kontrolky smeroviek a dialkovych svetiel. Neukazuje mi ani stav tachometra, rychlost, nejde otackometer a ani palivovy "budik". Zaroven prestalo fungovat aj vnutorne osvetlenie a osvetlenie kufra (tam som vymenil ziarovku za LED a ta len chvilu blika). Mam pocit, ze sa to stava, ked je v aute vyzrážaná voda, cize vo vlhkom pocasi. Mam 8 rocnu originalnu autobateriu (Aveo sedan 1,4 2009), ktorej konci zivotnost, myslite, ze nova by to vyriesla? Lebo ostatne veci funguju - aj startovanie (hoci vcera cez kable), klimatizacia, svetla, radio, stierace stiraji, klakson troubi... Dokonca aj hodiny na palubovke funguju, hoci tie sa mi resetuju uz par rokov.
Ma s tym niekto skusenost? Je to problem elektriky? Poistky? A ak ano, viete mi poradit, co konkretne skontrolovat? Davam to servisovat, ale zatial nad tym kazdy kruti hlavou :(
Este mi napadlo - zadne svetlo ma zvnutra tiez vyzrazanu vodu, ked prsi/snezi, zrejme nejaka chyba v tesneni, nemoze to skratovat tam?
Vdaka :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Zoskratovane budiky i vnutorne osvetlenie

Příspěvek od Scorpion.11 »

Taky jsem byl v šoku, když se mi to stalo a byl cestou dom v servisu a prý to může být čímkoliv a z hlavy mi to nikdo nepoví, takže jedině dát auto do servisu. Tak jsem doma vzal zkoušečku a říkal jsem si, že nejdřív zkusím co sám zvládnu a pak uvidím. Nakonec to bylo pojistkou. Už se mi to stalo dvakrát a vždy to byla spálená pojistka. Je to pojistka pokud se nepletu vnitřního osvětlení -i

Obrázek
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zoskratovane budiky i vnutorne osvetlenie

Příspěvek od hemendex »

Nakoniec to bol zoskratovany vnutorny okruh, dokonca dvojnasobne. Vyriesila to vymena poistiek, problem asi vznikol po vymene ziarovky v osvetleni kufra, ta je udajne riesena tak nestastne, ze skratuje o karoseriu... Netusim ako, len servisak krutil hlavou, ze nieco take este nevidel...
Kazdopadne pomohla aj vymena 8-rocnej autobaterie a uz tyzden sa mi neresetoval cas na hodinach... jedine co stale nefunguje a urcite suhlasite, ze mozno je to aj dobre, je signalizacia nezapnuteho pasu.
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Edgar
Příspěvky: 37
Registrován: ned pro 21, 2014 17:29

Re: Zoskratovane budiky i vnutorne osvetlenie

Příspěvek od Edgar »

To so žiarovkou v kufri bola aj u mňa riadna komédia keď som ju vyberal a iskrilo to, ešte optimisticky som zaklapol zámok kufra aby sa vypla a potom som zistil že vypína mínus takže plus tam je trvalo a skratovalo to tým pádom aj tak :D ale už je tam asi 3 roky LED pás :)

Čo sa týka kontrolky na pás, možno sa ti len vytiahol konektor pod sedadlom alebo odišlo to v mechanizme zapínania pásu
Aveo T250 sedan, 1.2 53kW
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Elektronika“