Olejová vana - silikon ano či ne?

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od prcek1 »

Ahoj,

začal mi pokapávat olej z vany, nechal jsem to tedy začátkem prosince přetěsnit. Servisák nejdřív říkal že už tam někdo plácal nějakej silikon a že to dá zase na silikon, ale když to sundal a viděl že je tam těsnění, dal tam nový těsnění. A že prej zbytky toho silikonu byly uvnitř vany a ucpávaly sítko na sacím koši a že dalo docela práci je vyšťourat ven.
Jenže jsem najezdil asi 3.000 km a kape to znova v podstatě stejně. Takže otázka - zkoušet tam ten silikon dávat? Zbytky ve vaně asi nejsou nejlepší, ale to tam muselo být už od koupě, tj. najezdil jsem takto za pět let sto tisíc kiláků bez problémů (tedy o kterých bych veděl).
Nebo máte nějakou skutečně osvědčenou značku těsnění? V drafelu nic jako originál GM těsnění olejové vany není. Nebo může být problém ještě jinde? Vana vypadá dost bytelně, nezdá že mi ze mohla být zkroucená...

Díky předem za názory!
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Richard »

snad se ti ozve Palix, mě když přetěsňoval víko ventilů, tak tam kromě origo gumovýho těsnění dával takovou černou samovulkanizující srágoru snad Tectil nebo co, každopádně je třeba toho dávat málo, právě z důvodu ucpání toho sítka čerpadla zbytkama toho Silikonu nebo gumy nebo čeho ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Laco71 »

Doležité je aby to TESNILO a je uplne šumafuk, ČO tam date ake tesnenie,či silikon.

Olejové čerpadlo bude pracovať STALE a NEPRETRŽITE pokiaľ bude motor v chode

a tak sa olej VŽDY dostane na všetky mazacie miesta,nejaké drobné kusky,či dokonca rezance silikónu, na mazanie motora nemožu mať ŽIADEN vplyv,

stači aby motor pracoval vo zvyšených otáčkach a na všetky mazacie miesta pride taký TLAK oleja,že nejaký silikonovy sopeľ sa nema šancu udržať v nejakom mazacom kanaliku,nieto aby sa tam ešte mohol dostať.
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Serpico »

...to je LOCTITE surová guma v tubě Richarde ( originál těsnění z výroby ), je drahá malá tuba 180 Kč, když likvidovali Halsford v Čestlicích pásl jsem po ní v jejich výprodeji nedali ji tam, ...no ale kupoval jsem tam chladící kapalinu pětiletou červenou litr za 10 Kč, jasně méně než destilka.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od prcek1 »

Serpico píše:...to je LOCTITE surová guma v tubě Richarde ( originál těsnění z výroby )
Počkej, takže v originále z výroby je tam těsnění a k němu ještě navíc naplácáno tohle?
Já tam měl teda jakýsi šedý silikon. Ale ten Loctite vyrábí taky. Tak nevím jestli to nakonec nebyl ještě originál...
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Petr S. »

Prcku,pokud chceš něco u Drafela je lepší mu posílat email s tím co potřebuješ. Spoustu věcí vůbec nemá na netu.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Serpico »

...na barvě té surové gumy až tak nezáleží, kdy se vyráběly nexie a takumy. Důležité jsou vlastnosti, na STK se kluci jenom diví, jak to drží u 17letý káry, jiný mají " línaní " oleje. Sousedovi jsem dělal přetěsnění vany u 16V bessí po GO motoru, trochu to odbyli, ta má odstřikovací plech, tedy dvoje těsnění plus surová guma ale tu jsme neměli a se silikonem to bylo k posrání, klouzalo těsnění při dotažení šroubů vany.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Laco71 »

Prave podĺa barvy toho tesnenia možno u starších modelov Daewoo ZISTIŤ , či BOL otvaraný motor

Farba POVODNÉHO tmelu ktorý dali vo fabrike je TMAVOZELENÁ

Ak je kdekoľvek po ktorymkoľvek deklom silikon červenej alebo čiernej farby

MOTOR BOL OTVARANÝ.
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od prcek1 »

Serpico píše:...na barvě té surové gumy až tak nezáleží, kdy se vyráběly nexie a takumy. Důležité jsou vlastnosti, na STK se kluci jenom diví, jak to drží u 17letý káry, jiný mají " línaní " oleje. Sousedovi jsem dělal přetěsnění vany u 16V bessí po GO motoru, trochu to odbyli, ta má odstřikovací plech, tedy dvoje těsnění plus surová guma ale tu jsme neměli a se silikonem to bylo k posrání, klouzalo těsnění při dotažení šroubů vany.

Mějte se fajn
OK tak ještě jednou prosím stručně a polopatě :)
- ta guma (či co podobného) je tam tedy už z prvovýroby?
- a když to měním tak kromě nového těsnění je to opět potřeba něčím máznout?

Díky
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
prcek1
Příspěvky: 132
Registrován: pát kvě 13, 2011 13:35

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od prcek1 »

Tak jsem se k tomu s potřebnou výměnou oleje konečně dokopal. Dal jsem to na černý silikon od Versachem bez těsnění a výsledek je ... že to stejně kape (pravda, míň než předtím) :(

Takhle to vypadalo - nechtěl jsem toho dávat moc kvůli zbytkům v mazáním. Ale levá strana, kde je vana z boku přišroubovaná k převodovce, nejde utáhnout podle aktualní síly těsnění, protože když dám jenom silikon a přitáhnu vanu, už tam ty boční šrouby nedostanu (nebo leda narvu přes závit).
A pravá strana, kde překáží konec nápravnice, to je taky chuťovka tam vanu dostat zpátky, zvlášť když nechci někde zavadit tím namazaným silikonem. To asi vymyslel nějaký fanoušek ježka v kleci...

IMG_20150715_200129.jpg
Tak nevím, mám toho namazat víc nebo tam přece jeniom dát těsnění + silikon?
Tacuma 2.0 CDX, LPG D.T.Gas, 2004
Praha 9
Uživatelský avatar
JOMAT
Příspěvky: 343
Registrován: úte bře 03, 2009 19:55
Bydliště: Bratislava,SLOVENSKO

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od JOMAT »

Nové tesnenie+silikón určite.Menil som velakrát bez silikónu po čase vždy ten istý presak.JOMAT :D
Daewoo LEGANZA CDX 2.0L,r.v.1997(2002 SR),modrá metalíza,kožený interiér,aut.clima,hlinikove disky, Na úprave sa stále pracuje
Daewoo NEXIA,1.5 8V,r.v.98 ,zelenošedá metalíza(exla K.O.vrakovište)
,KAWASAKI 650 er6f.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Olejová vana - silikon ano či ne?

Příspěvek od Laco71 »

Jednoznačne TESNENIE+SILIKON

samotny silikon nemože postačovať na utesnenie !

A je možne VYROBIŤ TESNENIE napr. z vrchnaka nejakej papierovej krabice alebo najlepšie z výkresu
na aký kreslia deti v škole
vtedy to bude uplne O.K.
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“