AUDIO

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

AUDIO

Příspěvek od dettektorr »

Čau lidičky.

skromný dotaz. Do Lanouse jsem namontoval neoriginální radio o standartní velikosti 1DIN. Problém je že mi nelícuje s bočnicema. Dole je to v cajku ale nahoře je utopený což mimojiné znamená, že nemohu upevnit hliníkový šuplík, ve kterém je rádio zasunuto.:cry:

Teď k dotazu. Předpokládám, že většina z vás má nějaké jiné než sériové rádio. Máte pod ním ještě nějaký redukční rámeček, který vymezí polohu pro aretaci hliníkového šuplíku? :idea:
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

no ja tam mam taky origo plechovy suplik a do toho sa da namontovat hociake auoradio. Ten budes asi potrebovat :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

Ja som mal najprv nejaky Panasonic dodany s autom, ktory bol zacvaknuty v takom plechovom sufliku. Cele to bolo zasunute do palubovky a skrutkami v cele toho suflika pripevnene k ramu palubovky. Ten suflik vyzera, ze je to vyrobene priamo na mieru k palubovke a asi ho budes musiet zohnat. Podotykam, ze plechovy suflik dodany k Sony sa do pristrojovky nedal zapasovat a upevnit.
Do toho povodneho suflika som dal nove Sony, len kvoli inemu ulozeniu nie je v tom sufliku zacvaknute, ale musel som ho pripevnit skrutkami a hlavy skrutiek opilovat, aby sa zmestili do ramu palubovky (jedna vyhoda - neda sa tak lahko vytrhnut, mensia sanca, ze ho ukradnu :lol: )
Vyzera tak trochu utopene v palubovke, je to asi tym, ze ma predny panel tensi, ako povodne radio, ale ked ho povytiahnem tak, aby licovalo s palubovkou, tak vyzera dost skaredo vypukle.
Problemy s krycim ramcekom som nemal ziadne, ten sa totiz upevnuje npriamo na radio, nie na nosny suflik (aspon v mojom pripade)
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
df
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 02, 2006 11:35
Bydliště: Příbram (Pb), Praha

Příspěvek od df »

vado píše:Ja som mal najprv nejaky Panasonic dodany s autom, ktory bol zacvaknuty v takom plechovom sufliku. Cele to bolo zasunute do palubovky a skrutkami v cele toho suflika pripevnene k ramu palubovky. Ten suflik vyzera, ze je to vyrobene priamo na mieru k palubovke a asi ho budes musiet zohnat. Podotykam, ze plechovy suflik dodany k Sony sa do pristrojovky nedal zapasovat a upevnit.
Do toho povodneho suflika som dal nove Sony, len kvoli inemu ulozeniu nie je v tom sufliku zacvaknute, ale musel som ho pripevnit skrutkami a hlavy skrutiek opilovat, aby sa zmestili do ramu palubovky (jedna vyhoda - neda sa tak lahko vytrhnut, mensia sanca, ze ho ukradnu :lol: )
Vyzera tak trochu utopene v palubovke, je to asi tym, ze ma predny panel tensi, ako povodne radio, ale ked ho povytiahnem tak, aby licovalo s palubovkou, tak vyzera dost skaredo vypukle.
Problemy s krycim ramcekom som nemal ziadne, ten sa totiz upevnuje npriamo na radio, nie na nosny suflik (aspon v mojom pripade)
no, já tam mám rádio od Sony, a ten hliníkový šuplík dodávaný s rádiem v pohodě - není upevněný šrouby, ale jen těma "ohnutýma" ploškama a drží dobře...
df.
Daewoo Lanos 1.5MPi, 98, sedan, stříbrná metalíza
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

Tak asi Blue Lanos to trefil. Bude tam nejaky mezikus protoze tam na nej mam i sroubky a takovy malý plastový hajzlíky který vymezý polohu. No budu to shánět kde se dá. Jsem z Kladna a vrakoviště na Daewoo mám přímo před kanceláří tak se kluků zeptám. Díky za radu. :roll:
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1024
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vado »

df píše: no, já tam mám rádio od Sony, a ten hliníkový šuplík dodávaný s rádiem v pohodě - není upevněný šrouby, ale jen těma "ohnutýma" ploškama a drží dobře...
Hmm, tak to potom vyzera, ze panel palubovky sa "prisposobi" pri montazi prveho autoradia, a tie dalsie sa uz musia napasovat do toho ramu, co tam uz je, alebo si to prisposobit samodomo k novemu radiu :roll:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja do toho origo supliku davam uz 3 radio, vzdy som len ako vado pisal upravil skrutky a inde ich zaskrutkoval podla toho, kde malo new radio dierky ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

TO: BLUE LANOS

Příspěvek od dettektorr »

Nemohl bys si sem hodit fotku jak to vypada? Já vím, že je to voprc to rozebírat, ale moc by mi to pomohlo.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

ja koupi vcera do twinga zensky corku radio JVC a bez ramecku .. radio je mesni nez dira na radio . existuje nejaky univerzal ramecek nebo musi byt spesl na to JVC,nevite?
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

DREAM píše:ja koupil vcera do twinga zensky corku radio JVC a bez ramecku .. radio je mesni nez dira na radio . existuje nejaky univerzal ramecek nebo musi byt spesl na to JVC,nevite?
to se mas cim chlubit :roll:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

takovej je svet ... nic s tim neudelas..doma jsem byl pochvalenej a stalo me 400 + 2 vetve palic..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

ja som ani jedno radio nekupil jako corku :roll:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
ninja3
Příspěvky: 114
Registrován: pon led 16, 2006 23:42
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ninja3 »

Myslím, že v době, kdy se dá úplně pohodový rádio s mp3 koupit za cca 2000 Kč, je docela ubohý podporovat zloděje a feťáky tím, že si koupíš od nich kradený rádio. Počkej, až se stane tobě, že ti ukradnou rádio a ten stejnej feťák ti ho přijde nabídnout za 4 stovky a 5 jointů. Já bych takovejm lidem nejradši zlámal obě pracky, protože nejde jen o to rádio, ale taky o škodu na autě, která je většinou mnohonásobně vyšší. Ale tvoje myšlení je zřejmě na tohle příliš krátkozraké.... :? A ještě se tím "chlubit" na fóru......?!? :shock: Sorry za upřímnost, ale už jsem takovej.
HHR LT, LPG, r.v. 2009, 17'' ALU Borbet
spotřeba cca 11 ltr. LPG
http://www.ilkyok.taekwondo.cz
Uživatelský avatar
peco
Příspěvky: 637
Registrován: stř pro 21, 2005 14:02
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od peco »

vratim sa k povodnej otazke.

menil som radio nedavno. daval som kenwooda ale to je asi jedno.

nepochopil som totiz ake kovove skrutkovacie neviem co tam mate.

ja to mam jednoducho na 2x skrutka cez taky plastovy ramik pripevnene o palubovku.

a ten ram co bol dodavany s radiom sa o ten plast uchytil ohnutim plieskov a hotovo. myslim, ze kazde radio v lanose musi mat ten plastovy ramik
Obrázek

tak priblizne takto vyzera(nakreslil som to asi za 5s, tak sa nesmejte :lol: )
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Příspěvek od dettektorr »

No to je přesně ten originální plastový rámeček, který tam nemám. Ten rámeček má v sobě díru o velikosti 1 DIN a do něj se přes ty hliníkový rámečký usazuje rádio.
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“