STK - Svaz Totálních Kokotů :)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

STK - Svaz Totálních Kokotů :)

Příspěvek od eL »

Byl jsem na STK se svou Nubirou. Chlapík koukne, a že je to "úplně bílý". Nojo, každej má jinou představu o tom, co je to oranžová barva blinkrů. Tak to tak beru a vyměním zadní žárovky blinkrů - jasně mi řekl, že jsou málo oranžový ty zadní!

Přijedu podruhé a druhej technik, že jsou málo oranžový přední blinkry :evil: Samozřejmě jsem na ně koukal, ale mně přišly OK.

Střílet to je málo :!:

Mimochodem - jak vyměnit žárovku blinkru vepředu na straně volantu? Rukou se tam nedostanu. Odmontovat ŘJ (nebo co to je za černou skříňku)?

PS: jinak klasická závada Nubiry, ruční brzda. Ach jo, kdo mohl vymyslet takovou blbost, jako mít tam kotouče i bubny, grrr.
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No já když jsem byl na STK mi jen doporučili u blinkrů vyměnit žárovky, že jsou olezlé a taky byly, ale prošel jsem OK, jde asi o přístup (samo jsem žárovky koupil a vyměnil) No a k těm "bubnokotoučům" to je Oplovina :lol: mrkni se tady na forum Nubi a najdeš tam vše o zadních brzdách, nastavení na co dát bacha a co s tím.... Držím palce. On totž ten systém má jeden nemilý problém, ty pakny jsou hluboko v bubnu a jsou asi o 1cm užší než buben. Ten na místě co se nešoupe orezne a nejde to stáhnout... Jediná pomoc je buď pravidelně kotouče sundavat a čistit od rezu, nebo u soustružníka malinko slíznout (moje řešení)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eL »

Ty brzdy jsou fakt zlo. Nejhorší je, že jsem to nechával opravovat už před minulou STK a teď tam přijedu a jedno kolo na ručku nebrzdí zase vůbec. Tak jsem to dal technikovi... říkal, že to bylo zarezlý a že to rozhýbal, ale na STK to stejně zase nebrzdilo. K tomu navíc zadní kola brzdí každý jinak, dost to tam skákalo, nějakých 27-33 % rozdíl.
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no to je osud.
zadni brzdy jsou problem.chtej kazdych 15 tisic rozebrat ocistit.pripadne kazdy rok.a casto tam zarezne lanovod.
to ze houpou se taky stava ale rozdil tam nebyva-pokud jsou dobre kotouce rozhybane desticky a posuvy.valecky jsou vetsinou v pohode.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

zeptam se jao ondoň: o čem se tu bavíte ? Ono to má vzadu kotouče ai bubny najednou či co ???? Muj krám to má taky tak ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Jo Krtku, máme vzadu kotouče a na ručku je tam takovej malej buben s jedním obložením ve tvaru podkovy.... :roll: Maj to ale jen Nubiry 2.0 a Leganzy, nevím jestli i Epicy.... Je to pozůstatek z Oplu. :roll:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vlasta »

Jo, něco podobnýho bylo i na Nataše. Tam sice byly vzadu bubny, ale ruční měla svůj buben na kardance. Byla to docela pakárna, když jsem za ní v nouzi vzal, utrhl se mi motor ze silentbloků. Nebo se to v tom nějak přesypalo a já se musel rozjíždět na zpátečku. Nejdřív trošku cuknout dozadu a pak rychle za 1. Ty vyděšený obličeje za mnou, to byla opravdu prča. :lol:
Pro ty, kdo neví co nebo kdo to byla Nataša, bylo ta Volha 3.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

nema bubnokotuce nahodou aj honda crv?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no a taky bmw 3
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

tu hondu tipujem preto, lebo ma vzadu podstatne viac zeleza nez je potrebne pre dosadaciu plochu pre disk
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eL »

S tou žárovkou mi neporadíte? Fak netuším, jak ji rozumně vyměnit. Levá šla dobře, ale blinkr vpředu na straně řidiče je fakt mimo dosah mé ruky :(
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
eL
Příspěvky: 104
Registrován: úte led 18, 2005 09:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od eL »

Kromě oddělání bočního plechu a té skříňky s pojistkama je to asi taky možnost :) dost možná nejsnažší, uvidíme...
Daewoo Nubira 2.0 CDX, 98 rok, 98kW, Hatchback
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“