Ztráta výkonu

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
tweidi
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 07, 2014 16:51

Ztráta výkonu

Příspěvek od tweidi »

Zdravím,
chtěl bych Vás požádat o radu. Jsem čerstvým majitelem ojetého Chevroletu Lacetti rv 2007 1.4 70 kW.
Bohužel se mi začal objevovat při jízdě nahodilý problém, auto najednou ztratí výkon, spadnou otáčky a nereaguje na plyn. Někdy pomůže opakovaně prošlápnout plynový pedál, jindy pouze vypnutí motoru a nové nastartování.
Nepodařilo se mi vypozorovat žádnou souvislost. Při prohlídce v autorizovaném servise, žádný zjevný problém nenašli, zjistili však, že auto má "vybouchaný" katalyzátor. Projel jsem několik servisů a vliv absence katalyzátoru na tento problém je dle jejich vyjádření diskutabilní.

Proto bych touto cestou rád získal nějaké info, případně Vaše zkušenosti.
Podotýkám, že se v autech a spojené problematice vůbec nevyznám :)
Reklama
 

caapo1
Příspěvky: 6
Registrován: čtv črc 31, 2014 21:29

Re: Ztráta výkonu

Příspěvek od caapo1 »

Ahoj Nováček, podobný problém som mal aj (Lacetti 1.4). Mne sa to začalo najprv prejavovať tak, že pri pokojnej jazde napr. 50-60 km/hod. mi auto mierne šklbalo. Neskôr auto aj samovoľne zhaslo. Potom auto pri štartovaní držalo 2,5 tisíc a klesli až keď sa zohrialo. Potom už nastal extrém a keď som dosiahol 3000 otáčok auto začalo šklbať ako keď dosiahneš maximálny počet otáčok (proste ďalej ťa to nepustí). Zhasínanie motora bolo častejšie. Diagnostika nič neukazovala okrem lambda sondy (P0172 tuším? ) Kamoš mi vymenil nejaké hadičky, ale nepomohlo to. Po čase diagnostika ukázala problém s podtlakovým čidlom. Tak sme ho vymenili. Prestal svietiť check motara (jeden deň ok), ale nepomohlo to. Nakoniec vymenil palivové čerpadlo a spätnú klapku na čerpadle a odvtedy všetko ok. Ja som kúpil auto čo jazdilo predtým na plyn ale pred predajom bol vymontovaný. To znamená, že v nádrži bolo vždy málo benzínu a toto týmto autám škodí. Už keď som ho kúpil čerpadlo som počul aj počas jazdy, čo podľa mňa nie je dobré. Po výmene počujem len to prvé zabzučanie keď nasaje benzín. Inak ticho. Snáď ti to nejak pomôže. Ahoj
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“