bum-bac na snehu

Moderátor: Blue Lanos

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od MACHINE »

Slavek píše:cep razeni sundas jen nasilim, nasroubuj na nej matku tak aby si neodkurvil zavit, chce to priblizne zaroven se sroubem a poradny kladivo a velkou ranu od spoda, to se poda chce to jen poradne nabouchat. To lozisko je mrtvy, ty desticky podle fotek sice maji dobrou obkladacku ale vybrovani pri brzdeni lozisko neudela takze kotouce stejne budes muset menit a zaroven i desticky, pokud chces trochu usetrit tak se da kotouc osoustruzit, desticky taky se daji trochu zabrousit kup si par brusnych papiru 100 a na rovnem podkladu obrousit aby se zarovnali, jen s tim kotoucem nevim jak ho mas silny, jestli je jeste co soustruzit.
vcera som to dal dole, ale cely zavit som rozmlatil, tak som ho musel znova vyrezat. To bolo vlastne vsetko co som vcera spravil...loziska nebolo mozne vytiahnut. Skusal som to nahrievat buchat po tom...tatko to skusal a nic. Dnes som s tym bolv servise, tam mi tie loziska za 15€ vymenili. Idem to zmontovat, brzdy budem robit inokedy, zajtra ma snezit a pozajtra tiez.
Reklama
 

MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od MACHINE »

HOTOVO!

Montaz bola jednoduchsia, aj ked nabuchat naboj na loziska bolo najnamahavejsie. Vsetko funguje, dokonca aj brzdy uz brzdia rovnomerne. Ani som sa v tom moc nesparal. Stale mi tam ale nieco sucha. Myslim ze to bude ten mierne zahrdzaveny brzdovy kotuc. Ked sa hrdza osucha, bude to v pohodicke. Zajtra to este vyskusam a doladim detaily, napr nemal som zavlacku tak som dal klinec, tak to zajtra este vymenim a pojdem to prevetrat mimo mesta.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od Slavek »

Gratuluju k vitezstvi -i
vyndat lozisko z naboje je problem hlavne to vnitrni, venkovni by melo jit samo ale tim zes to mel dost zdeformovany tak se tam asi spricilo, ja mam jinej problem nemuzu dostat ven sroub vsecko mi prekazi a neda se tam strcit poradneani klic, pro obraz sundavam vodni pumpu, tak bez problemu to asi nikdy nebude, chce to trpelivost a nevzdavat :D
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od MACHINE »

V ticu je vsetko narvane jedno na druhom, takze je vsade tazky pristup.

Mozno som prilis paranoidny ale zda sa mi ze mam vacsiu spotrebu. Nemal som tie loziska alebo niektore casti pred osadenim namazat? A kolko dokaze zadrzat prachovka necistot? Myslim na lozisku ten kruzok co zakryva z oboch stran gulickovy "pas". Co prepusti a co uz nie? Aby sa mi tam nieco nedostalo. Mam tam totiz taku asi 0,5 cm medzeru, medzi upchavkou (to gumove koliesko na vnutornej strane naboja) a hnacim hriadelom . Na druhej strane je tiez, ale o 2 mm mensia. Je to problem, zatlacil som to dobre?
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od Slavek »

No lozisko se kazdopadne namazat melo, prodava se na to vazelina, jestli si to neudelal tak musis jinak na sucho ti to za chvili odejde, prachovka se nasadi vzdy na doraz a nemela by propustit nic ani vodu, ted nevim jaky mezery myslis ale podle fotky to mas dobre.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od MACHINE »

no do prdele, tak zajtra to spravim. A fotky dam ine, uvidis ktoru medzeru myslim:

Toto je lave koleso, tu nebolo lozisko menene. Sipka ukazuje na medzeru.
Obrázek

Tu siopka vymedzuje velkost medzery na pravom kolese. Treba ale dodat ze tam este vycnieva o nieco to tesnenie, ale aj tak sa mi to nezda.
Obrázek

Vysvetlivky...
Obrázek

Ked budem zajtra kupovat to mazivo...co si mam pytat. Mazivo na loziska? A z ktorych stran to mam napatlat a kolko toho? Aby som nenamastil aj to co netreba.

edit: uz som dnes kupil, nejake grafitove plasticke mazivo na valive loziska
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od Slavek »

No vypada to spis jako ze neni dotazena matka na poloosi,nezapomel si na podlozku??, tezko rict ale tam mezera fakt tak velka nema byt
no mazivo musi byt hlavne teplneodolne aby ti nevyteklo, a prodava se special na loziska s velkou zatezi.
To co si koupil je taky dobry, no jak ti mam popsat kolik to namazat, ja to delam podle toho kolik se tam toho vejde, ono stejne nadbytek vyleze az to budes davat dohromady, tak to co vyleze poutirat a je to.
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
MACHINE
Příspěvky: 139
Registrován: stř led 14, 2009 20:14
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od MACHINE »

skusal som to ale neslo to dole...ja neviem jak som to vtedy dokazal sundat, ved to sa neda...namastil som co sa dalo, loziska mimochodom uz namazane boli od vyroby(tie som nemastil, nebol pristup), moc by som im nepomohol ked maju z kazdej strany zasterky...napatlal som to tesnenie a ledva som to poskladal naspet. Medzera tam uz neni taka velka co som teda ja videl, nabuduce vam to odfotim na zhodnotenie. Ta spotreba sa mi zacina vracat do normalu, 177 km/10-12 L. Vychadza to na 100 km 5,65 - 6,78 L.
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od tulen »

.
Naposledy upravil(a) tulen dne pon zář 26, 2011 20:57, celkem upraveno 1 x.
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: bum-bac na snehu

Příspěvek od Richard »

Čep řízení je v oku na těhlici v konusu a pokud se s ním dlouho nic neděje docela slušně zarezne, matku povolíš celkem v klidu ale ten čep drží jak svině :D :D
Nejlépe je když se použije stahovák ale stejně je třeba ještě pár dobře mířených ran dvěma kladivy proti sobě......
takhle nějak vypadá to oko čepu řízení.... nahoře je ta matka dole kloub musíš z jedné strany příložit palici a z druhé do toho oka druhou palicí majznout....... ve směru šipek pak to odskočí...... nenechat tam prsty :lol: :lol:


-> | / \ | <-

Pak je ještě jeden problém a to stáhnout ten vnitřní kroužek ložiska z těhlice..... dá se to srazit tak, že na něj navaříš housenku a přes ní ho pak srazíš majzlíkem, někdo ho řízne flexou ale můžeš narušit i tu těhlici :roll: :roll: :roll: když na něj navaříš tu housenku tak se ohřeje a jde líp dolů.... na zpětnou montáž je nejlepší lis, mlácení kladivem nedělá ložisku dobře.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „TICO“