Tupé zvuky od pravého zadního kola

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hadžim
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 24, 2008 19:21

Tupé zvuky od pravého zadního kola

Příspěvek od Hadžim »

Nazdar Kalosáci, měl už někdo problém s tupými kovovými zvuky někde z prostoru pravého zadního kola nebo z kufru? Nevíte , čím to může být? Mám cca 42 000,- a dle mého názoru odešel zadní tlumič. Projevuje se to při cestě na nerovné vozovce. Je to šílené.... Jde o sedana.
Jo a abych řekl pravdu, jsem už z toho auta na máry..., při 1500 výměna spojk. ložiska, při 18000 výměna brzd, nespočetně krát vyměněny přední žárovky, pořád nějaké pazvuky....
Naposledy upravil(a) Hadžim dne čtv led 24, 2008 20:07, celkem upraveno 2 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

koukni jestli neni vyteklej
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

To bude asi fakt tlmič já som mal na Legyne to isté anež som ho vymenil tak vytiekol celkom :idea:
Hadžim
Příspěvky: 11
Registrován: čtv led 24, 2008 19:21

Příspěvek od Hadžim »

-peha- píše:To bude asi fakt tlmič já som mal na Legyne to isté anež som ho vymenil tak vytiekol celkom :idea:
To asi poznám, že bude celý mastný, že?
Jinak děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

No nemusí být mastný.Záleží na tom, kudyma to teče. Ale ve velké většině "mastný" je.Nejlepší bude, si otevřít zadní dveře a "šlápnout" do toho. Pokud to půjde lehce dolů i nahoru je to jasně tlumič. Zkus to na druhé straně a uvidíš ten propastný rozdíl. :roll: ;)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Jinak ani môj nebol zo začiatku mokrý ale koleso mi len tak hopkalo no vlastne so to zaregistroval pri kúpi keď som išiel za bývalým majitelom :D Jo ale bacha ak to budeš meniť tak musíš oba lebo já som vymenil zadné a svete čuduj sa začalo mi buchotať v predu tak som vymenil full všetky a pokoj svatýjazdím ako na novom voze :D :D :D
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Tupé zvuky od pravého zadního kola

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB. Záleží kde klepe. Když je to pod sedadlem tak je to silenblok nápravy.když v kufru tak horní uložení tlumiče. Po montáži tažnýho zařízení mi klepal výfuk o tažný.Přihnul jsem držáky tlumiče. Když jsem před pár lety v zimě jezdil na stavbu po poli v 20 cm sněhu tak se mi hnul výfuk a pak mi při plným zatížení klepal výfuk o nápravu.Tak jsem ještě doladil držáky aby to bylo v normě. Při tom ježdění v tom sněhu se mi natlačil sních mezi příčku napravy a nádrž a praskla mi hadice odvzdušnění nadrže.Při plný nádrži mi tekl benzin, až se oloupala barva z nádrže. Vyndat nádrž natřít a opravit byly galeje. ale to je jiné téma.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Tupé zvuky od pravého zadního kola

Příspěvek od Zbyněk »

A kolikrát stačí uklidit u rezervy.Křížový klíč na kola může klepat do kastle a je zvuk na světě.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Tupé zvuky od pravého zadního kola

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB. Klepání od zadního kola se poprvé ozvalo ještě v záruce,když jsem přejel louži a ona byla pěkně hluboká a já jel jak dobytek. spravili to na záruku, kladivem. Po záruce to začalo zas. Co se stalo? Na pístnici tlumiče je nasazená polyuretanová přídavná pružina. Na ní je kryt tlumiče. Do toho krytu se opírá osazení pístnice a nad tím je silenblok který je přišroubován ke karoserii. Ten kryt je z plechu 1 mm silného a osazení pístnice je jen 1 mm, a když to dostane ránu, tak pístnice prorazí větší díru do krytu. Mezi krytem a silenblokem je vůle a klepe to. Tlumiči se nic nestane. Opravu jsem provedl následovně. Sundal jsem kolo, podložil rameno nápravy, aby se tlumič uvolnil. Vyšrouboval jsem tlumič. 1 šroub dole, 2 nahoře. Drátěným kartáčem jsem očistil závit na pístnici. Nemám speciální klíč na tlumič, tak jsem to povolil ve svěráku. Zvětšenou díru v krytu jsem poladil kladivem jako v ve značkovým servisu. Aby se to neopakovalo tak jsem na osazení pístnice nasadil kroužek z tlumiče favorita a na to teprve kryt. Pak jsem to dal zpátky a bylo po klepání. Po čase mi to začal dělat druhý tlumič. Kroužek jsem už neměl tak jsem provrtal matku M 10. Ta matka nebo ten kroužek roznese tlak na větší plochu krytu a ten pak drží. Favorit a Felicia mají skoro stejný tlumič akorát mají delší osazení na pístnici. Když po letech tlumiče vytekly tak jsem koupil tlumiče felicia, ale takové u kterých je držák na pružinu jen naražený (dá se sklepnout). nesmí být přivařený. Jsou za 1/3 ceny originálu. Sklepnul jsem ty misky na tu pružinu a na to delší osazení jsem dal 3 provrtaný matice pod ten kryt. Zatím vydržely víc než originál.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Tupé zvuky od pravého zadního kola

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. Po jízdě s plným obsazením, nářadím v kufru a plným vlekem jsem chytil díru a od zadního kola se začalo ozývat klepání. Šel jsem na jistotu. Poškozená kryt tlumiče. Na starým už jsem to měl nacvičený a namazaný. Na novým byl zádrhel. Nikdy to nebylo rozdělávaný. Horní šrouby šly povolit. Spodní byl ale zarezlý v tlumiči. vzal jsem za to silou. Protočilo se to v gumě silenbloku a závit se strhal. Takže jsem musel šroub odvrtat. Šroub je ocelový, ale kobaltový vrtáky to zvládly. Horní kryt byl úplně zrezlý (zkorodovaný vy tupci) Z 3 mm plechu jsem svařil nový, dal pod něj kroužek viz výše. všechno namazal kilometrovou vazelínou (mogul a 00) a dal dohromady. Šroub jsem dal jiný ocelový delší plus matku.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“